Menu Close

Renginiai, parodos, tradicijos

KOVAS


 

PROJEKTAS. DARŽAS ANT PALANGĖS.

Projektas vykdomas nuo 2022 m. kovo 11 d. iki 2022 m. rugpjūčio 31 d. www.etwinning.net, bei Facebook grupėje „Daržas ant palangės”.

Projekto dalyviai: „Nežiniukų” grupės ugdytiniai.


RENGINYS. PASAULINĖ VANDENS DIENA.

Kovo 22 dieną visas pasaulis minėja Pasaulinę vandens dieną. Ši diena skirta atkreipti dėmesį į svarbius planetoje vykstančius pokyčius.

Bendrovė „Klaipėdos vanduo“ pakvietė ugdomą jaunąją kartą užlieti Klaipėdą tvarumo banga.

„Lašiukų”, „Bitučių” grupių ugdytiniai prisijungė prie virtualios ekskursijos ir savo akimis pamatė, koks kasdien gyvenimas verda vandens laboratorijoje. Taipogi pamatė koks yra ilgas ir svarbus kasdieniniame gyvenime lašelio kelias.

Nuorodą į ekskursiją rasite čia: https://www.youtube.com/watch?v=oE1vvqM4ZWI

Renginio organizatorė: visuomenės sveikatos specialistė Anastasija Konstantinova


PROJEKTAS. LAŠELIO KELIONĖ.

Dalyviai: „Saulutės” grupės vaikai, ikimokyklinio ugdymo mokytoja R. Dambrauskienė, VSS A. Konstantinova.

I dalis. Grupės vaikai, grojant gamtos muzikai įėjo į salę ir sustojo aplink spalvotą parašiutą (skėtį). Prasidejo žaidimas su skėčiu „Saulė ir lietus“. Auklėtoja taria žodį „saulė“ vaikai eina ratu įsikibę į parašiutą. Išgirdus komandą „lietus“ – tūpdami pasislėpė po skėčiu. Žaidimas kartojosi kelis kartus. Auklėtoja keitė ėjimo kryptį (į kairę, į dešinę), ėjimo būdą (ant pirštų galų, ant kulnų, aukštai keliant kojas). Pabaigoje skėtis paleidžiamas ir vaikai jį „nupūtė“ (pakilo stiprus vėjas).

   

II dalis. Pakilęs vėjui, prasidėjo lietutis. Džiaugdamiesi lietumi atliko pratimus pagal V. Palčinskaitės eilėraštį „Lietučio pasaka“:

Kas ten trepsi, kas ten šoka – trepsi, šokinėja

Kas ten vaikščioja po stogą – žygiuoja vietoje

Ciku caku, tuku tuku – suploja priekyje ir už nugaros

Daug žydrų lietaus lašiukų – tupia, stoja

Ilgos plonos jų kojytės – kelia kojas pritraukiant

Žydro stiklo kepurytės – lenkiasi į šonus

Ciku caku, tuku tuku – suploja priekyje ir už nugaros

Žydro stiklo jų batukai – lenkiasi ir siekia pėdas

O kiekvienas rankoj neša – ištiesia rankas į viršų

Po apvalų žydrą lašą – rankos ant pečių ir suka

Ciku caku, tuku tuku – suploja priekyje ir už nugaros

Daug lietučio sviedinukų – šokinėja vietoje

Kuo greičiau į lysvę žalią – bėga vietoje

Pas plaštakę, pas gėlelę – plasnoja aukštyn žemyn

Ciku caku, tuku tuku – ploja

Skuba daug lietaus lašiukų – sukasi ratu.

III dalis. Prilijus didžiuliai balai (ant grindų išmetami spalvoti kamuoliukai). Vaikai surinko žydros spalvos kamuoliukus (lašelius) ir sudėjo į krepšį. Lyti sustojo, vaikai degindavosi saulėje ant skėčio (parašiuto).

     

Paskaita  „Vanduo mūsų pagalbininkas”.

 

 

Eksperimentas „Ir augalams reikalingas vanduo”.

       


PRAKTINĖ PASKAITA „NAUDINGŲ SĖKLŲ KOLEKCIJA”

Visuomenės sveikatos specialistė paruošė vaikams plakatus, kuriose pavaizduoti naudingi augalai (moliūgas, obelis, kriaušė, saldžioji paprika, avokado, saulėgrąža, pomidorai, kukurūzai, citrina). Vaikai diskutavo šių augalų naudą. O tam kad užauginti augalus, reikalingas sėklas. Parodyta vaikams kokios įvairios sėklos yra ir iš kur galima gauti, skatinant valgyti sveiką maistą. Užduotis: surinkti savo sėklų kolekciją, įforminti į plakatą.


DISKUSIJA „NEPAMESK GALVOS: SAUGUS IR SVEIKAS”

„Bitutės“ grupės vaikai dalyvauja projekte „Sveikata visus metus“. Kovo mėnesio iššūkis: nepamesk galvos: saugus ir sveikas (kaip elgtis įvairiose sveikatai pavojingose situacijose).

Diskusijos tikslas: padėti vaikams suprasti kaip elgtis įvairiuose sveikatai pavojingose situacijose, nepamesti galvos ir žinoti ką daryti bei kur kreiptis prireikus pagalbos.


PROJEKTAS. AŠ TIKRAI MYLIU LIETUVA.

Kovo 8 d. startavo miesto ikimokyklinių įstaigų ,,Puriena“ ir ,,Žemuogėlė“  bendradarbiavimo projektas ,,Aš tikrai myliu Lietuvą“, kurį organizuoja logopedės I. Austienė ir J. Ruškė . Projekte dalyvauja ,,Zuikučių“ ir ,,Lašiukų“ grupės vaikais ir pedagogai.

Renginys, skirtas Nepriklausomybės atkūrimo dienos minėjimui. Veiklos vyksta nuotoliniu būdu, naudojant Zoom komunikacijos platformą.  Veiklų metu vaikai susipažino ir prisistatė vieni kitiems, deklamavo eilėraščius, skirtus Lietuvai,  apsikeitė piešiniais.

Lopšelio – darželio ,,Žemuogėlė“ ,,Drugelių“ grupės vaikai skyrė muzikinį sveikinimą. Piešinių paroda ,,Aš tikrai myliu Lietuvą“ bus eksponuojama ,,Zuikučių“ ir ,,Drugelių“ grupių patalpose.

  


TRADICINĖ ŠVENTĖ. UŽGAVĖNĖS „ŽIEMA, ŽIEMA BĖK IŠ KIEMO…”

Nuo senų laikų „Užgavėnės“ buvo žiemos išvarymo šventė. Žmonės manė, kad žiemą reikia varyti iš mūsų krašto, nes kitaip ji neišeis.

Užgavėnių dieną Įstaigos bendruomenę susirinko lauko aikštelėje, tam kad išvaryti žiemą ir pasitikti pavasarį. Pasipuošus savo rankomis gamintomis kaukėmis, dainavo ir šoko ratelius, triukšmavo įvairiais instrumentais. O kiemelyje kartu su Kanapiniu ir Lašininiu vaikai ruošėsi kovai.

Vakarienei vaikai smaližiavo blynais ir karšta arbata.

Akimirka iš šventės:

   


TRADICINĖ ŠVENTĖ. KOVO 8 DIENA.

Kovo 8 dieną Įstaigos vaikai sveikino visas moteris su pavasariška švente – Tarptautine moters diena! Šia proga darželio auklėtiniai siuntė savo sveikinimus mamoms bei močiutėms.


  • VI LMŽ pamokėlė „Žaismingoji virvė”

Youtube ją galite rasti čia: https://www.youtube.com/watch?v=UMkbDPEha4s&ab_channel=LTOK%26LTeam

 


  • ŠOKIO PERTRAUKĖLĖ

Skatinti vaikų fizinį aktyvumą padeda ir informacinės technologijos.

Dalyviai: „Vaivorykštės”, „Bitutės” grupės vaikai ir ikimokyklinio ugdymo mokytojos.

Organizuoja VSS A. Konstantinova

Skip to content