Menu Close

Renginiai, parodos, tradicijos

KOVAS


KŪRYBINIŲ DARBŲ PARODA.  PASIDIRBSIU SAU LAIVUŽĮ, BĖGSIU GAUDYTI ŽUVELIŲ. 

Priešmokyklinės „Drugelių“ gr. ugdytiniai: Arminas Vlasenko, Kajus Šilinskas, Izabelė Kararinaitė, Nikol Alyeksyeyeva, Roman Hrytskevych, Yelyzaveta Vavryk (6 m.) dalyvavo Respublikinės ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų virtualioje kūrybinių darbų parodoje „PASIDIRBSIU SAU LAIVUŽĮ, BĖGSIU GAUDYTI ŽUVELIŲ“. Su vaikais kurta krašto burinė plokščiadugnė valtis, jos išskirtinumas, individualumas, ugdoma meninė raiška, kūrybiniai gebėjimai kuriant laivą kurėną.

PROJEKTAS. MANO LIETUVA – IŠ DAUG DALELIŲ. 

Taip pat „Drugelių“ gr. ugdytiniai dalyvavo Tarptautinio ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų projekte „MANO LIETUVA – IŠ DAUG DALELIŲ“. Siekėmė kūrybiškai ir išradingai taikyti idėjas, meninias raiškos formas, technikas kurti Lietuvos pajūrį pananaudojant STEAM metodikos elementus. Pasirinkome temą „Jūra, Baltija gimtoji“. Skaitmeninių technologijų pagalba sukūrėme internetinę dėlionę. Šia metodine priemone galės pasinaudoti šalies ir užsienio ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų mokytojai. Priešmokyklinio ugdymo mokytoja Ernesta Mikalauskienė

 


PROJEKTAS. AŠ MAŽASIS SODININKAS. 

Opa opa opapa

Augo žirnis ir pupa.

Aš tą pupą pamačiau

Ir dantukais sukramčiau.

„Lašiukų“, „Saulėgrąžos“, „Saulutės“ grupių ugdytiniai kartu su mokytojais A. Konstantinova, E. Merkeliene, R. Vaškiene, G. Dambrauskiene, sėjo pupas, susipažino su augimo sąlygomis, procesu bei ciklu, aptarė kokios sėklos yra naudingos ir sukūrė savo žaliąjį kampelį.


PROJEKTAS. LIETUVOS MAŽŲJŲ ŽAIDYNĖS.

Skelbiame dvi puikias žinias:
1. Kalendorius jau skaičiuoja pavasarį!
2. I-asis projekto etapas jau įpusėjo!
V-as  užsiėmimas – koordinacija!
  
VI-as  užsiėmimas – ritmika!
     
VII-as  užsiėmimas kartu su Ieva ir Ąžuolu  jėgos lavinimas!
     
VII ir paskutinis užsiėmimas: judėjimo įgūdžiai!
     

PASAULINĖ VANDENS DIENA. 
Kovo 22-oji – Pasaulinė vandens diena, kurios pagrindinis tiklsas yra skatinti sąmoningesnį kiekvieno žmogaus požiūrį į didžiulę vandens svarbą! “Lašiukų” grupės vaikai susipažino su vandens lašelio kelione, sužinojo kodėl vanduo yra mums svarbus bei kiekvienas pasigamino akvariumą, kuriame apgyvendino žuveles
Iniciatorė VSS Anastasija Konstantinova

TRADICIJOS. KOVO 11-OSIOS – LIETUVOS NEPRIKLAUSOMYBĖS ATKŪRIMO DIENA.
„Graži, graži tėvynė mano –
Ir upeliukai, ir miškai.
Kur mūsų protėviai gyveno
Ir kur užaugo jų vaikai.
Tave aš gerbsiu ir mylėsiu,
Kiek mano mažos jėgos leis.
Užaugęs gint tave padėsiu,
Didvyrių eisime keliais.”
„Drugelių”, „Saulučių” ir „Saulėgrąžos” grupių ugdytiniai susirinkę švęsti laisvės ir nepriklausomybės, giedojo himną, deklamavo eilėraščius, šoko ratelius. Kartu, bendrystėje Kovo 11-osios šventę stebėjo „Bitučių”, „Vaivorykštės” ir „Raudonosios gelytės” grupės.
Renginį organizavo:
Meninio ugdymo mokytoja Alina Miliauskaitė;
Priešmokyklinio ugdymo mokytoja Oksana Gončarova-Šykštė.
Vaizdo medžiagą galima peržiūrėti mūsų Facebook puslapyje: https://fb.watch/jt553xEYIG/

PROJEKTAS. AUGU LIETUVAI STIPRUS IR SVEIKAS.
Ryto mankšta, tai puiki dienos pradžia! „Lašiukų” grupės ugdytiniai kartu su mokytojomis: Anasatasija, Svetlana, Alina ir Eugenija dalyvauja Virtualiame projekte „Augu Lietuvai stiprus ir sveikas”.
Būkime aktyvūs!
Vaizdo medžiagą galima peržiūrėti mūsų Facebook puslapyje: https://fb.watch/jt4Ls81bdC/

MUZIKOS FESTIVALIS. DAINUOJU LIETUVAI.
Pasidžiaukime gražiu, mūsų ugdytinės Emilijos, soliniu pasirodymu! „Drugelių” grupės ugdytinė dalyvauja virtualiame respublikiniame muzikos festivalyje „Dainuoju Lietuvai”. Emilija atliko I. Šeduikienės dainą „Nupiešiu Lietuvą”.
Vaizdo medžiagą galima peržiūrėti mūsų Yuotube puslapyje: https://www.youtube.com/watch?v=HTNPgNb74GY

IŠVYKA. KAZIUKO TURGUS. 

Kartu su pavasariu ateina ir pirmoji pavasario šventė – Lietuvos globėjo Šv. Kazimiero diena. Vaikai atliko įvairius darbelius, susipažino su liaudies amatais, tautodailės kūriniais. Įvairiais ornamentais kūrė vazeles, lipdė rietainius, gamino verbas. Taip pat Drugelių gr. vaikai dalyvavo edukacinėje išvykoje į „Kaziuko turgų“. Vaikai domėjosi prekių gausybe išpuoštais stalais, teiravosi kainų, lygino, atliko matematinius veiksmus, pvz.: ką galėtų nupirkti už 10 eur. Sužinojo, kad medaus didelis indelis kainuoja 5 eur, o mažas – 2 eur, kad megztos vilnonės kojinės po 8 eur. Vaikai sakė, kad labai brangios kojinės. Akys raibo nuo pavasarį skelbiančių gėlių. Grupės ugdytinis visiems vaikams papasakojo ir parodė, kur senelis močiutei perka gėles <…ten antrame aukšte, kur saldumynai!..>. Turgaus prekeivė vaikus pasitiko su šypsena ir mielai vaikams papasakojo apie paukščiukus, elnius, nes labai mėgsta fotografuoti. Kitos prekeivės papasakojo apie įvairias žolelių arbatas (zuikučių, kačiukų, meškiukų). Tyrinėjome žoleles, jas maišėme ir stebėjome spalvą kaip ji keičiasi. Na, o vaikų tikslas buvo – įsigyti žuvytes. Priėjus prie prekeivio ir apžiūrėjus žuvytes, buvo sudėtinga kurias išsirinkti, jos visos tokios mielos ir gražios. Galiausiai išsirinkome dvi žuvytes! Po tokios aktyvios dienos truputi prisėdome atsikvėpti. Grįžę į darželį dalinomės įspūdžiais ir žinoma rinkome žuvytėms vardus. Auksinės spalvos žuvytę pavadinome Karamele Auksyte, o baltos spalvos – Zefyras Vikas.

Skip to content