Klaipėdos lopšelis-darželis

BIRŽELIS


INICIATYVA „JUDANTI KLASĖ 2022“

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras kartu su partneriu Lietuvos  mokinių neformaliojo  švietimo centru 2022 m. gegužės 3–23 dienomis pakvietė šalies mokyklas bei darželius įsitraukti į iniciatyvą „Judanti klasė 2022“ (toliau – iniciatyva). Trijų savaičių iniciatyva buvo vainikuota šūkiu „Judam už Ukrainos vaikus. Būkim sveiki ir saugūs kartu“.

Žaisti, šokti, bėgioti, mankštintis ar važinėti dviračiais, paspirtukais bei kitaip judėti už kitą žmogų atrodo neįmanoma. Visgi žinant, kad Ukrainos vaikai, gyvendami karo akivaizdoje, negali turėti tokio pasirinkimo, o padėti jiems yra didelis noras, šis noras peraugo į palaikymą ir iniciatyvą simboliškai judėti už tuos vaikus, kurie yra toli nuo Lietuvos ir išgyvena karą, taip pat judėti kartu su tais vaikais, kurie atvyko į mūsų šalį bėgdami nuo karo siaubo.

Šiandien daugelyje Lietuvos mokyklų ir darželių yra besimokančių ukrainiečių vaikų, kurie čia atrado svetingus namus bei globėjiškus mokytojus. Pasiūlyta iniciatyva visus apjungė bendrai idėjai –būti stipriais, aktyviais, sveikais ir draugiškais.

Paskelbtoje išankstinėje registracijoje užsiregistravo 339 dalyviai: pavienės klasės, darželių grupės arba ištisi lopšeliai-darželiai bei mokyklos.

Kaip sekėsi įgyvendinti trijų savaičių trukmės iniciatyvą,  papasakojo patys dalyviai:

„Mūsų įstaiga priėmė 28 vaikus iš Ukrainos į savo bendruomenę. Džiaugiamės, kad kartu galime palaikyti, padėti, judėti į priekį. Ši galinga iniciatyva išmoko džiaugtis mažais dalykais, būti dažniau kartu. Vaikai noriai dalyvauja su fiziniu aktyvumu susijusioje veikloje, ypač mėgsta diskomankštas, kurios iškart pakelia nuotaiką, judriausius žaidimus su kamuoliais gryname ore bei sporto salėje orientacinius žaidimus. Trijų savaičių inciatyvai pasibaigus įstaigos iniciatyva, palaikanti taiką, nesibaigia“, – rašo savo ataskaitoje Klaipėdos lopšelio-darželio „Žemuogėlė“ visuomenės sveikatos specialistė Anastasija Konstantinova (iniciatyvoje dalyvavo visos įstaigos ikimokyklinio ugdymo 165 vaikai).

Šiais metais iniciatyvos partneris Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras atrado lėšų apdovanoti keletą iniciatyvos dalyvių prizais. Atminimo prizais bus apdovanotos tos mokyklos, kurios įgyvendino daugiausiai aktyvių veiklų bei sudėliojo geriausiai temą atskleidžiantį koliažą.

Iniciatyvos „Judanti klasė 2022“ organizatoriai kartu su partneriais išrinko 10 mokyklų (klasių ar grupių), kurios judėjo visas tris gegužės savaites (2–23), įgyvendino pasiūlytas užduotis, taip pat nevengė improvizuoti ir judėti savaip, fiksavo aktyvias veiklas nuotraukose ir iš jų dėliojo originalius, temą atitinkančius koliažus. Šioms mokykloms bus įteikti Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro ir Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro įsteigti padėkos raštai ir prizai: krištolo statulėlės su iniciatyvos logotipu „Judanti klasė“.

Įsteigtais prizais apdovanojamos šios mokyklos:

  1. Elektrėnų lopšelis – darželis „Pasaka“, dalyvavo visos 12 grupių, 200 ugdytinių;
  2. Klaipėdos lopšelis-darželis „Žemuogėlė“, visos įstaigos ikimokyklinio ugdymo 165 vaikai;
  3. Plungės lopšelis-darželis „Raudonkepuraitė“, visų grupių 180 ugdytiniai;
  4. Šalčininkų lopšelis-darželis „Vyturėlis“, 158 ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo vaikai;
  5. Šiaulių lopšelis-darželis „Bangelė“, „Boružėlių“ ir „Peliukų“ grupių 40 vaikų;
  6. Alytaus r. Krokialaukio Tomo Noraus-Naruševičiaus gimnazija, 5-8 klasių 52 mokiniai;
  7. Joniškio r. Kriukų pagrindinė mokykla, 4 klasės 13 mokinių;
  8. Klaipėdos Sendvario progimnazija, 2A klasės 24 mokiniai;
  9. Prezidento Valdo Adamkaus gimnazija, 1-4, 5-11 klasės, 593 mokiniai;
  10. Vilniaus Martyno Mažvydo progimnazija, 2m klasė, 5c klasė, 5 klasės mergaičių kvadrato būrelis, 67 mokiniai.

Daugiau informacijos: Iniciatyva „Judanti klasė 2022“ baigėsi, bet inercija judėti išliko (ssus.lt)


KONKURSAS. JUDRIAUSIAIS DARŽELIS 2022.

Birželio 16 d. Klaipėdos „Versmės“ progimnazijos stadione šurmuliavo gausus būrys Klaipėdos miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigų ugdytinių ir juos lydinčių atstovų. Visi susirinko ypatingai progai – atšvęsti konkurso „Judriausias darželis“  uždarymą ir sužinoti šių metų laimėtojus. Viso šių metų konkurse dalyvavo 31 darželis.

Konkurso dalyviai laikotarpiu – vasario 15 d. – gegužės 31 d., organizavo su judėjimu susijusias veiklas, įstaigos bendruomenė, vaikai su tėvais pėsčiomis, dviračiais ar kitomis priemonėmis, išskyrus mechanines ir elektrines transporto priemones, fiksavo savo įveiktus kilometrus pačių pasirinktomis mobiliosiomis programėlėmis, kūrė pasivaikščiojimo maršruto žemėlapį ir organizavo žygius ,,10 000 žingsnių yra vieni juokai“.

Daugiau informacijos: https://www.sveikatosbiuras.lt/lt/naujienos/apdovanotas-judriausias-klaipedos-miesto-darzelis-37627.html#lightbox[eg_bw51zd]/4/

      


KŪRYBINIŲ DARBŲ PARODA. GERO VĖJO, KLAIPĖDA.

Klaipėdos miesto lopšelio-darželio ,,Žemuogėlė“ ikimokyklinių ir priešmokyklinių grupių vaikai su savo grupės pedagogais, tėveliais kūrė ir gamino laivelius, paveikslus panaudodami antrines žaliavas. Visi kūrybiniai darbeliai skirti Klaipėdos 770 m. jubiliejui.

Klaipėdos miesto bibliotekos Pempininkų filialo vaikų centre „Gerviukas“  (Taikos pr. 79-81A) surengta kūrybinių darbų paroda ,,Gero vėjo, Klaipėda!“. Darbai eksponuojami nuo birželio 8d. iki liepos mėn. pabaigos. Kviečiame apsilankyti ir pasidžiaugti jaunųjų menininkų darbais. Džiaugiamės ir dėkojame visai darniai lopšelio –darželio ,,Žemuogėlė“ bendruomenei,  prisidėjusiai organizuojant šią parodą.

  


RESPUBLIKINIS PROJEKTAS. LIETUVOS MAŽŲJŲ ŽAIDYNIŲ FESTIVALIS.

Birželio 5 d. Palangos sporto arenoje įvyko III-asis Lietuvos mažųjų žaidynių projekto etapas. 8-tasis žaidynių festivalis, šiemet įtraukęs 44 tūkst. dalyvių visoje Lietuvoje. Palangos sporto arenoje surengta paskutinė finalinio etapo sporto šventė.

Klaipėdos lopšelį-darželį “Žemuogėlė” atstovavo 6 vaikų komanda iš “Drugelių” grupės (Adrijus, Ąžuolas, Izabelė), “Bitutės” grupės (Sofija, Aleksandra), “Lašiukų” gupės (Nojus) kartu su mokytoja Eugenija bei sveikatos specialiste Anastasija.

Pagrindinis renginio svečias paralimpietis irkluotojas Augustas Navickas stebėjo sporto festivalį bei dalyvavo apdovanojimuose uždarymo metu.

Festivalio pagrindas: skirtingų estafečių varžybos. Specialios sportinės užduotys skirtos visapusiškam vaikų fizinių savybių lavinimui. Vaikai įveikė 10 užduočių ir už tai apdovanoti medaliais, padėka ir dovanomis.

Dėkojame komandos vaikams, organizatoriams, bei dalyvavusiems tėvams už palaikymą.

Projektą globoja pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė.

  


PRAKTINĖ PASKAITA. SAUGI VASARA.

Vasara – pats smagiausiais metų laikas. O, kad atostogauti būtu smagu, o svarbiausia saugu, verta prisiminti kokia svarbi žmogaus gyvybė ir kaip elgtis įvairiuose situacijose.

Prisiminti teko ir įstaigos bendruomenei sprendžiant „Vasaros“ kryžiažodį, o pirmam teisingai atsiakusiam buvo padovanota popierinė panama (saulėtą dieną nepamirškite lauke dėvėti galvos apdangalą).

VSS kartu su „Drugelių“ grupės vaikais aptarė kaip saugiai važiuoti dviračiu, kelio eismo ženklus, taisykles einant per perėją, kūrė savo eismo žemėlapius.

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40