Menu Close

Renginiai, parodos, tradicijos

GEGUŽĖ
EDUKACINĖ IŠVYKA. VAIKŲ CENTRAS „RUONIUKAS”.
Klaipėda 2024-aisiais mini Švyturių metus – būtent prieš 140 metų, Šiaurinio molo gale, pirmą kartą sužibo BALTASIS ŠVYTURYS. Gegužės 16 d. „Bitučių“ grupės ugdytiniai apsilankė Klaipėdos miesto savivaldybės I. Kanto viešosios bibliotekos Kalnupės padalinyje, vaikų centre „Ruoniukas“, kur buvo organizuojama edukacinė programa „Švyturių šviesa“. Edukacijos tikslas yra skatinti vaikų susidomėjimą jūros navigacija ir švyturiais. Ši programa ne tik teikia žinių apie švyturio funkciją, bet ir skatina vaikučių kūrybiškumą, bendradarbiavimą ir mokymąsi. Vaikai vizualiai susipažino su švyturių istorija, sužinojo kokia buvo jų funkcija ir kaip keitėsi šių statinių skleidžiamos šviesos principas: nuo kuriamų laužų iki elektrinių lempų. Vaikai kūrybiškai prisidėjo prie švyturių metų temos atskleidimo, pasigaminę kiekvienas sau po ženkliuką.

EDUKACINĖ IŠVYKA. P. DOMŠAIČIO GALERIJA.
Gegužės 15 d. „Saulutės“ grupės ugdytiniai apsilankė Prano Domšaičio galerijoje, kur vyko edukacinė programa „Švyturys, naktis ir jūra“. Vaikai susipažinę su jūrinės tematikos paveikslais, kurie vadinami marinomis, sukėlė Baltijos jūroje audrą, pažėrė nakties danguje spindinčias žvaigždes ir sukūrė erdvinę kompoziciją, kurioje laivams kelią rodo švyturiai. O taip pat pasidarė atminčiai marianistinius atvirukus.
   

EDUKACINĖ IŠVYKA. KLAIPĖDOS PRIEŠGAISRINĖ GELBĖJIMO VALDYBA. 
„Drugelių“ gr. ugdytiniai kartu su priešmokyklinio ugdymo mokytojomis lankėsi Klaipėdos priešgaisrinėje gelbėjimo valdyboje. Ugdytiniai susipažino su ugniagesybos istorija, mokėsi būti atsargiais su ugnimi bei tinkamai elgtis. Ugniagesiai gelbėtojai demonstravo ugniagesių gelbėjimo įrankius, darbo aprangą bei įvairiausią techniką. Vaikai sužinojo, kaip elgtis ištikus nelaimei, kaip išvengti pavojaus, kokios gali būti grėsmės ir pasekmės. Kiekvienas galėjo pasimatuoti ugniagesio gelbėtojo šalmą ar liemenę, pasėdėti prie mašinos vairo ar pakilti kopėčiomis kaip tikras ugniagesys. Išvyka paliko daug įspūdžių ir gerų emocijų. Berniukai ir mergaitės labai norėtų užaugę tapti UGNIAGESIAIS GELBĖTOJAIS !
Ugniagesiai palinkėjo visiems vaikams saugios, aktyvios vasaros bei atsiminimui įteikė plakatą „Kaip apsaugoti namus nuo gaisro?”

TRADICIJOS. VELYKOS. 
Į mūsų įstaigą atvyko ir rusakalbių grupes aplankė folkloro asociacija „Večiora” kuri „Bitučių”, „Gėlytės” ir „Vaivorykštės” grupėms pristatė muzikinę teatralizuotą pasaką apie Velykas. Muzikinės pasakos metu skambėjo toninių varpelių bei kitų instrumentų garsai. Taip pat ugdytiniai buvo pakviesti šokti, dainuoti ir žaisti. Vaikai buvo susidomėję muzikine pasaka, susižavėję muzikos instrumentais bei smagiai praleido laiką kartu!

RENGINYS. KUR GYVENA PASAKA.
„Lašiukų” grupės ugdytiniai kartu su meninio ugdymo mokytoja A. Miliauskaite, neformalaus ugdymo mokytoja A. Konstantinova ir ikimokyklinio ugdymo mokytoja A. Kymantaite lankėsi Klaipėdos lopšelio-darželio „Nykštukas” ikimokyklinio ugdymo įstaigų teatralizuotame improvizacijų projekte „Kur gyvena pasaka?”. Nuostabus renginys, kuriame dalyvavo vaikai ir mokytojai iš Klaipėdos lopšelių-darželių „Puriena”, „Nykštukas” ir „Žemuogėlė” bei J. Kačinsko muzikos mokyklos mokytojai ir mokiniai. Renginį organizavo mokytojai: Dagna Volkovaitė (l.-d. „Puriena”), Romualda Poškienė (l.-d. „Nykštukas”), Alina Miliauskaitė (l.-d. „Žemuogėlė”) ir Viktor Timašiov (J. Kačinsko muzikos mokykla).
Pasigrožėkime renginio akimirkomis:
   

TRADICIJOS. MAMYČIŲ DIENA.
Mamyte!
Mama!
Mama!
Šaukiu tave balsu.
Tai tu, mamyte mano,
Gražiausia iš visų.
Tai tu, mamyte mano,
Džiaugsme ir ilgesy —
Esi pati geriausia,
Nes mano tu esi.
Šią savaitę „Bitučių” ir „Gėlytės” grupės šventė mamyčių dieną. Pasigrožėkime švenčių gražiomis, jautriomis ir kupinomis meilės akimirkomis mūsų Facebook puslapyje: https://fb.watch/scffKfrGXx/

PRAKTINĖ PASKAITA. SLAPTAS PRIEŠAS.
Gegužės 5-oji yra minima kaip Pasaulinė rankų higienos diena. Šios iniciatyvos tikslas – atkreipti žmonių sveikatos ir švietimo įstaigų dėmesį į rankų higienos svarbą ir skatinti visus žmones rankų higieną laikyti viena svarbiausia užkrečiamų ligų prevencijos priemone. Štai ir mūsų vaikai virto bakterijų tramdytojais, įveikė visas kliūtis, mikroskopo pagalba ieškojo „bacilų“, diskutavo apie asmens higienos naudą. Sužinojo kas yra antibiotikai ir kam jie yra reikalingi bei koks jų vartojimas yra teisingas, pabrėžiant rankų higienos vaidmenį kovojant su antimikrobiniu atsparumu. Saugokite save ir kitus, nes sveikata neatsiejama nuo jūsų švarių rankų.

PRAKTINĖ PASKAITA. MANO KŪNAS.
Žmogaus kūnas yra labai sudėtingas ir paslaptingas mechanizmas, tuo įsitikino „Drugelių” grupės vaikai. Kartu su mokytojomis ir visuomenės sveikatos specialiste ugdytiniai diskutavo apie kūno dalis, jų funkcijas, tyrinėjo žmogaus vidaus organus ir jų veiklą ir domėjosi, kodėl visgi jie yra mums reikalingi. Išsiaiškino, jog visi žmonės yra vieni į kitus panašūs, bet tuo pačiu ir labai skirtingi. Vaikučiai taip pat atlikinėjo ir užduotėles: surinko žmogaus skeletą, sudėliojo į vietas pagrindinius vidaus organus bei mankštinosi „Galva, pečiai, keliai, pirštai…“

EILĖRAŠČIŲ, ŠOKIŲ IR DAINŲ KONKURSAS. DEKLAMUOJU, DAINUOJU, IR ŠOKU TAU, MANO BRANGI LIETUVA.

Mūsų „Lašiukų” grupės ugdytiniai bei solistė Elžbieta Prokopaitė iš „Saulutės” grupės kartu su mokytojomis svečiavosi lopšelyje-darželyje „Pagrandukas”, kuriame vyko eilėraščių, šokių ir dainų konkursas „Deklamuoju, dainuoju, ir šoku Tau, mano brangi Lietuva”. „Lašiukų” grupė šoko Lietuvių liaudies ratelį „Lietuvaičiai”, už kurį pelnė diplomą bei dovanėlę visai grupei. Lukas Kanapka deklamavo eilėraštį, o Elžbieta Prokopaitė atliko aranžuotą Lietuvių liaudies dainą „A-a-a pupa” ir taip pat pelnė diplomą už gražiausiai padainuotą Lietuvių liaudies dainą. Stebėjome lopšelio-darželio „Pagrandukas” grupių pasirodymus, o konkursą vainikavo „Lašiukų” grupės atliktas Lietuvių liaudies žaidimas „Upytėlė teka”, prie kurio vėliau prisijungė ir visos kitos grupės. Dėkojame socialiniams partneriams už kvietimą dalyvauti nuostabiame konkurse, kur vaikai ne tik daugiau sužinojo apie savo gimtinę Lietuvą, bet ir bendrystėje puikiai praleido laiką.
Meninio ugdymo mokytoja Alina Miliauskaitė;
Ikimokyklinio ugdymo mokytojos:
Alisija Kymantaitė;
Eugenija Merkelienė;
Valda Simaitienė.
Skip to content