Klaipėdos lopšelis-darželis

2023 M. SAUSIS


FESTIVALIS. ŽIEMOS TAKU.

Nors už lango sniego nėra, tačiau mūsų nuostabusis tercetas iš “Saulėgražų” grupės (4-5m.) jį sukuria patys bei dalyvauja Respublikiniame virtualiame dainų ir šokių festivalyje “Žiemos taku”.

Ugdytinius paruošė, meninio ugdymo mokytoja, Alina Miliauskaitė.

Filmuotą medžiagą galite pamatyti paspaudę nuorodą: https://fb.watch/ioQKeBSmPa/


FESTIVALIS. MAŽIEJI ČIURLIONIUKAI 2023.

“Bitučių” grupės ugdytinės kartu su meninio ugdymo mokytoja Alina Miliauskaite, dalyvauja Respublikiniame ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų muzikiniame edukaciniame jaunųjų talentų festivalyje „MAŽIEJI ČIURLIONIUKAI 2023“, „Žiemos katinų pasaka“. Projektas skirtas klasikinės muzikos ir dailės žanro puoselėjimui. Mūsų ugdytinės tikros kačių mylėtojos. Moka ne tik kūrybiškai nupiešti katinus, bet ir muzikaliai miauksėti.

Daugiau apie renginį skaityti: https://fb.watch/inBHmrh8xg/


PROJEKTAS. LIETUVOS MAŽŲJŲ ŽAIDYNĖS 2023.
Startavo Respublikinis projektas „Lietuvos mažųjų žaidynės 2023“, kurį organizuoja Respublikinė ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacija ir Lietuvos tautinis olimpinis komitetas. Sausio 27 d. Palangoje vyko projekto ,,Lietuvos mažųjų žaidynės“ seminaras. Jame dalyvavo ir mūsų įstaigos mokytojos, Anastasija ir Eugenija. Liko laukti mažiau nei dvi savaitės ir prasidės naujasis šio projekto sezonas, į kurį užsiregistravo net 450 ugdymo įstaigų. Šis projektas Lietuvoje vyks 9-tąjį kartą ir šiemet dalyviai bus įtraukti į veiklas, kurios sudarytos pagal Lietuvai kuriamo unikalaus fizinio raštingumo modelio gaires! #LietuvosMažųjųŽaidynės
Daugiau nuotraukų galite pamatyti paspaudę nuorodą:

EKSKURSIJA.

“Kartą viename parke, namelyje medyje, gyveno šeima: berniukas Povilas, mama, tėtis ir sūpynėse skriejanti lapė. Nuo tada jų gyvenimas jau nebebuvo toks, koks buvęs…” Klaipėdos lopšelio – darželio “Žemuogėlė”, Drugelių gr. ugdytiniai kartu su priešmokyklinio ugdymo mokytojomis Ernesta Mikalauskiene, Oksana Gončarova – Šykšte, mokytojų padėjėja Tatjana Koroliova apsilankė miesto bibliotekoje ir susipažino su rašytojos E. Daciūtės kūryba. Skaitė knygelę “Laimė yra lapė”, pasidalino kūrinėlio mintimis ir įspūdžiais. Ugdytiniai atliko kūrybinį darbelį – aplikaciją, grupės ugdytinė pasiūlė atsinešti „Lapės“ kostiumą, jį pristatė grupės draugams ir vartydama knygelę atpasakojo kūrinėlį.


PLOKŠČIAPĖDYSTĖS PROFILAKTIKA. TAKELIU Į SVEIKATOS ŠALĮ.

Kasmet tradiciškai sausio mėnesį pravedami plokščiapėdystės profilaktikos užsiėmimai „Takeliu į sveikatos šalį“, stiprinant apatinių galūnių raumenis. Veiklos metu buvo mankštinamos pėdos, ugdytiniai vaikščiojo sveikatingumo takeliu, stiprinami kojų ir pėdų raumenys ant įvairaus nelygumo plokščiapėdystės profilaktikai skirtų paviršių. Sukurtas 13 metrų takelis su vaikučių pėdutėmis, kuris puošia įstaigos sporto salė.

Tikslas: didinti ikimokyklinio amžiaus vaikų fizinį aktyvumą, stiprinti kojų ir pėdų raumenis bei raiščius, laikyseną ir nugaros raumenis.

Uždaviniai:

  1. Siekti, kad vaikai didintų organizmo fizinį pajėgumą.
  2. Lavintų judesius ir fizines ypatybes.
  3. Supažindinti vaikus bei bendruomenę su plokščiapėdystės profilaktikos mankštų nauda.

Dalyviai: vaikai (1-7 metų).

Vykdytoja: VSS Anastasija Konstantinova


TRADICIJOS. ATSISVEIKINIMAS SU EGLUTE.

Kad ir kaip bebūtų gaila, ateina laikas, kai metas atsisveikinti su Kalėdiniu laikotarpiu, taip pat ir su gražiąja žaliaskare eglute. Tradiciškai “Drugelių” gr. vaikai išlydėjo gražiausias žiemos šventes palinkėdami vienas kitam šilumos, sveikatos, smagiai dainuodami, šokdami bei deklamuodami eilėraščius. Išlydėdami eglutę vaikai nuoširdžiai tarė jai padėkos žodžius ir atsisveikino iki kitų metų.


KONKURSAS. JOGA SU SVEIKATIADA.

„Lašiukų“, „Saulutės“, „Saulėgrąžos“, „Bitučių“, „Drugelių“ grupės vaikai naujus metus pradėjo be įtampos, atsipalaidavęs jogos pagalba. Jogos užsiėmimo metu vaikai mokėsi sutelkti dėmesį, kvėpuoti. Vaikai atliko jogos pratimus, atkartojo gyvūnų judesius, skleidžiamus garsus. Joga – jėga!

Veiklą organizavo: neformaliojo ugdymo mokytoja/VSS Anastasija Konstantinova.

Daugiau apie konkursą skaityti: https://fb.watch/ie0tulXjVi/


ŠVENTĖ. TRYS KARALIAI.

Šiandien mūsų darželį aplankė trys Karaliai vedami sužibusios ryškios žvaigdės bei avinėlių. Jie darželio bendruomenei atnešė dovanų: smilkalų, aukso ir miros. Ugdytiniai sužinojo kuo šios dovanos yra ypatingos. Trys Karaliai nešdami vaikams žinią, kad pasibaigė šventinis laikotarpis ir laikas nupuošti eglutes, taip pat ant kiekvienų durų užrašė tris kryželius ir „savo“ vardų pirmąsias raides †K†M†B (Kasparas, Merkelis, Baltazaras). Tai ir lotyniškos frazės „Telaimina Kristus šią buveinę“ pirmosios raidės. Pasidžiaukimė šios dienos akimirkomis!


PROJEKTAS. MAŽI IR DIDELI – SPORTUOJAME VISI.
„Lašiukų“ (3-4 m.) ir „Drugelių“ (6-7 m.) grupių vaikai dalyvavo Respublikiniame ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų projekte „Maži ir dideli – sportuojame visi!“. Sportuodami kartu priešmokyklinukai padėjo įveikti ruožus ikimokyklinio amžiaus vaikams, o mažieji parodė pavyzdį, kokie jie yra stiprūs ir ištvermingi. Nepaisant amžiaus skirtumo tarp ugdytinių, vaikams buvo įdomu ir linksma praleisti laiką kartu.
Priešmokyklinio ugdymo mokytojos: Ernesta Mikalauskienė ir Oksana Gončarova – Šykštė, ikimokyklinio ugdymo mokytoja Eugenija Merkelienė, neformaliojo ugdymo mokytoja/VSS Anastasija Konstantinova.

GRUODIS


ŠV. KALĖDOS IR NAUJIEJI METAI.
Kalėdos – stebuklų metas. Stebuklai nebūtinai turi būti dideli ar apčiuopiami… jie gali šalčiausią žiemos dieną širdyje uždegti šilumą, snigti tik laime ir parodyti tai, ko nėra kasdieniame gyvenime.
Kalėdinių švenčių akimirkos, kuriose buvo daug šypsenų, nepakartojamų akimirkų, nuoširdžių emocijų, dainų, šokių, Kalėdų senelio paslapčių ir dar daug, daug visko…
 

PROJEKTAS-INICIATYVA. NYKŠTUKŲ BĖGYNĖS 2022. PAGAUK KALĖDAS.
Šiandien įstaigos kieme įvyko smagus nykštukų subėgimas. Vaikai pasipuošę nykštukų kepurėlėmis dalyvavo Tarptautiniame ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus, vaikų fizinį aktyvumą skatinančiame projekte-iniciatyvoje „Nykštukų bėgynės 2022. Pagauk Kalėdas.“
Neišsigandę šaltuko „ Gėlyčių“, „Saulėgrąžų“, Saulučių“, „Drugelių“, „Bitučių“ grupių vaikai, jų mokytojos ir padėjėjos kartu su Seniu besmegeniu mankštinosi, grūdinosi, žaidė su sniegu, džiaugėsi saulės spinduliais bei tvyrančia Kalėdine nuotaika.
Sportinį renginį organizavo Anastasija Konstantinova.


E. BALSIO MENŲ GIMNAZIJOS MOKINIŲ KONCERTAS.
Mūsų įstaigą aplankė E. Balsio menų gimnazijos mokiniai ir padovanojo nuostabų koncertą! Supažindino bei įdomiai pristatė medinius pučiamuosius instrumentus: išilginę fleitą, skersinę fleitą, obojų, fagotą. Mūsų ugdytiniai buvo sužavėti pamatę šiuos instrumentus bei išgirdę kiekvieno jų skirtingą skambesį.

RESPUBLIKINIS PROJEKTAS. PELE, PELE, NEŠK MIEGELĮ.
Mūsų priešmokyklinukių tercetas, Kordelija, Emilija ir Amanda bei šokėja Ema iš “Drugelių” gr., dalyvavo Respublikiniame ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų lopšinių projekte “Pele, pele, nešk miegelį” ir atliko N. Lapinskienės dainą “Debesų laivai”.
Ugdytines paruošė meninio ugdymo mokytoja, Alina Miliauskaitė.
Video įrašą galima peržiūrėti Facebook puslapyje: https://www.facebook.com/profile.php?id=100087912942429

RESPUBLIKINIS PROJEKTAS. KURIAME ŠOKOLADINĮ STEBUKLĄ.

Klaipėdos miesto pedagogų švietimo ir kultūros centras bei Klaipėdos miesto mokyklų logopedų ir specialiųjų pedagogų metodinis būrelis organizavo Respublikinio projekto renginį ,,Kuriame šokoladinį stebuklą“.

Ikimokyklinio ugdymo „Saulutės“ grupės ugdytiniai kartu su ikimokyklinio ugdymo mokytoja R. Dambrauskiene bei logopede I. Austiene kūrė „Kalėdinį stebuklą“. Vaikai kepė šokoladinius sausainukus, kalbėjo apie prasidėjusį Adventą ir artėjančias Šv. Kalėdas.

           


FESTIVALIS. ANGELO SPARNAS.

“Drugelių” gupės ugdytiniai dalyvavo Respublikiniame Advento giesmių ir Kalėdinių dainų virtualiame festivalyje „Angelo sparnas” ir atliko N. Lapinskienės dainą “Balta, balta žiema”. Vaikams pasiruošti padėjo meninio ugdymo mokytoja, Alina Miliauskaitė.

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38