Menu Close

Renginiai, parodos, tradicijos

BIRŽELIS
 
PROJEKTAS. MAŽOJO PRINCO KELIONĖ PO VERTYBIŲ PASAULĮ.
 
Norime pasidžiaugti, jog šiandien mūsų įstaigoje vyko Respublikinio ikimokyklinio, priešmokyklinio ir bendro ugdymo įstaigų kūrybinio projekto spektaklis „Mažojo princo kelionė po vertybių pasaulį”.
Projekto organizatorės – Klaipėdos lopšelio-darželio „Žemuogėlė“ vyresnioji meninio ugdymo mokytoja Alina Miliauskaitė, Klaipėdos regos ugdymo centro vyriausioji socialinė darbuotoja Alina Glybina ir mokytoja Evelina Spiriūtė, Klaipėdos lopšelio-darželio „Pagrandukas“ ikimokyklinio ugdymo mokytoja Gretė Simaitė ir Klaipėdos Litorinos mokyklos auklėtoja Gabrielė Mironaitė – garsiąja pasaka siuntė žinutę, kad visi žmonės yra lygūs, kad jokia negalia nenusveria lygybės svarstyklių, nes svarbiausia yra tai, kas slypi žmogaus širdyje. Yra nemažai žmonių, kurie nepastebi šalia esančių, nenori matyti to, kas reikalauja dėmesio, laiko ar pastangų kitam žmogui. Antuano de Sent Egziuperi ,,Mažasis princas“ kūrinyje, kalbama apie žmogaus vertę, neatsižvelgiant į jo socialinį ar išorinį statusą. Tai gali būti taikoma ir šiandien, nes žmonės su negalia, kartais yra stigmatizuojami arba traktuojami kitaip. Visa tai yra svarbiausi gyvenimo dalykai, išmintingosios lapės žodžiais: „Matyti galima tik širdimi. Tai, kas svarbiausia, nematoma akimis”.
   
 

MUZIKINĖ PASAKA. NAUJI KARALIAUS DRABUŽIAI.
 
„Saulutės” grupės vaikučiai kartu su grupės mokytojomis Rima ir Svetlana bei meninio/neformalaus ugdymo mokytoja Alina padovanojo įstaigai muzikinę pasaką „Nauji Karaliaus drabužiai”.
Pasirodymas vyko du kartus. Pirmąjį kartą pasakos žiūrovais buvo „Drugelių” ir „Lašiukų” grupės, antrąjį – grupės tėveliai.
Džiaugiamės mūsų ugdytiniais, kurie ne tik pasirodė, bet ir atrodė nuostabiai, vaidino, šoko ir dainavo.
Vaikučiai įgijo puikios patirties, patyrė be galo daug įspūdžių ir gerų emocijų!
Pasigrožėkime muzikinės pasakos akimirkomis mūsų Facebook puslapyje: https://fb.watch/sF9dJpP5PU/

TETRALIZUOTAS RENGINYS. KUR GYVENA PASAKA.
 
Na štai ir į mūsų įstaigą atkeliavo ikimokyklinio ugdymo įstaigų teatralizuotas improvizacijų renginys „Kur gyvena pasaka?”.
Nuostabus renginys, kuriame dalyvavo vaikai ir mokytojos iš Klaipėdos lopšelių-darželių „Puriena”, „Nykštukas”, „Žemuogėlė” bei J. Kačinsko muzikos mokyklos mokytojai ir mokiniai. Improvizacija skambant gyvai muzikai! Nuostabu! „Saulutės” grupė kartu su vaikučiais iš kitų įstaigų ieškojo, kur galėtų slėptis pasaka. Klausė vėjo, debesų, jūros ir žuvelių, pievos ir joje žydinčių gėlių, bet radę didžiąją pasakų knygą, suprato, jog pasaka yra aplink mus. Ji yra visur, kiekvieno mūsų širdyje. Vaikams tai puiki patirtis, įspūdžiai ir džiugios emocijos! Renginį organizavo mokytojai: Dagna Volkovaitė (l.-d. „Puriena”), Romualda Poškienė (l.-d. „Nykštukas”), Alina Miliauskaitė (l.-d. „Žemuogėlė”) ir Viktor Timašiov (J. Kačinsko muzikos mokykla).
Pasigrožėkime renginio akimirkomis:
       
 

PIEŠINIŲ KONKURSAS. SAUGŪS DRAUGE.
 
Pasidžiaukime mūsų įstaigos „Bitučių“ grupės vaikais, kurie kartu su mokytojomis (Alevtina Konstantinova ir Anastasija Konstantinova) piešinių konkurse „Saugūs drauge“, 5-6 metų amžiaus grupėje, pelnė nominaciją – „Už kolektyviškumą kuriant“.
Kelis mėnesius vykęs Lietuvos mokinių piešinių konkursas „Saugūs drauge“ susilaukė didžiulio susidomėjimo ir kūrybiniai darbai atvyko iš įvairiausių šalies mokyklų. Konkurso organizatoriai – Radviliškio dailės mokykla ir Šiaulių priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Radviliškio priešgaisrinės gelbėjimo tarnyba, partneriai – Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centro Suaugusiųjų ir jaunimo neformaliojo ugdymo skyrius, Radviliškio miesto kultūros centras. Konkursas buvo organizuojamas siekiant formuoti savisaugos, saugios gyvensenos ir aplinkos kūrimo įgūdžius, įtvirtinti priešgaisrinės saugos žinias, skatinti mokinius aktyviai domėtis ugniagesių gelbėtojų veikla, gaisrinės saugos ir gelbėjimo klausimais ir išsiugdyti praktinius gebėjimus išvengti rizikos ir pavojų, kylančių žmogaus bei gamtos saugumui kasdieniame gyvenime. Vertinimo komisijai teko sudėtinga užduotis – net iš 339 darbų išrinkti kūrybiškiausius, originaliausius, atlikimo technika išsiskiriančius piešinius, atitinkančius konkurso temą – „Saugūs drauge“. Piešiniuose turėjo atsispindėti, kaip dalyvių akimis galima išvengti gaisrinio pavojaus, neatsakingo elgesio padarinių, priklausomai nuo sezoniškumo (žiemą, pavasarį, vasarą ir rudenį), kokią žalą patiria žmogus: jo buitinė, gyvenamoji aplinka ir turtas bei emocijos, gamta: flora, fauna ir kraštovaizdis.
 

GEGUŽĖ
 
TRADICIJOS. IŠLEISTUVĖS.
 
Sudie darželi,
Sudie, tauškutės lėlės
Ir meškine tylus.
Sudie, darželi mielas,
Uždarom vartelius.
Čia žaisti buvo linksma,
Tarp saulės ir gėlių,
Tiktai širdelė linksta
Prie mokslų didelių.
Dilin dilin – ar girdite – dilin
Skambutis naujas draugas –
Vilioja mus tolyn.
Saulėtą gegužės 30-osios popietę „Drugelių” bei 31-osios rytmetį „Bitučių” grupių vaikučiai, būrys tėvelių, broliukų, sesučių ir senelių paskutinį kartą susirinko į spalvingiausią, daugiausiai emocijų sukeliančią ir svarbiausią darželinukų šventę – išleistuves. Darželio muzikos salėje skambėjo dainelės, eilėraščiai, išleistuvininkai šoko bei kartu kvietė šokti tevėlius. Išeinančius priešmokyklinukus pasveikino darželio direktorė Marina Lileikienė ir vaikams įteikė ikimokyklinio ugdymo baigimo pažymėjimus.
Linkime savo ugdytiniams, kad jų vaikiškas mažas pasaulis, apgaubtas stebuklų skraiste, tęstųsi dar ilgai. Nerūpestingai šokinėti pievų takeliais, statyti trapiausias smėlio pilis, pasisupti džiugioje vaikystės karuselėje. Tegul spalvota vaikystės pasaka dar nesibaigia ilgai ilgai…
Renginio medžiagą galite peržiūrėti mūsų Facebook puslapyje.

SPORTO FESTIVALIS PALANGOJE. LTMŽ-2024.
 
Didžiausias darželinukų fizinio aktyvumo projektas „Lietuvos mažųjų žaidynės 2024“ pasiekė finišo tiesiąją – mūsų įstaigos mokytojos Anastasija Konstantinova ir Eugenija Merkelienė kartu su šešių vaikų komanda dalyvavo finaliniame projekto festivalyje Palangoje!Šiemet vyko 10-osios mažųjų žaidynės, tad simboliškai festivaliuose projekto dalyviai ne tik sportavo, bet ir šventė aktyvios bendruomenės gimtadienį. Šaunuoliai mažieji sportininkai įveikė net 10 rungčių! Projekto dalyvius aplankė Londono olimpinėse žaidynėse dalyvavęs dviratininkas Gediminas Bagdonas. Didžiausi aplodismentai skrieja palaikymo komandai – mūsų mažųjų sportininkų tėveliams, kurie ne tik šauniai palaikė, bet ir patys aktyviai dalyvavo rungtyse skirtose tėveliams! Tai bent finalinis festivalis Palangoje! Grįžome patyrę daug džiugių akimirkų ir žinoma su puikia nuotaika. Projektą organizuoja – Lietuvos tautinis olimpinis komitetas ir Respublikinė ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacija.
Renginio video medžiagą galite peržiūrėti mūsų Facebook puslapyje: https://fb.watch/sEZ-4JRYz5/

SVEIKATOS IR SPORTO ŠVENTĖ. SU VAIKYSTE ANT BANGOS.
 
Gegužės 22 dieną Melnragės II Neįgaliųjų paplūdimyje vyko ikimokyklinių įstaigų sveikatos ir sporto šventė. Tai tradicinė šventė, kuri vyksta jau 25 metus. Šventėje dalyvavo apie 35 ikimokyklinių ugdymo įstaigų tarp jų ir mūsų įstaigos „Bitučių“ grupė kartu su mokytojomis.
Džiaugiamės turėdami nuostabią galimybę antrus metus dalyvauti sveikatos sporto šventėje, kuri skirta Švyturio metams paminėti. Šventės šūkis buvo – „Klaipėdieti, gyvenk šviesoje ir su šviesa širdyje“. Ši sveikatos ir sporto šventė prie jūros kvietė daug judėti, būti fiziškai aktyviais, džiaugtis Baltijos jūra ir nerūpestinga vaikyste. Darželių komandos šventę pagražino savo įstaigų kurtais švyturiais. Aktyvią fizinę veiklą, estafetes, judriuosius žaidimus sektoriuose organizavo ikimokyklinių ugdymo įstaigų neformaliojo švietimo mokytojos atsakingos už vaikų fizinį ugdymą ir sveikos gyvensenos ugdymą.

EDUKACINĖ IŠVYKA. VAIKŲ CENTRAS „RUONIUKAS”.
 
Klaipėda 2024-aisiais mini Švyturių metus – būtent prieš 140 metų, Šiaurinio molo gale, pirmą kartą sužibo BALTASIS ŠVYTURYS. Gegužės 16 d. „Bitučių“ grupės ugdytiniai apsilankė Klaipėdos miesto savivaldybės I. Kanto viešosios bibliotekos Kalnupės padalinyje, vaikų centre „Ruoniukas“, kur buvo organizuojama edukacinė programa „Švyturių šviesa“. Edukacijos tikslas yra skatinti vaikų susidomėjimą jūros navigacija ir švyturiais. Ši programa ne tik teikia žinių apie švyturio funkciją, bet ir skatina vaikučių kūrybiškumą, bendradarbiavimą ir mokymąsi. Vaikai vizualiai susipažino su švyturių istorija, sužinojo kokia buvo jų funkcija ir kaip keitėsi šių statinių skleidžiamos šviesos principas: nuo kuriamų laužų iki elektrinių lempų. Vaikai kūrybiškai prisidėjo prie švyturių metų temos atskleidimo, pasigaminę kiekvienas sau po ženkliuką.

EDUKACINĖ IŠVYKA. P. DOMŠAIČIO GALERIJA.
 
Gegužės 15 d. „Saulutės“ grupės ugdytiniai apsilankė Prano Domšaičio galerijoje, kur vyko edukacinė programa „Švyturys, naktis ir jūra“. Vaikai susipažinę su jūrinės tematikos paveikslais, kurie vadinami marinomis, sukėlė Baltijos jūroje audrą, pažėrė nakties danguje spindinčias žvaigždes ir sukūrė erdvinę kompoziciją, kurioje laivams kelią rodo švyturiai. O taip pat pasidarė atminčiai marianistinius atvirukus.
   

EDUKACINĖ IŠVYKA. KLAIPĖDOS PRIEŠGAISRINĖ GELBĖJIMO VALDYBA. 
 
„Drugelių“ gr. ugdytiniai kartu su priešmokyklinio ugdymo mokytojomis lankėsi Klaipėdos priešgaisrinėje gelbėjimo valdyboje. Ugdytiniai susipažino su ugniagesybos istorija, mokėsi būti atsargiais su ugnimi bei tinkamai elgtis. Ugniagesiai gelbėtojai demonstravo ugniagesių gelbėjimo įrankius, darbo aprangą bei įvairiausią techniką. Vaikai sužinojo, kaip elgtis ištikus nelaimei, kaip išvengti pavojaus, kokios gali būti grėsmės ir pasekmės. Kiekvienas galėjo pasimatuoti ugniagesio gelbėtojo šalmą ar liemenę, pasėdėti prie mašinos vairo ar pakilti kopėčiomis kaip tikras ugniagesys. Išvyka paliko daug įspūdžių ir gerų emocijų. Berniukai ir mergaitės labai norėtų užaugę tapti UGNIAGESIAIS GELBĖTOJAIS !
Ugniagesiai palinkėjo visiems vaikams saugios, aktyvios vasaros bei atsiminimui įteikė plakatą „Kaip apsaugoti namus nuo gaisro?”

TRADICIJOS. VELYKOS. 
 
Į mūsų įstaigą atvyko ir rusakalbių grupes aplankė folkloro asociacija „Večiora” kuri „Bitučių”, „Gėlytės” ir „Vaivorykštės” grupėms pristatė muzikinę teatralizuotą pasaką apie Velykas. Muzikinės pasakos metu skambėjo toninių varpelių bei kitų instrumentų garsai. Taip pat ugdytiniai buvo pakviesti šokti, dainuoti ir žaisti. Vaikai buvo susidomėję muzikine pasaka, susižavėję muzikos instrumentais bei smagiai praleido laiką kartu!
 

RENGINYS. KUR GYVENA PASAKA.
 
„Lašiukų” grupės ugdytiniai kartu su meninio ugdymo mokytoja A. Miliauskaite, neformalaus ugdymo mokytoja A. Konstantinova ir ikimokyklinio ugdymo mokytoja A. Kymantaite lankėsi Klaipėdos lopšelio-darželio „Nykštukas” ikimokyklinio ugdymo įstaigų teatralizuotame improvizacijų projekte „Kur gyvena pasaka?”. Nuostabus renginys, kuriame dalyvavo vaikai ir mokytojai iš Klaipėdos lopšelių-darželių „Puriena”, „Nykštukas” ir „Žemuogėlė” bei J. Kačinsko muzikos mokyklos mokytojai ir mokiniai. Renginį organizavo mokytojai: Dagna Volkovaitė (l.-d. „Puriena”), Romualda Poškienė (l.-d. „Nykštukas”), Alina Miliauskaitė (l.-d. „Žemuogėlė”) ir Viktor Timašiov (J. Kačinsko muzikos mokykla).
Pasigrožėkime renginio akimirkomis:
   

TRADICIJOS. MAMYČIŲ DIENA.
 
Mamyte!
Mama!
Mama!
Šaukiu tave balsu.
Tai tu, mamyte mano,
Gražiausia iš visų.
Tai tu, mamyte mano,
Džiaugsme ir ilgesy —
Esi pati geriausia,
Nes mano tu esi.
Šią savaitę „Bitučių” ir „Gėlytės” grupės šventė mamyčių dieną. Pasigrožėkime švenčių gražiomis, jautriomis ir kupinomis meilės akimirkomis mūsų Facebook puslapyje: https://fb.watch/scffKfrGXx/

PRAKTINĖ PASKAITA. SLAPTAS PRIEŠAS.
 
Gegužės 5-oji yra minima kaip Pasaulinė rankų higienos diena. Šios iniciatyvos tikslas – atkreipti žmonių sveikatos ir švietimo įstaigų dėmesį į rankų higienos svarbą ir skatinti visus žmones rankų higieną laikyti viena svarbiausia užkrečiamų ligų prevencijos priemone. Štai ir mūsų vaikai virto bakterijų tramdytojais, įveikė visas kliūtis, mikroskopo pagalba ieškojo „bacilų“, diskutavo apie asmens higienos naudą. Sužinojo kas yra antibiotikai ir kam jie yra reikalingi bei koks jų vartojimas yra teisingas, pabrėžiant rankų higienos vaidmenį kovojant su antimikrobiniu atsparumu. Saugokite save ir kitus, nes sveikata neatsiejama nuo jūsų švarių rankų.
 

PRAKTINĖ PASKAITA. MANO KŪNAS.
 
Žmogaus kūnas yra labai sudėtingas ir paslaptingas mechanizmas, tuo įsitikino „Drugelių” grupės vaikai. Kartu su mokytojomis ir visuomenės sveikatos specialiste ugdytiniai diskutavo apie kūno dalis, jų funkcijas, tyrinėjo žmogaus vidaus organus ir jų veiklą ir domėjosi, kodėl visgi jie yra mums reikalingi. Išsiaiškino, jog visi žmonės yra vieni į kitus panašūs, bet tuo pačiu ir labai skirtingi. Vaikučiai taip pat atlikinėjo ir užduotėles: surinko žmogaus skeletą, sudėliojo į vietas pagrindinius vidaus organus bei mankštinosi „Galva, pečiai, keliai, pirštai…“

EILĖRAŠČIŲ, ŠOKIŲ IR DAINŲ KONKURSAS. DEKLAMUOJU, DAINUOJU, IR ŠOKU TAU, MANO BRANGI LIETUVA.

Mūsų „Lašiukų” grupės ugdytiniai bei solistė Elžbieta Prokopaitė iš „Saulutės” grupės kartu su mokytojomis svečiavosi lopšelyje-darželyje „Pagrandukas”, kuriame vyko eilėraščių, šokių ir dainų konkursas „Deklamuoju, dainuoju, ir šoku Tau, mano brangi Lietuva”. „Lašiukų” grupė šoko Lietuvių liaudies ratelį „Lietuvaičiai”, už kurį pelnė diplomą bei dovanėlę visai grupei. Lukas Kanapka deklamavo eilėraštį, o Elžbieta Prokopaitė atliko aranžuotą Lietuvių liaudies dainą „A-a-a pupa” ir taip pat pelnė diplomą už gražiausiai padainuotą Lietuvių liaudies dainą. Stebėjome lopšelio-darželio „Pagrandukas” grupių pasirodymus, o konkursą vainikavo „Lašiukų” grupės atliktas Lietuvių liaudies žaidimas „Upytėlė teka”, prie kurio vėliau prisijungė ir visos kitos grupės. Dėkojame socialiniams partneriams už kvietimą dalyvauti nuostabiame konkurse, kur vaikai ne tik daugiau sužinojo apie savo gimtinę Lietuvą, bet ir bendrystėje puikiai praleido laiką.
Meninio ugdymo mokytoja Alina Miliauskaitė;
Ikimokyklinio ugdymo mokytojos:
Alisija Kymantaitė;
Eugenija Merkelienė;
Valda Simaitienė.

 
BALANDIS
 
SPORTO RENGINYS. LIETUVOS MAŽŲJŲ ŽAIDYNĖS – 2024.
 
Šių metų „Lietuvos mažųjų žaidynių” du mėnesius trukusius užsiėmimus, kurių metu vaikai susipažino su skirtingomis sporto šakomis bei išmėgino įvairius pratimus ir judesius, patyrė daug smagių akimirkų – užbaigėme bendru renginiu kartu sportuodami ir atlikdami mankštą kartu su projekto talismanu Ąžuolu. Ačiū visiems aktyviai dalyvavusiems bei kviečiame ir toliau nepamiršti lavinti vaikų fizinio aktyvumo gebėjimus.
Renginio video medžiagą galite peržiūrėti mūsų Facebook puslapyje: https://fb.watch/rWYkoCJNeE/

PROJEKTAS. VAISTAŽOLIŲ PASLAPTIS. 
 
Balandžio 22-oji pasaulyje yra minima kaip tarptautinė Žemės diena. Ši diena kūrybiškai įsipina į vaikų ekologinės sampratos ugdymą. „Lašiukų”, „Bitučių” ir „Meškučių” grupės vaikai kartu su mokytojomis dalyvauja STEAM veiklų projekte „Vaistažolių paslaptys”. Ugdytiniai susipažino su vaistažolėmis, tyrinėjo jų sėklas, sužinojo kaip reikia sėti bei jas auginti. Tad viską sužinoję vaikučiai, tęsdami projektą, patys sukūrė gamtos kampelį ir pasėjo keletą rūšių vaistažolių. Ugdytiniai kasdien jas prižiūri, laisto ir stebi kaip auga, o keletą net gali jau paragauti. Projekto veiklos tęsiasi ir toliau, vykdant tyrinėjimus bei eksperimentais grįstą veiklą, siekiame skatinti patyriminį ugdymą(si) bei puoselėti sveikatingumo įgūdžius.
 

PAMOKA-KONCERTAS. UNIVERSALI KALBA. MUZIKA.

 
Mūsų įstaigoje lankėsi Larion Dyakov (kompozitorius, padagogas) – alto virtuozas, kuris „Gėlytės”, „Vaivorykštės”, „Bitučių” „Saulutės” grupių ugdytiniams surengė nuostabiai įdomią, kūrybišką interaktyvią pamoką-koncertą „Universali kalba. Muzika”. Šio užsiėmimo metu vaikučiai susipažino su styginiu instrumentu – smuiku, žaidė muzikines mįsles. Iš grojamų muzikinių atkarpėlių, ugdytiniai spėliojo koks tai galėtų būti atitikmuo realiame pasaulyje. Pasitelkiant preparuotą altą ir specialiųjų efektų pedalus vaikučiai ieškojo paralelių tarp meno ir savo kasdienybės. Vėliau klausantis gyvai atliekamo kūrinio, ugdytiniai lavino kūrybiškumą, vaizduotę ir analizuodami meno kūrinį jį perteikė popieriaus lape. Įdomu buvo tai, jog ugdytiniai visi skirtingai įsivaizdavo girdimą muziką. Piešiniai spalvoti, gražūs, o ugdytiniai kupini puikių emocijų, įdomiai praleidę laiką kartu muzikos apsuptyje.
Renginio video medžiagą galite peržiūrėti mūsų Facebook puslapyje: https://fb.watch/rxXZtkeiLs/

PRAKTINIAI UŽSIĖMIMAI. SVEIKAS MAISTAS – SVEIKAS AŠ.
Sveika mityba – vienas iš svarbiausių sveikos gyvensenos veiksnių. Tai įvairus ir tinkamai parinktas maistas, aprūpinantis organizmą būtinu angliavandenių, riebalų, baltymų, vitaminų ir mineralų kiekiu. Tik duodami įvairų maistą, galime užtikrinti, kad vaikas gautų visas reikalingas maistines medžiagas, mineralus ir vitaminus.
Visą savaitę „Saulutės“ grupės ugdytiniai kartu su sveikatos specialiste aiškinosi pagrindinius sveikos mitybos pagrindus. Diskutavo, kokius produktus rekomenduojama vartoti dažnai bei kuriuos reikėtų riboti. Žiūrėjo edukacinius filmukus, atliko ir praktinius darbelius. Na, o galiausiai aprūpino savo organizmą vitaminais ir mineralinėmis medžiagomis pasigaminę ir paskanavę sveikuolių kokteilį. Mmmm, kaip skanu…

PARODA. ŠVYTURIO LEGENDA.
2024-ieji metai uostamiestyje yra paskelbti Švyturių metais. Mūsų įstaiga taip pat aktyviai dalyvauja ir prisideda prie šių metų projektų bei juos organizuoja. Nuo šios savaitės įstaigos erdves puošia paroda „Švyturio legenda“. Visų grupių pagaminti kūrybiniai darbai labai įvairūs ir žinoma skirtingai nuostabūs. Vaikučiai kartu su mokytojomis kūrybiškai naudojo įvairią techniką, kiekvienas grupės švyturys pagamintas ir skirtingų priemonių (kanceliarinės priemonės, antrinės ar gamtines žaliavos, dekoracijos, įvairūs turimi priedai ar atributiką). Kviečiame pasigrožėti vaikų ir mokytojų bendrais kūrybiniais darbais, kurie stebina savo originalumu!
Parodos organizatorės:
ikimokyklinio ugdymo mokytoja Elina Bagdanova;
ikimokyklinio ugdymo mokytoja Eugenija Merkelienė;
neformalaus ugdymo mokytoja Anastasija Konstantinova.

PRAKTINĖ PASKAITA. ŠVARUS VAIKAS AUGA SVEIKAS.
Visuomenės sveikatos specialistė „Pelėdžiukų” grupės ugdytiniams organizavo praktinius užsiėmimus apie asmens higieną. Užsiėmimų metu vaikai sužinojo bei aptarė kodėl kasdienė higiena yra svarbi. Aiškinosi apie plaukų, rankų, kojų, veido, dantų higienos priežiūrą bei tam naudojamas priemones. Diskutavo, jog higiena yra reikalinga taip pat drabužiams bei avalynei. Taip pat išmoko taisyklingai plauti rankytes, naikindami mikrobus. Na ir žinoma kaip be nuotaikingos rytinės mankštos! Svarbu prisiminti, kad mūsų sveikata prasideda nuo asmens higienos.

PARODA. ATEINA SAPNAI.
Na štai ir baigėsi projektas-konkursas „Ateina sapnai“. Norime padėkoti visai įstaigos bendruomenei, kuri taip kūrybiškai įsitraukė į visus projekto etapus. Buvo tikrai stebuklingas ir gražus laikotarpis. Na o dabar pasigrožėkime parodos nuotraukomis iš trečiojo etapo „Mano grupės sapnų gaudyklė” mūsų įstaigos Facebook svetainėje: https://fb.watch/rxVWPCIU3q/
Projektą-konkursą organizavo:
Meninio ugdymo mokytoja Alina Miliauskaitė;
Visuomenės sveikatos specialistė Anastasija Konstantinova.

KONKURSAS. NUGALĖTOJAS.
Dėmesio, dėmesio!!!Baigėsi mūsų skelbtas konkursas „Mano stebuklingas miego kampelis” ir norime paskelbti nugalėtoją! Daugiausia patiktukų, net 201 surinko Nikita Vasiljev iš „Bitutės” grupės.  Sveikiname nugalėtoją, nuotraukos autorę Aleksandra Vasiljeva bei visus taip gausiai palaikusius Nikitą. Taip pat dėkojame visiems dalyvavusiems už kūrybiškai gražias, stebuklingas nuotraukas.
 
 

JUDUMO PROJEKTAS. SKRUZDĖLIUKŲ MANKŠTA.
Jau beveik įpusėjus pavasariui „Gėlytės“ grupės vaikai dalyvavo respublikiniame ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų virtualiame judumo projekte „Skruzdėliukų mankšta“. Pagal pateiktą muzikinį vaizdo įrašą, naudojant IKT ugdytiniai, kartu su mokytojomis kūrė mankštos judėsius – šokį. Vaikams buvo ne tik linksma ir smagu, bet ir labai naudinga. Juk sportas – sveikata ir būtinai su gera nuotaika. Nuostabu! 🤩
Pedagogai: ikimokyklinio ugdymo mokytoja Alisija Kymantaitė, neformalaus ugdymo mokytoja Anastasija Konstantinova, meninio ugdymo mokytoja Alina Miliauskaitė


SPORTINĖ PRAMOGA. VELYKINIS KIŠKUČIŲ BĖGIMAS – 2024.
 
Kiški piški,
Stačiaausi,
Kur šiandieną
Tu keliausi?…
Jau antrus metus iš eilės mūsų įstaiga dalyvauja respublikinėje ikimokyklinių ir priešmokyklinių ugdymo įstaigų sportinėje pramogoje „Velykinis kiškučių bėgimas – 2024“. Ankstų rytą mūsų įstaigos kiškiai sveikuoliai išbėgo į mokyklos stadioną. Ten jie mankštinosi gryname ore, susitiko su draugais, na o svarbiausia turėjo įveikti užduotis. Visi kiškiai, maži ir dideli, buvo apdovanoti medaliais bei pačiu skaniausiu kiškių skanėstu – morkomis. Juk mūsų kiškiai griaužia daug morkų bei sportuoja, kad būtų stiprūs ir sveiki!
Dalyviai: „Bitutės“, „Saulutė“, „Meškiukai“, „Boružėlės“ gr.
Organizatorė: Anastasija Konstantinova

KOVAS
 
TRADICIJOS. ŠV. VELYKOS.
 
Į salę atkeliavęs Velykų kiškis sukvietė pasitikti gražiausią pavasario šventę ir kartu su „Pelėdžiukų”, „Lašiukų”, „Saulutės” „Drugelių” grupėmis ir jų mokytojomis švęsti Šv. Velykas. Tačiau nutiko bėda, kiškis pametė Velykų margučius, kuriuos norėjo padovanoti vaikučiams.  Mes jų ieškojome dainomis, šokiais, bet juos mums rado ir atnešė Velykų višta.
Dėkojame įstaigos bendruomenei už nuostabų Velykinį rytmetį.
Renginio video medžiagą galite peržiūrėti mūsų Facebook puslapyje: https://fb.watch/rcUoCerwpw/

EDUKACIJA. VĖLYKOS KLAIPĖDOS KRAŠTE. 
 
Priešmokyklinės „Drugelių“ gr. ugdytiniai kartu su mokytojomis lankėsi Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje . Kiekvienais metais, artėjant Šv. Velykoms, muziejus kviečia dalyvauti ugdytinius muziejaus organizuotoje edukacijoje tema „Velykos Klaipėdos krašte“, kurių metu pasakojama apie Klaipėdos krašto velykinius papročius bei tradicijas, senuosius kiaušinių dažymo būdus, spalvas ir ornamentiką. Vaikai sužinojo, kad tik Klaipėdos krašte velykaičius nešė Velykų Kiškutis , o kitoje Lietuvos dalyje Velykų Bobutė. Velykinių atvirukų gamybos metu vaikai gamino Velykinius atvirukus , taip pat galėjo stebėti virtualią velykinių atvirukų parodą bei apžiūrėti Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus ekspoziciją. Kiekviena išvyka ugdytiniams suteikia daug gerų ir džiugių emocijų, dėkojame tėveliams už bendravimą ir bendradarbiavimą.

PROJEKTAS. TEATRO DIENA.
 
Vakar „Saulutės” grupės ugdytiniai, teatro dienos proga, dalyvavo Klaipėdos lopšelio-darželio „Puriena” ikimokyklinio ugdymo įstaigų teatralizuotame improvizacijų projekte „Kur gyvena pasaka?”, kuris buvo skirtas tarptautinei teatro dienai paminėti. Nuostabus renginys, kuriame dalyvavo vaikai ir mokytojai iš Klaipėdos lopšelių-darželių „Puriena”, „Nykštukas” ir „Žemuogėlė” bei J. Kačinsko muzikos mokyklos mokytojai ir mokiniai. Improvizacija skambant gyvai muzikai! Nuostabu! Vaikams tai puiki patirtis, įspūdžiai ir džiugios emocijos! Renginį organizavo mokytojai: Dagna Volkovaitė (l.-d. „Puriena”), Romualda Poškienė (l.-d. „Nykštukas”), Alina Miliauskaitė (l.-d. „Žemuogėlė”) ir Viktor Timašiov (J. Kačinsko muzikos mokykla).
 
    

TRADICIJOS. ČIA MŪSŲ NAMAI.

 
Tradicijos, papročiai, ilgaamžė mūsų senolių patirtis – tai žmogaus dvasinės kultūros dalis, perduodama iš kartos į kartą, tai kas svarbiausia, kuo džiaugiamės, didžiuojamės, kas padeda nepamiršti savo tautos šaknų.
Klaipėdos miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigų ugdytiniai kartu su meninio ugdymo mokytojomis organizavo koncertą ,,Čia mūsų namai“, kuris skirtas paminėti labai reikšmingą įvykį – Lietuvos dainų šventės 100-mečio sukaktį.
Renginyje dalyvavo ugdytiniai iš 43-jų Klaipėdos miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigų. Mūsų įstaigą atstovavo vaikučiai iš „Saulutės” grupės, kurie vaidino kipšiukus, šoko bei dainavo.
Žiūrovai, mažųjų atlikėjų ir jų mokytojų dėka, buvo nukelti į senuosius Lietuvos kaimus jog pamatytų, kad auga nuostabi, šokanti, dainuojanti, savo kraštą mylinti ateities karta.
Dėkojame Neformaliojo švietimo mokytojai Anastasijai Konstantinovai, grupės mokytojoms ir ugdytinių tėveliams už palaikymą ir pagalbą ruošiantis koncertui.
Pasirodymui ugdytinius paruošė meninio ugdymo mokytoja Alina Miliauskaitė.
 

EDUKACIJA. KLAIPĖDOS SAVIRAIŠKOS CENTRAS.
 
Priešmokyklinės „Drugelių“ grupės ugdytiniai kartu su mokytojomis lankėsi Klaipėdos moksleivių saviraiškos centre „STEAM laboratorija”, kuriame gausu įvairių kūrybinių darbų iš antrinių žaliavų . Centro edukatorės ugdytinius supažindino su fizikais
Albertu Einšteinu, Nikolu Tesla, Juliu Robertu Openhaimeriu, chemiku Dmitrijumi Mendelejevu bei pristatė edukacinę veiklą „Stebuklingas smėlis“. Žaisti su smėliu yra tikras malonumas! Tai puiki galimybė be žodžių išreikšti savo jausmus ir emocijas. Vaikai buvo supažindinti su smėlio savybėmis, atliko eksperimentus, užduotis, jį tyrinėjo, kaip pro mikroskopą atrodo mūsų kasdien matomas smėlis. Plika akimi jis regimas tarsi vientisa masė, tačiau žvelgiant pro galingą mikroskopą kiekviena smiltelė – tarsi atskiras kūrinys.  Smėlis lavina smulkiąją motoriką, gerina atmintį, judesių plastiškumą, taip pat smegenų veiklą. Vaikams veikla paliko daug įspūdžių ir gerų emocijų. Labai džiaugiamės nuoširdžia draugyste su Klaipėdos moksleivių saviraiškos centru!
   
 

ILGALAIKIS PROJEKTAS. ŠOK SU SVEIKATIADA.
 
Sveiki, tvirti, judrūs mūsų įstaigos vaikai priims bet kokį iššūkį, nes „Sveikatiada mūsų širdy“. Štai ir „Lašiukų” grupės ugdytiniai įsitraukė į iššūkį-konkursą ir sukūrė trumpą šokį, kuris bus skirtas tarptautinei šokio dienai paminėti.
Už projektą atsakinga Anastasija Konstantinova.
 
 

TRADICIJOS. SKAITOVŲ KONKURSAS.
 
Šiandien mūsų įstaigoje vyko skaitovų šventė-konkursas „Dalelė mūsų Lietuvos”. Renginyje dalyvavo, net 9 dalyviai. Olga Reiman „Gėlytės” gr., Lukas Kanapka „Lašiukų” gr., Kaja Taurozevičiūtė „Pelėdžiukų” gr., Herkus Valiukas, Adrija Kalvaitytė, Viltė Vituvytė – „Saulutės” gr., Dmitrijus Konstantinovas „Bitutės” gr., Gustė Urbonaitė ir Adrijus Dargis – „Drugelių” gr. Visi dalyviai deklamavo nuostabaus grožio eilėraščius apie Lietuvą. Taip pat žiūrėjo Lietuvos vaizdus, atlikinėjo užduotis. O Luka Kisiliauskaitė visiems atliko K. Mašanausko dainą „Lietuva”. Komisijai, kurią sudarė pavaduotoja ugdymui Natalja Sosunova, logopedė Lina Petrošienė bei meninio ugdymo mokytoja Alina Miliauskaitė, teko labai sunki užduotis, nuspręsti kam gi įteikti Laureato diplomus. Vertinimo lentelėje buvo išskirti 6 kriterijai: raiška, turinys, sceninis įvaizdis, artistiškumas, kalbos kultūra bei sceninė laikysena. Visi šventės-konkurso dalyviai buvo apdovanoti Padėkos raštais bei atminimo dovanėlėmis, na o Laureatais šiemet tapo Lukas Kanapka, Dmitrijus Konstantinovas ir Adrija Kalvaitytė. Didžiuojamės mūsų ugdytiniais!
Dėkojame grupių mokytojoms ir ugdytinių tėveliams už vaikų paruošimą.
 
Renginio video medžiagą galite peržiūrėti mūsų Facebook puslapyje: https://fb.watch/rcSbrq0lIv/

PASAULINĖ DIENA. SAULYČIŲ IR SKIRTINGŲ KOJINYČIŲ DIENA.
 
Kovo 21 d. yra minima pasauline Dauno sindromo diena. Šią dieną, kuomet tarptautiniu tolerancijos ženklu tapusios skirtingos vienos poros kojinės, tradiciškai yra organizuojama „Spalvotų kojinių” akcija. Jos simbolizuoja kitoniškumą, kurį nulemia tik viena chromosoma. Dauno sindromą turintys vaikai dar vadinami saulytėmis, nes jie pasaulį mato gerą, o žmones – tik gera linkinčius, tad mūsų „Saulutės” grupės ugdytiniai kartu su jų mokytojomis bei visuomenės sveikatos specialiste Anastasija ir meninio ugdymo mokytoja Alina prisijungė prie akcijos ir organizavo „Saulyčių ir skirtingų kojinyčių dieną”.
 
Renginio video medžiagą galite peržiūrėti mūsų Facebook puslapyje: https://fb.watch/rcS4IaSOIA/

PROJEKTAS-KONKURSAS. ATEINA SAPNAI.
 
Trinsi akį, trinsi nosį,
Ir galiausiai pasiduosi.
Tas miegutis toks stiprus,
Įveikia lengvai visus.
Jis suvystys ir tave,
Paskandins saldžiam sapne!
Mūsų įstaigoje šiandien vyko projekto-konkurso „Ateina sapnai“, skirto tarptautinei miego dienai paminėti, pirmojo etapo renginys. Visa įstaigos bendruomenė apsirengė miego rūbais, pižamomis, chalatais bei ugdytiniai atsinešė po mėgstamiausią savo žaisliuką. Renginio metu aptarėme kodėl žmogui yra reikalingas miegas. Kiek miego reikia vaikams, o kiek suaugusiam žmogui bei, kokios yra pagrindinės taisyklės einant miegoti, jog ryte būtume pailsėję, o miegas būtų saldus ir kokybiškas. Taip pat žiūrėjome animacinį filmuką, žaidėme „Diena-naktis” žaidimus, klausant lopšines supome žaisliukus, o atsigulę ilsėjomės ir skambant muzikai įsivaizdavome, jog pasinėriame į sapnų karalystę.
Nuoširdžiai dėkojame visai įstaigos bendruomenei, jog prisidėjo prie šio nuostabaus renginio bei tėveliams, kurie taip kūrybiškai papuošė savo vaikučius. Toliau laukia mūsų dar du etapai:
1. Foto nuotraukų konkursas „Mano stebuklingas miego kampelis“;
2. Paroda: „Mano grupės sapnų gaudyklė“
Projektą-konkursą organizavo:
Meninio ugdymo vyr. mokytoja Alina Miliauskaitė
Visuomenės sveikatos specialistė Anastasija Konstantinova

Kaip atrodo vieta, kurioje jūsų vaikas kasnakt pasineria į stebuklingą sapnų karalystę? Gal tai žvaigždutėmis išklijuotas kambarys? O gal tai jaukus kampelis, kur vaizduotę sužadina deganti lavos lempa ar kamuoliukų girlianda? O gal visgi tai kambarys, kuriame nesuskaičiuojamas skaičius įvairiausių žaislų?
Dalyvaukite foto nuotraukų konkurse „Mano stebuklingas miego kampelis“: čiupkite fotoaparatą į rankas, įamžinkite savo vaikelį jo stebuklingame miego kampelyje ir įkelkite dalyvio vieną nuotrauką į komentarus bei nurodykite vardą, pavardę ir lankančios grupės pavadinimą.
Daugiausia patiktukų surinkusios nuotraukos autorius 2024 m. balandžio 05 d. bus apdovanotas Klaipėdos lopšelio-darželio „Žemuogėlė“ specialia dovanėle.

KONKURSAS. KOVO 11 D.
 
Didžiuojamės mūsų įstaigos ugdytiniu Dmitrijum Konstantinovu, kuris šiandien atstovavo savo įstaigą ir dalyvavo ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus dainų, eilėraščių, lietuvių liaudies tautosakos konkurse „Lietuva brangi šalelė – tau skambi mūsų dainelė”, skirto Kovo 11-ąjai – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti. Konkurse dalyviai iš įvairių Klaipėdos įstaigų deklamavo eilėraščius, šoko, dainavo bei turėjo bendrų kūrybinių veiklų, tad šis rytmetis mūsų ugdytiniui buvo įdomus, kūrybiškas ir prasmingas. Dėkojame Anastasijai Konstantinovai, kuri parengė ugdytinį šiam puikiam konkursui.
   

TRADICIJOS. UŽGAVĖNĖS.
 
Įstaigoje šiandien vyko tikros linksmybės – rusakalbių grupių Užgavėnių šventė. Salėje susirinko „Vaivorykštės”, „Gėlytės” ir „Bitučių” grupės, kurios šoko, dainavo bei stengėsi išvaryti žiemą iš kiemo surengdami virvės traukimo varžybas. Žiema kovojo su Pavasariu  Taip pat vaikučiai atsisveikindami su More atidavė jai pintinę suspaustų lapų su užrašytais negerais darbeliais, kuriuos padarė per metus. Tad pavasarį pasitikome su gera nuotaika ir tik gerais darbais išvarę žiemą, tamsą ir šaltį.  Renginio finalą vainikavo smagus šokis, prie kurio prisijungė ir pakviesti žiūrovai -„Drugelių” grupė.
 
Renginio video medžiagą galite peržiūrėti mūsų Facebook puslapyje: https://fb.watch/rcRpkTNjyJ/

FESTIVALIS. DAINUOJU LIETUVAI.
 
Pasidžiaukime mūsų „Saulučių” grupės, Elžbietos ir Lukos, duetu. Mergaitės atstovavo mūsų įstaigą ir dalyvavo III-ajame virtualiame respublikiniame muzikos festivalyje „Dainuoju Lietuvai”, kuris skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo ir Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai. Ugdytinės atliko K. Mašanausko dainą „Lietuva” ir pelnė padėkas bei medalius.
Dėkojame Daiva Makutiene už galimybę prisijungti prie nuostabaus renginio!
Visą festivalio įrašą peržiūrėti galite paspaudę šią nuorodą.
Mergaitės dainuoja 49 numeriu. (2:21)

EDUKACIJA. MANO DRAUGAS – LAIKRODUKAS.
 
Kovo 12 d.  „Saulučių“ grupės vaikai lankėsi Laikrodžių muziejuje, kuriame vyko edukacija „Mano draugas – laikrodukas“. Edukacinio užsiėmimo metu ugdytiniai susipažino su pagrindinėmis laikrodžio dalimis (ciferblatu, rodyklėmis), valandomis. Kiekvienas ugdytinis gavo laikrodžio pagrindą ir iš jo pasigamino savo išskirtinį laikroduką. Laikrodžio gaminimo eiga: visų pirma gavę pagrindą, jį nuspalvino pieštukais, kreidelėmis ar kitomis spalvinimo priemonėmis. Pasiruošę laikrodžio pagrindą surašė skaičius ir toliau jį dekoravo kol jis tapo pilnai išbaigtu. Po edukacijos vaikai apžiūrėjo muziejuje esančius eksponatus, sužinojo laikrodžių istoriją, kaip jie keitėsi bei smagiai praleido laiką kartu.

PRAKTINĖ PASKAITA. MANO SVEIKA ŽALIOJI PALANGĖ. VANDUO GYVENIMAS.

Pavasaris – tai nuostabus metų laikas, kai atgimsta gamta, grįžta paukščiai, vis dažniau nudžiugina saulės spinduliai savo šiluma. Pavasario pradžia tobulas metas sodinti augalus, šis metų laikas tarsi kviečia ruoštis daržo darbams. Štai ir „Bitučių” grupės vaikai prieš įkurdami žaliąjį palangę, buvo supažindinti su augalų sandarą, ko reikia sėkmingai užauginti bei prižiūrėti bet kokį augalą. Susipažino su vaistažolėmis, kokią naudą organizmui suteikia.


5 PAMOKA.  RITMINĖ GIMNASTIKA.

Su pavasariu, mielieji!!!
Orai šyla, nuotaika gerėja, todėl ir mūsų #LTMŽ užsiėmimai tampa vis aktyvesni. Trenerė Monika šį kartą pakvietė visus į Ritminės gimnastikos užsiėmimą. O gi pažiūrime, kaip mums sekasi!
Kartu galite išbandyti prisijungę prie Youtube kanalo:
 

6 PAMOKA. KOSMINIS KREPŠINIS.
 
Dalinamės šeštuoju LTMŽ užsiėmimu, kuris skirtas mūsų Lietuvoje vis dar labai mylimai sporto šakai – krepšininiui. Ne šiaip krepšiniu, o Kosminiu krepšiniu!
Su energingąja trenere Ugne. Puikaus krepšinio ir geros nuotaikos!

7 PAMOKA. LENGVOJI ATLETIKA. 

#LTMŽ Šaunieji žaidynių dalyviai, mes susitikome jau 7-ajame virtualiame fizinio aktyvumo užsiėmime ir šįkart su treneriu Mariumi išbandėme LENGVĄJĄ ATLETIKĄ.
Primename, kad užsiėmimą galite peržiūrėti jums patogiu metu, neribotai YouTube kanale!
Paskutinis šio sezono užsiėmimas – kitą pirmadienį. O dabar kviečiame visus stebėti, kaip gi mums sekėsi sportuoti šią savaitę. Pirmyn!

8 PAMOKA. KARATĖ.

#LTMŽ 8 pamoka. Mažieji žaidynių dalyviai per pastaruosius du mėnesius išmėgino įvairiausius judesius, susipažino su naujomis sporto šakomis ir tapo fiziškai stipresni. O šįkart kartu su treneriu Rimantu išbandėme japonų kovos meną KARATĖ. 1️⃣𝐼𝑐ℎ𝑖,2️⃣ 𝑛𝑖, 3️⃣𝑠𝑎𝑛!
Tačiau turime ir liūdnų ir gerų naujienų…
Liūdnos jos todėl, kad matysite jau paskutiniąją virtualią pamokėlę, o geros todėl, kad virtualios mankštos prie ekranų jau baigiasi ir prasideda tikros linksmybės – festivaliai!!! Iki pasimatymo, OSU!

TRADICIJOS. KAZIUKO MŪGĖ.
 
Ei, visi, visi, visi,
Ir maži ir dideli!
Apsiavę ir basi!
Atsikėlę netingėkit
Ir į mugę atskubėkit!
Pirkit šaukštą ar riestainį,
Pakabuką ar saldainį.
Jei pritrūkot pinigų,
Nelabai tai ir svarbu,
Nes aplink šimtai draugų,
Pavaišinsim bus smagu!
Šventė prasidėjo puikia ir linksma nuotaika. Į salę susirinkę vaikai džiaugsmingai pasitiko darželio pavasario šventę „Gurgu, gurgu į Kaziuko turgų!“
Prasidėjus iš anksto pagamintų įvairiausių dirbinėlių pardavimui užvirė tikras Kaziuko mugės šurmulys. Visi skubėjo įsigyti Kaziuko lauktuvių. Jaunieji prekybininkai ant stalų pridėjo įvairiausių savo pačių pagamintų dirbinių: keramikos, siuvinių, mezginių, dailės darbelių iš popieriaus, karoliukų, apyrankių, gumelių, kartu su mamytėmis iškeptų įvairiausių skanumynų, ir keksiukų, ir riestainių, ir sausainių, ir dar visko, visko laaaaabai daug.
Dėkojame visiems tėveliams ir visai įstaigos bendruomenei už bendradarbiavimą, nes tik kartu galime suteikti vaikams tai, kas geriausia!
Video medžiagą galima pamatyti mūsų Facebook puslapyje: https://fb.watch/qBsS9oseIi/

VASARIS

4 PAMOKA. BOKSAS. 

Štai ir įpusėjo #LTMŽ užsiėmimų ciklas. O praeitą savaitę mūsų sportininkai susipažino su dar viena sporto šaka – boksu. Vaikai stiprino visus kūno raumenis, nuvijo neigiamas emocijas bei įgijo daugiau pasitikėjimo savimi ir savo jėgomis.


TARPTAUTINIS PROJEKTAS. FAST HEROJAI.

Klaipėdos lopšelio – darželio „Žemuogėlė“ „Gėlyčių“ grupės ugdytiniai kartu su visuomenės sveikatos specialistė Anastasija Konstantinova ir ikimokyklinio ugdymo mokytoja Alisija Kymantaite dalyvavo tarptautiniame projekte #FASTHeroes – tai apdovanojimus pelniusi edukacinė iniciatyva, kuria siekiama padidinti supratimą apie insulto simptomus ir priminti apie poreikį greitai imtis veiksmų. Taip skatinamas nuostabus vaikų entuziazmas mokytis ir dalytis, skatinant juos skleisti žinias kitiems šeimos nariams, ypač savo seneliams. Prieš įgyvendinant projektą, buvo apklausti ugdytinių tėvai, kurie išreiškė savo palaikymą ir sutikimą vaikų dalyvavimui ir filmavimui. Projektas buvo įgyvendintas penkių savaičių eigoje, kiekviena savaitė buvo priskirta tam tikram herojui ir insulto požymiui. Taip pat buvo atsiųsta visa mokomoji medžiaga, kurią suteikė projekto organizatoriai. Pirmąją projekto savaitę vaikai susipažino su herojais, jų gyvenimu ir praeitimi, taip pat prisiminė savo šeimos herojus – senelius ir močiutes. Susipažino su šeimos vertybėmis, kodėl mes turime gerbti, puoselėti ir padėti senjorams. Demonstruojamoje knygoje buvo pavaizduota ir paaiškinta kokį poveikį turi insultas suaugusiojo organizmui ir kaip jį paveikia. Knygoje ši liga pavadinta kaip piktasis krešulys. Taip pat supažindinome vaikus su greitosios pagalbos numeriu – 112. Nuo antros iki penktos savaitės vaikai giliau ir detaliau gilinosi į pateiktus insulto simptomus, atlikinėjo užduotis, žaidimus ir stebėjo vaizdinę medžiagą. Baigiant įgyvendinti šį projektą, mes patikrinome vaikų įgytas žinias. Rezultatas tikrai stebinantis, vaikai puikiai ir aiškiai atsimena tris svarbiausius insulto simptomus, geba juos įvardinti taip pat vaikai žino ir atsimena kokių veiksmų reikia imtis teikiant pirmąją pagalbą. Vaikai įgijo ne tik teorinių žinių, bet taip pat informaciją įsisavino ir praktiniu būdu – grupėje buvo pagamintas „telefonas“ ir kiekvienas vaikas turėjo galimybė surinkti greitosios pagalbos numerį ir „iškviesti“ greitąją pagalbą. Užbaigus projektą kiekvienas vaikas buvo apdovanotas diplomais.


3 PAMOKA. ORIENTAVIMOSI SPORTAS. 

Ar mūsų mažieji žaidynių dalyviai yra girdėję apie ORIENTAVIMOSI SPORTO šaką? O taip! Taigi šią savaitę mūsų mažieji žaidynių dalyviai kartu su trenere Daiva sužinojo, kaip sportuoja ORIENTACININKAI ir atliko daaaug įvairių judesių. 🙌

EDUKACIJA. BALTIJOS GINTARAS IR ŠVYTURIŲ ISTORIJA.

Mūsų įstaigoje vyko kūrybiniai užsiėmimai – edukacija apie Baltijos gintarą ir Švyturių istoriją. Vaikai sužinojo Baltijos gintaro atsiradimo istoriją, apžiūrėjo gintaro inkliuzus, sužinojo apie gintaro gaudimą, gintaro lobį bei išmoko atskirti tikrą gintarą nuo dirbtinio. Kiekvienas ugdytinis užsiėmimo metu pasigamino po magnetuką, kurį galės pakabinti ant šaldytuvo. Vaikučiai smagiai ir įdomiai praleido laika kartu.


2 PAMOKA. PLAUKIMAS. 

#LTMŽ PLAUKIMAS 2-asis virtualus Lietuvos mažųjų žaidynių fizinio aktyvumo užsiėmimas kartu su trenere Ieva! Įdomu tai, kad susipažįstant su plaukimu pradžioje vanduo net nėra reikalingas – svarbu išbandyti naujus judesius ir smagiai praleisti laiką.
Visą užsiėmimą galite peržiūrėti: https://www.youtube.com/watch?v=eAP6yAcSkK0


ŠVENTĖ. VASARIO 16 D. 

Mūsų įstaigoje vyko Vasario 16-osios šventė „Sveikinu Lietuvą”. Ugdytiniai deklamavo eilėraščius, dainavo daineles, šoko ratelius skirtus Lietuvai. Taip pat tikrinome ar mūsų vaikučiai žino kokios yra Lietuvos vėliavos spalvos, kaip vadinasi Lietuvos sostinė ir, kokia gi ten didinga pilis stovi.

 


TRADICIJOS. VASARIO 16 D.
 
Mūsų mažieji patriotai, „Meškiukų” grupės vaikučiai paminėjo Vasario 16-ąją, klausydami Lietuvos Valstybės Himno bei įvairių dainelių: „Brangiausios spalvos”, „Nupiešiu Lietuvą” , na o kad klausymasis būtų įdomesnis, ugdytiniai Lietuvos žemėlapyje paliko savo mažus delniukų įspaudus. Taip pat mažieji Lietuvaičiai iš spalvotų drugelių sudėliojo Lietuvos vėliavą, susipažino su jos spalvomis ir jų eiliškumu.

RENGINYS. MES IR ESAME LIETUVA
 
Didžiuojamės savo ikimokyklinės „Saulutės” ir priešmokyklinės „Drugelių” grupių ugdytiniais, kurie šiandien dalyvavo vaikų skaitovų renginyje „Mes ir esame Lietuva”, lopšelyje-darželyje „Alksniukas”. Mūsų įstaigą atstovavo Viltė Vituvytė, kuri atliko eilėraštį „Gimta šalis” (S. Ramanauskienė), Herkus Valiukas – „Trys spalvos” (K. Ivinskis).  Nojus Sedelskis ir Gustė Urbonaitė, kurie atliko eilėraščius „Gimtinė” ir „Lietuva”. Taip pat renginyje ugdytiniai puikiai atsakinėjo į viktorinoje pateiktus klausimus apie Lietuvą bei šoko ratelius. Vaikučiai praleido nuostabiai smagų bei turiningą rytmetį.
   

TRADICIJOS. UŽGAVĖNIŲ ŠVENTĖ.
 
Na kaip smagiai  vaikučiai kartu su mokytojomis šventė Užgavėnių šventę! O kokie visi pasipuošę buvo, kokios nuostabios kaukės. Vaikučiai kartu su kanapiniu stengėsi nugalėti lašininį ir išvaryti žiemą iš kiemo. Jie atliko įvairias užduotis, dainavo, šoko ratelius, kepė blynus, kvietė saulytė, kad ji vis šilčiau ir ryškiau šviestų ir pavasaris skubėtų pas mus!
Dėkojame mūsų personažams, ikimokyklinio ugdymo mokytojoms Ritai, Gretai ir Rūtai, už nuostabų renginį: https://fb.watch/qbbv5rPsb1/

MUZIKINIS FESTIVALIS. KELIONĖ Į MUZIKOS ŠALĮ – 2024.

„Bitučių” grupės ugdytiniai, kartu su meninio ugdymo mokytoja, dalyvauja virtualiame respublikiniame muzikiniame festivalyje „Kelionė į muzikos šalį – 2024″. Ugdytiniai parengė muzikinį numerį pagal klasikos kūrinį Johann Strauss II – Tritsch-Iratsch-Polka ir jį atliko muzikos instrumentais: žvangutis, tamburinai ir klavės. Įdomu buvo tai, jog prieš mokantis groti, ugdytiniai turėjo išmokti ritmuoti ir pažinti natų ritmines vertes. Vaikams tai buvo įdomi, o kas svarbiausia naudinga patirtis. Aktyvus muzikos klausymas lavina vaikų protinę veiklą, vaizduotę, muzikinius gebėjimus, demėsingumą ir kt. Video medžiagą galima pamatyti mūsų Facebook puslapyje: https://fb.watch/qbbeEJoOxU/


1 PAMOKA #LTMŽ. MAGIŠKAS FUTBOLIUKAS. 
 
Štai ir baigėsi pirmos #LTMŽ savaitės pamoka „Magiškas futboliukas“. Pasinėrėme į II-ąjį žaidynių etapą, kurio metu prasidėjo virtualūs fizinio aktyvumo užsiėmimai. Šiais metais jie orientuoti į vidutinį ir aukštą fizinį aktyvumą, kurio anot Pasaulinės sveikatos organizacijos, ikimokyklinio amžiaus vaikai turi gauti net 60 min. per dieną. Pagrindinis užsiėmimų tikslas – skatinti ugdytinius nesustojamai judėti viso užsiėmimo metu. Sportavo ir maži, ir dideli. Patį užsiėmimą galite peržiūrėti https://youtube.com/watch?v=wRy9GwMB9Ic

UŽSIĖMIMAS. MAISTO PRODUKTAI IR CUKRUS. SVEIKOS ŠYPSENOS PRIEŠAI.

 
Šią savaitę mūsų įstaigoje vyravo viena pagrindinių temų, tai – „Maisto produktai ir cukrus. Sveikos šypsenos priešai.”
Atvykęs į svečius su plačia šypsena asiliukas aplankė įstaigos vaikučius ir kartu su visuomenės sveikatos specialiste ne tik pasakojo ką reikia daryti, kad dantukai išliktų sveiki, bet ir kuriuose maisto produktuose slepiasi daugiausia cukraus, kuris labai kenkia dantukams. Taip pat mūsų svečias parodė kokiomis priemonėmis ir kaip teisingai reikia valytis dantukus. Mielas asiliukas ugdytiniams paliko didelį įspūdį, sukėlė daug emocijų ir nepaliko abejingų, nes sužavėjo visus, ir vaikučius ir jų mokytojas.
Svarbiausia – nepamirškite, kad sveika šypsena tai ne tik gražūs dantys, bet ir gera savijauta!

PROJEKTAS. KAM REIKAINGI TILTAI.
 
„Drugelių“ gr. ugdytiniai vykdė projektinę veiklą „Kam reikalingi tiltai?”. Udytiniai kartu su priešmokyklinio ugdymo mokytojomis lankėsi Klaipėdos moksleivių saviraiškos centre, tęsė pažintį apie inžinerinius statinius, tiltus. Ugdytinius pasitiko centro direktorius ir edukatorės. Vaikai klausėsi pasakojimo „Tiltų kūrimo paslaptis”, atliko interaktyvias užduotis bei užduotis su kaladėlėmis:
– surinkti vaivorykštę;
– pastatyti kiekvienam aukščiausią tiltą;
– komandose – pastatyti ilgiausią tiltą.
Įdomiausia ir smagiausia užduotis surinkti pagal duotą pavyzdį kaladėlių fragmentą . Vaikams išvyka labai patiko, didelį įspūdį paliko pati mokykla, todėl norėtų čia sugrįžti.

UŽSIĖMIMAS. SMULKIOJI MOTORIKA.

Kol vieni valgo makaronus ar žaisdami juos kabina ant ausų , tuo tarpu mūsų vaikai, makaronų pagalba lavina smulkiąją motoriką. Smulkiosios motorikos lavinimas – ypač svarbus ankstyvajame amžiuje. Yra begalybe naudingų veiklų ir dalykų, kuriuos siūlo įvairūs būreliai, traukdami akį spalvingų priemonių gausa, tačiau daug ką galime pasidaryti patys, pritaikydami namuose esančius daiktus ir/ar maisto produktus.

 

GRUODIS
 
SEMINARAS. #LTMŽ. 
 
Startavo 10-asis Lietuvos mažųjų žaidynių projektas! Jo dalyviai – ikimokyklinio ugdymo įstaigų pedagogai susitiko antrajame praktiniame seminare Palangoje. Mūsų darželio Lietuvos mažųjų žaidynių projekto atstovės Anastasija ir Eugenija kartu su kitais 100-u mokytojų sėmėsi idėjų, žaidimų, patarimų kaip dirbti su šiuolaikiniais vaikais, kad jie būtų aktyvūs, žingeidūs, patirtų judėjimo džiaugsmą.
O jau netrukus pirmasis projekto etapas ikimokyklinio amžiaus vaikams prasidės vasario mėnesį. Jo metu vaikai, pedagogai ir šeimos nariai bus kviečiami dalyvauti virtualiuose fizio aktyvumo užsiėmimuose.
Daugiau nuotraukų galite pamatyti čia: https: https://www.mazujuzaidynes.lt/#!album17/photo0
 

SPEKTAKLIS. KAIP IŠMOKYTI DRAKONUS ŽEMĘ TAUSOTI.
 
Šiandien į mūsų įstaigą atkeliavo interaktyvus, muzikinis, pažintinis Klaipėdos mažojo Jaunimo Teatro spektaklis „Kaip išmokyti Drakonus žemę tausoti”, kuris buvo apie mūsų žemę ir apie tvarumą, bei meilę jai. Susirinkus „Pelėdžiukų”, „Lašiukų”, „Vaivorykštės”, „Gėlyčių”, „Saulučių”, „Bitučių” ir „Drugelių” grupėms, į pašėlusią kelionę jie visi kartu leidosi su linksmais stebukladoriais Bubiu ir Rube. Vaikučiai patyrė daug smagių emocijų. Buvo dirbtinio sniego ir muilo burbulų mašinos, efektų projekcijos, jūros dugno imitacija bei suprojektuota teatro scena. Visa tai paliko neišdildomą tikrovės įspudį mažiesiems žiūrovams.
 

ŠVENTĖ. PUSIAUŽIEMIO DIENA.
 
Šiandien, sausio 25-oji, yra minima pusiaužiemio diena. Tą dieną pabusdavo meška iš savo guolio ir apsidairydavo. Jeigu saulėta diena – tai žiema dar tęsis, na o jei apsiniaukę – meška pasivaikščiodavo ir grįždavo atgal negiliam megui, nes žiema greit baigsis.
Šiandien muzikos salėje susirinkę „Lašiukai”, pakvietė „Saulučių” grupę, kad padėtų jiems pabudinti meškutę. Ugdytiniai kartu su ja žaidė įvairius žaidimus, dainavo daineles, na o priminę meškutei jog jau pusiaužiemis, vėl užmigdė ir atsisveikino iki pavasario.
Šventę organizavo ikimokyklinio ugdymo mokytoja Valda Simaitienė.

TRADICIJOS. PLOKŠČIAPĖDYSTĖS PROFILAKTIKA.

Kasmet tradiciškai mūsų įstaigoje sausio mėnesį vyksta plokščiapėdystės profilaktika. Vaikų augančioms mažosioms pėdutėms ypač svarbūs yra natūralūs masažuojantys pėdų dirgikliai, kurie padeda joms vystytis. Smagu jog įstaigoje, ir maži, ir dideli mankštino pėdutes, basomis vaikščiojo, bėgiojo bei šokinėjo įvairiais paviršiais. Smagiai ir sveikai ugdytiniai masažuodami pėdas tuo pačiu ir stimuliavo visą savo organizmą.

Akimirkos iš užsiėmimų galite pamatyti mūsų Facebook puslapyje: https://fb.watch/qb91kSnu-x/


FOLKLORAS. VEČIORA.

Sausio 15 d. mūsų įstaigos rusakalbių grupes aplankė folkloro asociacija „Večiora” kuri „Bitučių”, „Gėlytės” ir „Vaivorykštės” grupėms pristatė muzikinę lėlių teatro pasaką apie mažą eglutę stebuklingame miške. Muzikinės lelių pasakos metu skambėjo toninių varpelių, balalaikos, netradicinių pučiamųjų bei kitų instrumentų garsai. Taip pat ugdytiniai buvo pakviesti šokti, dainuoti ir žaisti. Vaikai buvo susidomėję muzikine pasaka, susižavėję muzikos instrumentais bei smagiai praleistu laiku kartu.


EDUKACIJA. 
 
„Drugelių” gr. vaikučiai kartu su mokytojomis ir jų padėjėjomis dalyvavo edukacinėje išvykoje į vaikų biblioteką „Gerviukas”. Vaikus bibliotekos edukatorė supažindino su knygelėmis. Sekė Evelinos Daciūtės pasaką „Pasakojimas apie Katiną ir Tulpę”. Pasakojimas buvo pateiktas panaudojus netradicines priemones. Edukatorės mokė žaisti žaidimus bei demonstravo kaip iš antrinių žaliavų pasigaminti gėlytę – Tulpės žiedelį.
Vaikai taip pat buvo supažindinti su knygelėmis, kurios skirtos neregiams, parašytos Brailio raštu. Eksperimentavome ir bandėme pajausti, suprasti, kaip jie jaučiasi tamsoje, kaip lietimo pojūčiu jie geba suprasti piešinius bei užrašytą tekstą.

Nuotraukas galima pamatyti mūsų Facebook puslapyje: https://www.facebook.com/photo/?fbid=330370223236740&set=pcb.330370889903340&locale=ru_RU


TRADICIJOS. PERGALĖS ŠVIESA.
 
„Drugelių” gr. ugdytiniai kartu su mokytojomis prisijungė prie iniciatyvos jau tapusios tradicija Lietuvoje „Pergalės šviesa“, kurioje akcentuojama Lietuvos piliečių bendra pergalė, siekiant apginti nepriklausomybę. Mokytojos kartu su vaikučiais pagerbė Lietuvos laisvės gynėjus, kalbėjo, diskutavo apie sausio 13 d. įvykius

KONKURSAS. DAINŲ DAINELĖ.
 
Sveikiname, Klaipėdos lopšelio-darželio „Žemuogėlė” solistę, Elžbietą Prokopaitę, sėkmingai sudalyvavus Lietuvos vaikų ir moksleivių televizijos konkurso „Dainų dainelė” I etape! Reikiamą balų skaičių surinkusi dainorėlė dalyvaus II-ajame etape.
Ugdytinę paruošė meninio ugdymo mokytoja Alina Miliauskaitė.
Už pagalbą pasiruošimui nuoširdžiai dėkojame koncertmeisterei Erikai Gaučiūtei bei Elžbietos tėveliams.

TRADICIJOS. TRYS KARALIAI.
 
„Drugelių” grupės ugdytiniai kartu su mokytojomis ir jų padėjėja sukūrė tikrą pasaką, paminėdami artėjančią „ Trijų karalių” šventę, bei nupuošdami eglutę, taip paskelbdami Kalėdinio laikotarpio pabaigą. Vaikai deklamavo eilėraščius, grojo, dainavo bei atliko Trijų karalių bei Kalėdų žvaigždės vaidmenis.

LAPKRITIS


TARPTAUTINIS PROJEKTAS. NYKŠTUKŲ BĖGYNĖS 2023. PAGAUK KALĖDAS.

Gruodžio 12 d. įvyko smagus nykštukų subėgimas stadione, kur susitiko du Klaipėdos lopšeliai-darželiai „Pakalnutė” ir „Žemuogėlė”. Vaikai pasipuošę nykštukų kepurėlėmis dalyvavo Tarptautiniame ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus, vaikų fizinį aktyvumą skatinančiame projekte-iniciatyvoje „Nykštukų bėgynės 2023. Pagauk Kalėdas.“

Iš viso 50 vaikų, jų mokytojos ir padėjėjos kartu su dideliais nykštukais mankštinosi, grūdinosi, žaidė su sniegu, džiaugėsi smagiai praleistu laiku drauge.

Organizatorė: Anastasija Konstantinova


EDUKACIJA. MUILO GAMYBA.

Gruodžio 11 d. Įstaigoje vyko muilo gamybos edukacija su mokytoja Karolina Mackevičiene. Edukacijos metu vaikai sužinojo muilo gamybos budus, pasigamino kalėdinius muiliukus. Kiekvienas vaikas galėjo džiaugtis savo rankų gamybos muiliukais. Ši edukacija nepaliko abejingų nei vaikų, nei suaugusiųjų. Dalyviai smagiai įsitraukė į kvapų, spalvų bei formų pasaulį.


KONKURSAS. PASAULNĖ DIABETO DIENA. 

Lapkričio 14-oji – pasaulinė cukrinio diabeto diena. O visą šį mėnesį, kuris vadinamas Mėlynuoju lapkričiu (angl. Blue November), įprasta skleisti žinią apie šią ligą, atkreipti dėmesį į ligos paplitimo ir didėjimo mastus bei reikšti palaikymą sergantiesiems.

Klaipėdos lopšelis-darželis „Žemuogėlė” „Gėlyčių” grupės vaikai kartu su ikimokyklinio ugdymo mokytoja Alisija Kymantaite bei visuomenės sveikatos specialiste Anastasija Konstantinova, lapkričio mėnesį dalyvavo Klaipėdos visuomenės sveikatos biuro konkurse, kur išreiškė palaikymą asmenims sergantiems cukriniu diabetu. Dėkojame už gražią iniciatyvą ir dovanas!

#KONKURSAS #PasaulinėDiabetoDiena


EDUKACIJA. BIČIŲ PASAULIS.

Lapkričio 10 d. mūsų Įstaigą aplankė bitininkė Jurgita ir gamtos gidė Viktorija. Kartu su vaikais pasinėrė į bičių pasaulį – netradicinę patyriminę edukaciją, kurios metu vaikai galėjo gyvai susipažinti su bičių gyvenimu, „pasimatuoti“ bitininko amatą, pažvelgti į jo kasdienybę ir bičių pasaulio paslaptis bei kaip jos yra susijusios su žmonėmis. Vaikai iš bičių vaško pasigamino sau eglės žaisliuką. Grupėse dar ilgai vyravo bičių vaško ir medaus švelnus kvapas.


VAKARONĖ. KAS MIŠKE GYVENA?

Baigiantis rudenėliui „Saulutės“ grupės tėveliai buvo pakviesti rudeninę vakaronę „Kas miške gyvena?“. Vaikučiai kartu su tėveliais šoko, žaidė smagius žaidimus. Vakaronės metu visi patyrė daug šiltų, smagių akimirkų. Taip pat vaikučiai pradžiugino savo tėvelius gražiais rudeniniais darbeliais.

Ikimokyklinio ugdymo mokytojos: Svetlana Čadovič, Rima Dambrauskienė

Meninio ugdymo mokytoja Alina Miliauskaitė

         

 
SPALIS
 

PARODA. ŽIEZDRĖ.
 
Artėjant „Helovino” šventei, mūsų priešmokyklinė „Drugelių” grupė dalyvauja keramikos moliūgų parodoje „Žiezdrė”. Pasidžiaukime ir pasigrožėkime nuostabiais vaikučių darbeliais.

PROJEKTAS. IŠDYKĘS VORIUKAS. 
 
Mūsų įstaigos „Pelėdžiukų” grupės vaikai kartu su mokytojomis, Loreta Karnauske, Rūta Stončiene bei Alina Miliauskaite, dalyvauja tarptautiniame ikimokylinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų vaikų ir mokytojų projekte „Išdykęs voriukas”. Ugdytiniai kartu su mokytojomis kelias dienas įvairiai tyrinėjo vorą, ieškojo jų darželio kiemelio kampeliuose, skaičiavo jų kojytes, vartė knygelės bei stebėjo mokomuosius filmukus apie vorą. Lipdė, klijavo, stengėsi kirpti, vėrė voro siūlus į tinklą, bei piešdami voriuką susipažino su natūros grafikos elementais: dėme ir linija ir tašku. Pasipuošę ant žandukų nupieštais voriukais ir tamsiai apsirengę keliavo į muzikos salę, kur ant stebuklingo šviesos stalo kartu su mokytoja Alina žaidė pirštukų žaidimą „Voras”.
„Pelėdžiukų” gr. vaikučiai planuoja įdomiame voriukų pasaulyje gyventi dar kurį laiką… Tiek jau daug visko patyrę, o kiek dar patirs!
Vaizdo medžiagą galima peržiūrėti mūsų Facebook puslapyje:https://fb.watch/pcYbHkKPJ_/

TARPTAUTINIS PROJEKTAS. GARSIUKŲ FIESTA 2023.
 
„Lašiukų” grupės ugdytiniai dalyvauja Tarptautiniame projekte „Garsiukų fiesta 2023″. Vaikučiai atliko I. Šeduikienės dainelę „Lietutis”, kuriai pritarė iš antrinių žaliavų pasigamintais barškučiais bei nudažytais akmenėliais.
Ugdytiniams pasiruošti padėjo ikimokyklinio ugdymo mokytoja E. Merkelienė ir meninio ugdymo mokytoja A. Miliauskaitė.

RESPUBLIKINIS PROJEKTAS. SU MUZIKA Į GRAŽIĄ VAIKŲ KALBĄ.
 
„Pelėdžiukų” grupės vaikučiai dalyvauja Respublikiniame ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų projekte „Su muzika į gražią vaikų kalbą”, kurio tikslas ugdyti vaikų kalbą pritaikant įvairius muzikinius elementus.
Ugdytiniai atliko dainelę „Valio” pritardami barškučių grojimu. Vaikučiai labai stengėsi ir žinoma lavino kalbinius gebėjimus: artikuliaciją, garsų tarimą, muzikavimo gebėjimus: ritmavimą, dainavimą.
Ugdytinius paruošė meninio ugdymo mokytoja Alina Miliauskaitė.
Vaizdo medžiagą galima peržiūrėti mūsų Facebook puslapyje:https: //fb.watch/pcYbHkKPJ_/

PARODA. MOLIŪGŲ PIEVA. 

Spalio 27-ąja “Lašiukų” ir “Saulučių” gr. keliavo į parodą “Moliūgų pieva” “Žvejų rūmų” kieme, kur mūsų įstaigą atstovavo trys gražuoliai moliūgai, kurie buvo apdovanoti ir gavo “Foto žvaigždės” nominaciją. Ačiū už pastangas sveikatos specialistei Anastasijai Konstantinovai


PROJEKTAS. MOLIŪGAS – DARŽO KARALIUS. 

Lopšelio – darželio bendruomenė aktyviai dalyvavo projektinėje veiklos savaitėje “Moliūgas – daržo karalius”. Ugdėme vaikų kūrybiškumo, meninės raiškos, tyrinėjimo gebėjimus, sveikos gyvensenos įpročius. Ugdytiniai kartu su savo mokytojomis aktyviai dalyvavo meninėje, kūrybinėje veikloje ir sukūrė nuostabius paveikslus. Vaikai kartu su tėveliais puošė, dekoravo moliūgus, kuriuos eksponavome parodoje darželio kieme. Skatinant sveikos gyvensenos įpročius gaminome iš moliūgo. Vaikai patyrė džiugių akimirkų pakviesti į “kino teatrą”. Parodai pasibaigus, moliūgus išvežėme gyvūnams. Projektą organizavo sveikatos specialistė/mokytoja Anastasija Konstantinova ir ikimok. ugdymo mokytoja Eugenija Merkelienė.

„Drugelių” grupės akimirkos:

  


TRADICIJOS. RUDENS MUGĖ. 

Kokia smagi rudeninė pramoga šiandien vyko „Gėlyčių” grupėje. Vaikučiai kartu su mokytojomis žaidė mugę, kurioje vieni buvo pirkėjai, o kiti pardavėjai. Nusipirkti vaikučiai galėjo ne tik vaisių, daržovių ar riešutų iš skirtingų pasaulio šalių, bet ir kamuolį ar net kosmetikos ir dar daug visokiausių įdomybių. Ugdytiniai taip pat šoko ir dainavo dainas apie rudenėlį, o į svečius atkeliavus kiškiui, kartu rinko daržoves bei žaidė „Grybų” žaidimą. Kiškis ir rudenėlis ugdytiniams atnešė dovanų, morkų bei obuolių.
Nors už lango ruduo, bet „Gelyčių” grupėje daug šypsenų!
Ikimokyklinio ugdymo mokytojos: Liudmila Osipenko, Alisija Kymantaitė;
Meninio ugdymo mokytoja Alina Miliauskaitė;
Neformaliojo ugdymo mokytoja Anastasija Konstantinova.
 
   

TARPTAUTINĖ INICIATYVA. MATAU TAVE.
 
Mes visi esame skirtingi, bet vienodai svarbūs. Būti ryšyje reiškia – pažinti, įsiklausyti, veikti kartu. Tokia šių metų tarptautinės iniciatyvos „Matau tave“ tema, kurią Lietuvoje kuruoja LRT.
“Lašiukų” gr. ugdytiniai jungiasi prie šios iniciatyvos ir kartu su visa Europa šoka draugystės šokį!

INICIATYVA. MANO MOKYKLOS SVEIKUOLIAI – MES SEKAME JŲ PAVYZDŽIU. 

Šiemet minime Lietuvos sveikatą stiprinančių mokyklų veiklos 30-metį. Šia proga Higienos institutas, kaip sveikatą stiprinančių mokyklų veiklos koordinatorius, kartu su Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija kviečia sveikatą stiprinančių mokyklų ir kitų mokyklų mokinius dalyvauti iniciatyvoje – sukurti filmuką tema „Mano mokyklos sveikuoliai – mes sekame jų pavyzdžiu“.

Pagrindinis filmuko personažas – sveikuolis Lukas Kanapka („Lašiukų“ grupės ugdytinis).

Iniciatyvos vykdytojai: visuomenės sveikatos specialistė/mokytoja Anastasija Konstantinova, ikimokyklinio ugdymo mokytoja Eugenija Merkelienė.

Video rasite YouTube kanale: https://www.youtube.com/watch?v=7_JWQnSG8lI&t=42s

RUGSĖJIS


Rugsėjo 1-oji! Mokslo metų pradžia, kuri buvo kupina džiugių emocijų, vaikų juoko, geros nuotaikos.

Vaizdo medžiagą galima peržiūrėti mūsų Facebook puslapyje: https://fb.watch/nioWChjGPv/

 


JUDUMO SAVAITĖ.

Pirmąją Europos judumo savaitės dieną – rugsėjo 16-ąją – LR Prezidentūra ir programėlė #walk 15 kviečia prisijungti prie Lietuvos Nacionalinio judumo iššūkio. Automobilius iškeisdami į žingsnius, rūpinamės ne tik savo fizine forma bei emocine sveikata, bet ir prisidedame prie švaresnio oro, žalesnių miestų.
Atstovaukite Klaipėdos l.-d. „Žemuogėlė“ bendruomenei žingsniais, kartu puoselėdami sąmoningesnius kasdieninius judumo įpročius.
Išankstinė registracija programėlėje #walk15 jau prasidėjo.
Jums tereikia parsisiųsti telefone programėlę #walk15 , susirasti Bendruomenių iššūkį, prisijungti prie „Žemuogėlė“ komandos ir aktyviai žingsniuoti!
Žingsnių skaičiavimo startas – rugsėjo 16 d., prasidėjus Europos judrumo savaitei.
Iššūkio pabaiga – lapkričio 16 d.

Возможно, это зарисовка (текст)


Judumo savaitė mūsų įstaigoje prasidėjo sportiniu ritmu. Šiuo renginio tikslas – skatinti įstaigos bendruomenę, visą rugsėjo mėnesį, judėti, būti aktyviais ir suprasti kaip tai yra svarbu.
Rugsėjo 18-22 d. kasdien mus lepino gražus ir šiltas rudenėlis, tad įstaigos kiemelyje vyko „Diskomankštos“, linksmosios estafetės, judrūs žaidimai.
Klaipėdos lopšelio-darželio „Žemuogėlė“ bendruomenė prisijungė prie Lietuvos Respublikos Prezidento, Gitano Nausėdos, inicijuoto Nacionalinio judumo iššūkio, kuriame net du mėnesius kviečiama prisijungti ir atstovauti visai įstaigos bendruomenei žingsniais. Taršias transporto priemones išskeisdami į ėjimą. Šiuo metu mūsų įstaigos bendruomenė nuėjo virš 1800000 žingsnių.
Nesustokime ir eikime, o kartu vaikščiodami turime puikią galimybę pabendrauti!

BIRŽELIS


SPORTO RENGINYS. LIETUVOS MAŽŲJŲ ŽAIDYNĖS. 

Sekmadienį mūsų darželio komanda vyko į finalinį “Lietuvos mažųjų žaidynių” projekto festivalį Palangoje. Džiaugiamės šauniaisiais savo atstovais “Žemuogėlės” ugdytiniais bei mokytojomis ne tik už šaunų dalyvavimą, bet ir tekusią garbę stovėti pirmose gretose ir nešti “Lietuvos mažųjų žaidynių” vėliavą kartu su Respublikinės ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacijos prezidente.

Šventėje sportuoti susirinko gausus būrys vaikų bei pedagogų iš visos Klaipėdos ir kitų miestų. Didžiojo žaidynių festivalio pagrindas – skirtingų estafečių varžybos, kuriose vaikai išbandė net 11 skirtingų sporto šakų ypatybes atskleidžiančius fizinio aktyvumo žaidimus. Kiekviena veikla buvo skirta ankstesnių žaidynių etapų metu lavintoms fizinėms ypatybėms pritaikyti.

Visus dalyvius palaikyti atvyko pasaulio plaukimo jaunimo čempionato bronzos laimėtojas Daniil Pancerevas.

Projektą globoja pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė. Organizuoja – LTOK ir RIUKKPA.


TRADICIJOS. PASITIKIME VASARĄ. 

Birželio 1 d. šventėme vaikystę ir vasaros pradžią – saulės spindulių, gėlių žiedų, džiaugsmo ir spalvų kupinas dienas. Vaikučiai įstaigos kiemelyje padarė rankų darbo ramunių alėją, pūtė burbulus, piešė, gamino instrumentus, žaidė su parašiutu ir kamuoliais bei atliko tyrinėjimo užduotis.
Šventinis rytmetis buvo kupinas puikių emocijų, šypsenų, juoko, įdomių patyrimų, juk vaikystė yra gražiausias žmogaus gyvenimo laikotarpis, tyrinėjimo ir vaizduotės metas.
Renginį organizavo:
Visuomenės sveikatos specialistė Anastasija Konstantinova;
Meninio ugdymo mokytoja Alina Miliauskaitė;
Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Eugenija Merkelienė
 
Vaizdo medžiagą galima peržiūrėti mūsų Facebook puslapyje: https://fb.watch/kVlCd4koWi/

GEGUŽĖ


SPORTO RENGINYS. SU VAIKYSTE ANT BANGOS. 

Džiaugiamės turėdami nuostabią galimybę sudalyvauti sveikatos sporto šventėje, kuri skirta Klaipėdos krašto prijungimo 100-ioms metinėms paminėti. Gegužės 24-ąją d. Melnragės paplūdimyje mūsų įstaigos vaikai kartu su kitomis ikimokyklinio ugdymo įstaigomis, kurių buvo net 32, sportavo siekdami stiprinti vaikų fizinį aktyvumą gryname ore, kaupti fizinės veiklos patirtį, o svarbiausia patirti teigiamas emocijas.
Sportinį renginį organizavo ikimokyklinio ugdymo įstaigų fizinio ugdymo mokytojai, Pedagogų švietimo ir kultūros centras ir Klaipėdos savivaldybės Švietimo skyrius.
Vaizdo medžiagą galima peržiūrėti mūsų Facebook puslapyje: https://fb.watch/kVhhrXXuEy/

TEATRO FESTIVALIS. MAŽASIS ETIUDAS.

Priešmokyklinio amžiaus „Drugelių” grupės ugdytiniai dalyvauja Tarptautiniame virtualiame ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų teatro festivalyje „Mažasis etiudas”. Pasidžiaukime gražiu muzikiniu vaidybiniu etiudu „Katės ir pelės”
Neformalaus ugdymo mokytoja Alina Miliauskaitė
Priešmokyklinio ugdymo mokytoja Ernesta Mikalauskienė
Vaizdo medžiagą galima peržiūrėti mūsų Facebook puslapyje: https://fb.watch/kVhbzwDm6p/
 

EDUKACIJA. PASAULINĖ RANKŲ HIGIENOS DIENA. 

Pasaulio sveikatos organizacija nuo 2009 metų inicijavo judėjimą „Plauk rankas – saugok gyvybes“ ir gegužės 5-ąją paskelbė Pasauline rankų higienos diena. Istorikai teigia, kad iki XIII a., muilas užėmė labai svarbią vietą šalia vaistų ir kitokių gydomųjų preparatų. Tad “Lašiukų” ir “Bitučių” grupių ugdytiniai kartu su mokytojomis turėjo nuostabią galimybę muilą pasidaryti patys. Šios fantastiškos edukacijos metu vaikai rinkosi norimą formelę, kvapą bei spalvą būsimam muiliukui, o jį pagaminę gražiai supakavo į maišelius. Per šią edukaciją vaikai buvo kupini puikių emocijų, šypsenų, nuostabos, džiaugsmo na ir žinoma sunkiausia dalis tai – kantrybės ir laukimo kol sustings muiliukas. Pasigrožėkime vaikų rankų darbo muiliukais: https://fb.watch/kVgMt1_LVv/


TRADICIJOS. MAMYČIŲ DIENA. 

Mamytei žibuoklių priskinsiu,
Parbėgsiu namo takeliu
Ir garsiai garsiai ištarsiu,
Kad aš ją be galo myliu…
„Gėlyčių”, „Saulučių” ir „Bitučių” grupių šventines akimirkas galima peržiūrėti mūsų Facebook puslapyje.

NARATYVINIS ŽAIDIMAS. NETVARKOS NYKŠTUKAS.
 
“Lašiukų” grupės vaikai išbandė naratyvinio žaidimo metodą.
Kas tai? Vaizduote paremtas kolektyvinis vaidmenų žaidimas, kurio metu kuriamas bendras siužetas, įkvėptas pasakos ar istorijos. Šį kartą atsidūrėme mūsų mėgstamos knygos puslapiuose ir bandėm įveikti Netvarkos nykštuko užduotis ir susigrąžinti žaislus…
Pažiūrėkite kaip mums sekėsi: https://fb.watch/koKxh2OS9n/
 

BALANDIS

SPORTO RENGINYS. KLAIPĖDOS VAIKŲ SVEIKATOS BANGA.
 
Balandžio 27 d. „Saulutės“ grupės ugdytiniai kartu tu visuomenės sveikatos specialiste Anastasija Konstantinova, mokytoja Rima Dambrauskiene, meninio ugdymo mokytoja Alina Miliauskaite bei mokytojos padejėje Rita Rudiene dalyvavo Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro organizuotame renginyje „Klaipėdos vaikų sveikatos banga”, kuris skirtas paminėti Sveikatą stiprinančių mokyklų 30–mečiui.
Klaipėdos mieste sveikatą stiprinančių mokyklų tinklui šiuo metu priklauso net 39 ugdymo įstaigos, tame tarpe ir mūsų darželis!
 
 
 
Vaizdo medžiagą galima peržiūrėti mūsų Facebook puslapyje: https://fb.watch/koJ_LP_59v/
 
 

KLAIPĖDOS MIESTO SKAITOVŲ KONKURSAS. DALELĖ MŪSŲ LIETUVOS. 
 
Balandžio 26-ąją dieną, Dmitrijus Konstantinovas iš „Bitučių” grupės dalyvavo Klaipėdos miesto skaitovų šventėje-konkurse „Dalelė mūsų Lietuvos”, skirto Klaipėdos krašto prisijungimui prie Lietuvos 100-osioms metinėms paminėti. Ugdytinis atliko V. Palčinskaitės eilėraštį „Gintaras” ir pelnė Padėkos raštą bei atminimo dovanėlę.
Ugdytinį parengė Priešmokyklinio ugdymo mokytoja Alevtina Konstantinova ir Neformalaus ugdymo mokytoja Alina Miliauskaitė.
 
Возможно, это изображение 1 человек, ребенок и текст Возможно, это изображение 7 человек, ребенок и текст Возможно, это изображение 14 человек, ребенок и текст
 
Vaizdo medžiagą galima peržiūrėti mūsų Facebook puslapyje.

SPORTINĖ PRAMOGA. MUMS VISIEMS LABAI SMAGU, KAI MANKŠTINAMĖS KARTU.
 
Balandžio 26-ąją dieną Klaipėdos lopšelis-darželis „Žemuogėlė” svečiavosi pas socialinius partnerius, lopšelyje-darželyje ,,Alksniukas“. Susibūrę visi kartu įstaigos kiemelyje prisijungėme prie nacionalinio renginio ,,Sveikatą stiprinančių mokyklų banga per Lietuvą 2023“ bei dalyvavome sportinėje pramogoje – „Mums visiems labai smagu, kai mankštinamės kartu!“.
Dalyviai: priešmokyklinės amžiaus grupės: „Bitutės”,”Drugeliai”.
Atsakingas asmuo: Anastasija Konstantinova
 
Vaizdo medžiagą galima peržiūrėti mūsų Facebook puslapyje: https://fb.watch/koJImvteeg/

MUZIKINIS-FIZINIS PROJEKTAS. RITMIKOS ELEMENTŲ PANAUDOJIMO GALIMYBĖS MENINIO IR FIZINIO UGDYMO VEIKLOSE.
 
Bendradarbiaudami su Klaipėdos lopšeliu-darželiu „Puriena” organizuojame Respublikinį muzikinį-fizinį projektą „Ritmikos elementų panaudojimo galimybės meninio ir fizinio ugdymo veiklose”, kurio tikslas – plėtoti integraciją muzikinio ir fizinio ugdymo veiklose. Šiandien mūsų įstaigos ugdytiniai iš „Drugelių” grupės vyko į L/d „Puriena” ir bendradarbiaudami visi kartu atlikome integruotą muzikinę-fizinę veiklą, kurioje šokome ir sportavome su krepšinio kamuoliais. Šiuo projektu siekiame skatinti bendradarbiavimą ir patirties sklaidą tarp mokytojų, įdomesnių, šiuolaikiškesnių bei patrauklesnių muzikinio ir fizinio ugdymo veiklų. Tarpusavyję susipažinę vaikučiai, ne tik dalyvavo bendroje veikloje, bet ir kartu smagiai praleido laiką.
Projektą orgazinuoja:
Klaipėdos lopšelio-darželio „Žemuogėlė” meninio ugdymo mokytoja Alina Miliauskaitė, neformalaus ugdymo mokytoja Anastasija Konstantinova.
Klaipėdos lopšelio-darželio „Puriena” neformalaus ugdymo mokytoja ekspertė (kūno kultūra) Santa Neniškytė-Belkinienė.
 
Vaizdo medžiagą galima peržiūrėti mūsų Facebook puslapyje: https://fb.watch/koJxYcUSTC/

SPORTO ŠVENTĖ. LIETUVOS MAŽŲJŲ ŽAIDYNĖS.

Mažieji vikruoliai sudalyvavo “Lietuvos mažųjų žaidynių 2023” II-ojo etapo sporto šventėje!
Šių žaidynių tikslas – ugdyti 1-7 metų amžiaus vaikų fizinį aktyvumą, pritaikant naujai sukurtą fizinio raštingumo modelį ikimokyklinio amžiaus vaikams Lietuvoje.
Šventės metu visų dalyvių laukė smagios rungtys aikštelėse, diplomai ir gera nuotaika.
Aktyviai ir džiugiai dalyvavo visos ugdymo įstaigos vaikai su savo mokytojomis.
 
Vaizdo medžiagą galima peržiūrėti mūsų Facebook puslapyje: https://fb.watch/koJn-Fze5r/

FESTIVALIS-KONKURSAS. GIEST LAKŠTINGALĖLIS.

Didžiuojamės savo ugdytinėmis iš „Drugelių” grupės, Emilija Šeinyte ir Amanda Jokšaite, tapus Klaipėdos krašto vaikų ir jaunimo festivalio-konkurso „Giest lakštingalėlis“ Laureatėmis! Nuostabusis duetas atliko „Trys miegeliai” dainelę parašytą pagal prancūzų liaudies muziką, žodžiai A. Borisevičiaus ir J. Jovaišio.
Nuoroda į mergaičių atliekamos dainelės vaizdo įrašą: https://www.youtube.com/watch?v=EOB3BOZosyM…
Taip pat mergaitės dalyvauja virtualiame Respublikiniame vaikų muzikos festivalyje „Skambantys perliukai”. Palinkėkime didžiausios sėkmės!
Ugdytines paruošė meninio ugdymo mokytoja, Alina Miliauskaitė
Gali būti iliustracija

MOKIMAI. SVEIKOS MITYBOS UŽSIĖMIMAI.

Balandžio 20 d. „Saulučių“ ir „Drugelių“ grupių ugdytinius aplankė mitybos specialistės Inga ir Danielė iš Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro. Mažieji mitybos žinovai sužinojo daug naudingos informacijos apie mitybą, atsakinėjo į klausimus apie gyvūninės ir augalinės kilmės produktus, dėliojo mitybos piramidę, rūšiavo vaisius ir daržoves bei pažadėjo sveikai maitintis. Na, o mitybos specialistės pažadėjo pas mus dar kartą būtinai sugrįžti.

Vaizdo medžiagą galima peržiūrėti mūsų Facebook puslapyje: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=pfbid0cj5HQRsen4JUEpujMcYu6qm3tc2KtUZ1qZ1bPU7ssiMtZR6XyPtbXiwv3dF5fK7ol&id=100087912942429


ŠVENTINIS KONCERTAS. VAIKYSTĖ PASAKŲ TAKU.
 
Pasidžiaukime Balandžio 19d. įvykusiu dar vienu Klaipėdos miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigų ugdytinių ir pedagogų šventiniu koncertu ,,Vaikystė pasakų taku“. Mūsų „Drugelių” grupės ir kitų įstaigų ugdytiniai buvo tikros scenos žvaigždės. Vaikai ne tik pasinėrė į stebuklingą pasakos pasaulį, bet ir patyrė neapsakomai geras emocijas bei pajuto begalinį žiūrovų palaikymą
Platesnę informaciją apie koncertą rasite straipsnyje: https://www.kpskc.lt/vaikyste-pasaku-taku/…

PROJEKTAS. PRADĖKIME SPORTUOTI SPORTO SALĖJE SMAGIAI.
 
„Meškiukų“ grupės vaikučiai pagal grupės pusmetinio projekto IV dalį „Pradėkime sportuoti sporto salėje smagiai“ paminėjo Pasaulinę sveikatos dieną. Susipažino su sporto salės erdve ir išbandė jos galimybes. VSS A. Konstantinova supažindino vaikus su įvairiais sporto kamuoliais, žaidė futboliuką, įveikė loginį žaidimą. Veiklos metu vaikai buvo kupini pozityvių emocijų.
 
 

ŠVENTĖ-KONKURSAS. DALELĖ MŪSŲ LIETUVOS.
 
Balandžio 14-ąją dieną mūsų įstaigoje vyko skaitovų šventė-konkursas „Dalelė mūsų Lietuvos”. Bendrai dalyvavo net septyni dalyviai, iš „Saulučių”, „Vaivorykštės”, „Drugelių”, „Bitučių” grupių, kurie turėjo pristatyti Klaipėdos krašto savitumą eiliuotoje literatūroje. Penki dalyviai buvo apdovanoti padėkos raštais ir atminimo dovanėlėmis. Du dalyviai tapę konkurso Laureatais buvo apdovanoti diplomais ir atminimo dovanėlėmis. Jie keliaus atstovauti įstaigą į Klaipėdos miesto ikimokyklinių ugdymo, pradinio ugdymo įstaigų ir neformaliojo ugdymo įstaigų vaikų skaitovų šventę-konkursą „Dalelė mūsų Lietuvos”, skirto Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos 100-sioms metinėms paminėti.
Dėkojame grupių mokytojoms, kurios paruošė vaikus konkursui, žiūrovams kurie atėjo palaikyti savo grupės draugus, „Saulučių” grupei už atliktą N. Pranevičienės dainą „Tėviškėlė” bei komisijos nariams: Lietuvių kalbos mokytojai Alevtinai Gerasimovei, Logopedei Ilonai Austienei ir Meninio ugdymo mokytojai Alina Miliauskaitei.
 
Vaizdo medžiagą galima peržiūrėti mūsų Facebook puslapyje.

TRADICIJOS. VELYKOS.
 
Kaip linksmai darželio kiemelyje vaikai šventė gražiausią pavasario šventę. Kartu su Kiškiu ir mažais kiškučiais ieškojo margučių, kuriuos rado Velykų Višta ir jos viščiukai. Visi linksmai šoko, dainavo, kreidelėmis margino darželio takelius piešdami margučius. Koks nuostabus, šiltas, pavasariškas šventinis rytmetis kupinas gerų vaikų emocijų!
Renginį organizavo meninio ugdymo mokytoja Alina Miliauskaitė.
Šventinę nuotaiką dekoracijomis kurė bei scenarijų padėjo įgyvendinti Neformalaus ugdymo mokytoja Anastasija Konstantinova, Ikimokyklinio ugdymo mokytojos Svetlana Čadovič ir Reda Vaškienė bei Priešmokyklinio ugdymo mokytoja Alevtina Konstantinova.
 
Vaizdo medžiagą galima peržiūrėti mūsų Facebook puslapyje: https://fb.watch/koIo6t6vCu/

SPORTINĖ PRAMOGA. VELYKINIS KIŠKUČIŲ BĖGIMAS – 2023.

Mūsų įstaiga prisijungė prie sportinės pramogos „Velykinis kiškučių bėgimas – 2023“. Aktyviai gryname ore judėjo 75 dalyviai: 58 mažų kiškučių, 17 didelių kiškių.

Atsakingas pedagogas: Anastasija Konstantinova.


KONKURSAS. GAMINK SU SVEIKATIADA. 

„Saulutės” grupės vaikai dalyvavo Sveikatiados projekto veikloje. Vaikai įstaigoje pagamino „Smaližių svajonės” pyragą ir nori pasidalinti užkandžio/pusryčių receptu su kitais smaližiautojais. SKANAUS!

Mokytojos: R. Dambrauskienė, A. Konstantinova.

KOVAS


KŪRYBINIŲ DARBŲ PARODA.  PASIDIRBSIU SAU LAIVUŽĮ, BĖGSIU GAUDYTI ŽUVELIŲ. 

Priešmokyklinės „Drugelių“ gr. ugdytiniai: Arminas Vlasenko, Kajus Šilinskas, Izabelė Kararinaitė, Nikol Alyeksyeyeva, Roman Hrytskevych, Yelyzaveta Vavryk (6 m.) dalyvavo Respublikinės ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų virtualioje kūrybinių darbų parodoje „PASIDIRBSIU SAU LAIVUŽĮ, BĖGSIU GAUDYTI ŽUVELIŲ“. Su vaikais kurta krašto burinė plokščiadugnė valtis, jos išskirtinumas, individualumas, ugdoma meninė raiška, kūrybiniai gebėjimai kuriant laivą kurėną.

PROJEKTAS. MANO LIETUVA – IŠ DAUG DALELIŲ. 

Taip pat „Drugelių“ gr. ugdytiniai dalyvavo Tarptautinio ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų projekte „MANO LIETUVA – IŠ DAUG DALELIŲ“. Siekėmė kūrybiškai ir išradingai taikyti idėjas, meninias raiškos formas, technikas kurti Lietuvos pajūrį pananaudojant STEAM metodikos elementus. Pasirinkome temą „Jūra, Baltija gimtoji“. Skaitmeninių technologijų pagalba sukūrėme internetinę dėlionę. Šia metodine priemone galės pasinaudoti šalies ir užsienio ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų mokytojai. Priešmokyklinio ugdymo mokytoja Ernesta Mikalauskienė

 


PROJEKTAS. AŠ MAŽASIS SODININKAS. 

Opa opa opapa

Augo žirnis ir pupa.

Aš tą pupą pamačiau

Ir dantukais sukramčiau.

„Lašiukų“, „Saulėgrąžos“, „Saulutės“ grupių ugdytiniai kartu su mokytojais A. Konstantinova, E. Merkeliene, R. Vaškiene, G. Dambrauskiene, sėjo pupas, susipažino su augimo sąlygomis, procesu bei ciklu, aptarė kokios sėklos yra naudingos ir sukūrė savo žaliąjį kampelį.


PROJEKTAS. LIETUVOS MAŽŲJŲ ŽAIDYNĖS.

Skelbiame dvi puikias žinias:
1. Kalendorius jau skaičiuoja pavasarį!
2. I-asis projekto etapas jau įpusėjo!
 
V-as  užsiėmimas – koordinacija!
 
  
VI-as  užsiėmimas – ritmika!
     
VII-as  užsiėmimas kartu su Ieva ir Ąžuolu  jėgos lavinimas!
     
VII ir paskutinis užsiėmimas: judėjimo įgūdžiai!
     

PASAULINĖ VANDENS DIENA. 
 
Kovo 22-oji – Pasaulinė vandens diena, kurios pagrindinis tiklsas yra skatinti sąmoningesnį kiekvieno žmogaus požiūrį į didžiulę vandens svarbą! “Lašiukų” grupės vaikai susipažino su vandens lašelio kelione, sužinojo kodėl vanduo yra mums svarbus bei kiekvienas pasigamino akvariumą, kuriame apgyvendino žuveles
Iniciatorė VSS Anastasija Konstantinova

TRADICIJOS. KOVO 11-OSIOS – LIETUVOS NEPRIKLAUSOMYBĖS ATKŪRIMO DIENA.
 
„Graži, graži tėvynė mano –
Ir upeliukai, ir miškai.
Kur mūsų protėviai gyveno
Ir kur užaugo jų vaikai.
Tave aš gerbsiu ir mylėsiu,
Kiek mano mažos jėgos leis.
Užaugęs gint tave padėsiu,
Didvyrių eisime keliais.”
„Drugelių”, „Saulučių” ir „Saulėgrąžos” grupių ugdytiniai susirinkę švęsti laisvės ir nepriklausomybės, giedojo himną, deklamavo eilėraščius, šoko ratelius. Kartu, bendrystėje Kovo 11-osios šventę stebėjo „Bitučių”, „Vaivorykštės” ir „Raudonosios gelytės” grupės.
Renginį organizavo:
Meninio ugdymo mokytoja Alina Miliauskaitė;
Priešmokyklinio ugdymo mokytoja Oksana Gončarova-Šykštė.
Vaizdo medžiagą galima peržiūrėti mūsų Facebook puslapyje: https://fb.watch/jt553xEYIG/

PROJEKTAS. AUGU LIETUVAI STIPRUS IR SVEIKAS.
 
Ryto mankšta, tai puiki dienos pradžia! „Lašiukų” grupės ugdytiniai kartu su mokytojomis: Anasatasija, Svetlana, Alina ir Eugenija dalyvauja Virtualiame projekte „Augu Lietuvai stiprus ir sveikas”.
Būkime aktyvūs!
 
Vaizdo medžiagą galima peržiūrėti mūsų Facebook puslapyje: https://fb.watch/jt4Ls81bdC/

MUZIKOS FESTIVALIS. DAINUOJU LIETUVAI.
 
Pasidžiaukime gražiu, mūsų ugdytinės Emilijos, soliniu pasirodymu! „Drugelių” grupės ugdytinė dalyvauja virtualiame respublikiniame muzikos festivalyje „Dainuoju Lietuvai”. Emilija atliko I. Šeduikienės dainą „Nupiešiu Lietuvą”.
Vaizdo medžiagą galima peržiūrėti mūsų Yuotube puslapyje: https://www.youtube.com/watch?v=HTNPgNb74GY

IŠVYKA. KAZIUKO TURGUS. 

Kartu su pavasariu ateina ir pirmoji pavasario šventė – Lietuvos globėjo Šv. Kazimiero diena. Vaikai atliko įvairius darbelius, susipažino su liaudies amatais, tautodailės kūriniais. Įvairiais ornamentais kūrė vazeles, lipdė rietainius, gamino verbas. Taip pat Drugelių gr. vaikai dalyvavo edukacinėje išvykoje į „Kaziuko turgų“. Vaikai domėjosi prekių gausybe išpuoštais stalais, teiravosi kainų, lygino, atliko matematinius veiksmus, pvz.: ką galėtų nupirkti už 10 eur. Sužinojo, kad medaus didelis indelis kainuoja 5 eur, o mažas – 2 eur, kad megztos vilnonės kojinės po 8 eur. Vaikai sakė, kad labai brangios kojinės. Akys raibo nuo pavasarį skelbiančių gėlių. Grupės ugdytinis visiems vaikams papasakojo ir parodė, kur senelis močiutei perka gėles <…ten antrame aukšte, kur saldumynai!..>. Turgaus prekeivė vaikus pasitiko su šypsena ir mielai vaikams papasakojo apie paukščiukus, elnius, nes labai mėgsta fotografuoti. Kitos prekeivės papasakojo apie įvairias žolelių arbatas (zuikučių, kačiukų, meškiukų). Tyrinėjome žoleles, jas maišėme ir stebėjome spalvą kaip ji keičiasi. Na, o vaikų tikslas buvo – įsigyti žuvytes. Priėjus prie prekeivio ir apžiūrėjus žuvytes, buvo sudėtinga kurias išsirinkti, jos visos tokios mielos ir gražios. Galiausiai išsirinkome dvi žuvytes! Po tokios aktyvios dienos truputi prisėdome atsikvėpti. Grįžę į darželį dalinomės įspūdžiais ir žinoma rinkome žuvytėms vardus. Auksinės spalvos žuvytę pavadinome Karamele Auksyte, o baltos spalvos – Zefyras Vikas.

VASARIS


KONKURSAS. LIETUVA ŠALIS MANA. 

2023 m. vasario 14 d. lopšelyje – darželyje „Alksniukas” vyko mažųjų skaitovų konkursas „Lietuva šalis mana“. Renginyje dalyvavo l.-d. „Žuvėdra“, „Sakalėlis“, „Pumpurėlis“, „Švyturėlis“, „Rūta“, „Žemuogėlė“. Vaikai deklamavo lietuvių poetų eilėraščius, kuriuos skyrė Lietuvai. Konkursą laimėjo – DRAUGYSTĖ.

Dalyviai „Drugelių” gr. vaikai: Kordelija Penikaitė ir Nikol Alyeksyeyeva apdovanotos padėkos raštais ir dovanėlėmis.

 


PROJEKTAS. ŽIEMOS SMAGUMAI.
 
„Saulučių” ir „Bitučių” grupių ugdytiniai dalyvauja Respublikiniame ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų projekte „Žiemos smagumai”. Nuo pat ryto įstaigos kiemelyje, kartu su seniu besmegeniu, ugdytiniai energingai atlieka mankštą bei linksmai žaidžia estafetinius žaidimus.
Neformaliojo ugdymo mokytoja/VSS – Anastasija Konstantinova;
Meninio ugdymo mokytoja – Alina Miliauskaitė;
Ikimokyklinio ugdymo mokytoja – Rima Dambrauskienė;
Priešmokyklinio ugdymo mokytoja – Alevtina Konstantinova.
 
Vaizdo medžiagą galima peržiūrėti mūsų Facebook puslapyje: https://fb.watch/jt4n82E2vS/

PRAKTINĖ PASKAITA. SVEIKOS ŠYPSENOS PRIEŠAI.

Sveika šypsena – tai ne tik kasdienė burnos higiena, kruopštus valymas, bet ir viso organizmo stiprumas. Apie tai ir ne tik vaikai diskutavo burnos higienos užsiėmimuose, mokėsi valyti pirmus dantukus, atliko bandymą „Begemoto pasta” bei kūrybingai praleido laiką.

Dalyviai: „Nežiniukai”, „Boružėlės”, „Meškiukai”, „Lašiukai”, „Saulutės” ir mokytojos.

Vykdytoja: VSS Anastasija Konstantinova


TRADICIJOS. UŽGAVĖNĖS.
 
Saulė rieda dangumi – blynus tepa medumi;
Pamuojojam šaltai žiemai ir išbėgame į kiemą.
Saulę, saulę grįžk pas mus, šildyk žemę ir vaikus!

Vaikams linksma ir smagu būryje draugų! Nuostabios akimirkos, kaip varėm žiemą iš kiemo!

Vaizdo medžiagą galima peržiūrėti mūsų Facebook puslapyje: https://fb.watch/iRRqFknrKa/

 


PROJEKTAS. LIETUVOS MAŽŲJŲ ŽAIDYNĖS.

Pagaliau sulaukėme tos dienos kai startavo I-asis LTMŽ etapas – virtualūs fizinio raštingumo užsiėmimai.

I-asis užsiėmimas. „Trenerė Diana ir Ąžuolas” pakvietė tobulinti ėjimo įgūdį ir pasiaiškinti kodėl ėjimas mums svarbus.

Youtube kanale užsiėmimą galite rasti čia: https://www.youtube.com/watch?v=eOL-E6b5P9Y&ab_channel=LTOK%26LTeam
 
Akimirkos iš užsiėmimų:
            

II-asis užsiėmimas. „Trenerė Daiva ir Ąžuolas” pakvietė lavinti pusiausvyrą.

Youtube kanale užsiėmimą galite rasti čia: https://www.youtube.com/watchv=qEbnHgpwO8Y&ab_channel=LTOK%26LTeam 
 
Akimirkos iš užsiėmimų:

I etapas. III užsiėmimas: šuolis.

Youtube kanale užsiėmimą galite rasti čia: https://youtu.be/XpAN4rmKKMU

 

I etapas. IV užsiėmimas: lankstumas.

Youtube kanale užsiėmimą galite rasti čia: https://youtu.be/hqBDVSsuje0

      

2023 M. SAUSIS


FESTIVALIS. ŽIEMOS TAKU.

Nors už lango sniego nėra, tačiau mūsų nuostabusis tercetas iš „Saulėgražų” grupės (4-5m.) jį sukuria patys bei dalyvauja Respublikiniame virtualiame dainų ir šokių festivalyje „Žiemos taku”.

Ugdytinius paruošė, meninio ugdymo mokytoja, Alina Miliauskaitė.

Filmuotą medžiagą galite pamatyti paspaudę nuorodą: https://fb.watch/ioQKeBSmPa/


FESTIVALIS. MAŽIEJI ČIURLIONIUKAI 2023.

„Bitučių” grupės ugdytinės kartu su meninio ugdymo mokytoja Alina Miliauskaite, dalyvauja Respublikiniame ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų muzikiniame edukaciniame jaunųjų talentų festivalyje „MAŽIEJI ČIURLIONIUKAI 2023“, „Žiemos katinų pasaka“. Projektas skirtas klasikinės muzikos ir dailės žanro puoselėjimui. Mūsų ugdytinės tikros kačių mylėtojos. Moka ne tik kūrybiškai nupiešti katinus, bet ir muzikaliai miauksėti.

Daugiau apie renginį skaityti: https://fb.watch/inBHmrh8xg/


PROJEKTAS. LIETUVOS MAŽŲJŲ ŽAIDYNĖS 2023.
 
Startavo Respublikinis projektas „Lietuvos mažųjų žaidynės 2023“, kurį organizuoja Respublikinė ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacija ir Lietuvos tautinis olimpinis komitetas. Sausio 27 d. Palangoje vyko projekto ,,Lietuvos mažųjų žaidynės“ seminaras. Jame dalyvavo ir mūsų įstaigos mokytojos, Anastasija ir Eugenija. Liko laukti mažiau nei dvi savaitės ir prasidės naujasis šio projekto sezonas, į kurį užsiregistravo net 450 ugdymo įstaigų. Šis projektas Lietuvoje vyks 9-tąjį kartą ir šiemet dalyviai bus įtraukti į veiklas, kurios sudarytos pagal Lietuvai kuriamo unikalaus fizinio raštingumo modelio gaires! #LietuvosMažųjųŽaidynės
Daugiau nuotraukų galite pamatyti paspaudę nuorodą:
 

EKSKURSIJA.

„Kartą viename parke, namelyje medyje, gyveno šeima: berniukas Povilas, mama, tėtis ir sūpynėse skriejanti lapė. Nuo tada jų gyvenimas jau nebebuvo toks, koks buvęs…” Klaipėdos lopšelio – darželio „Žemuogėlė”, Drugelių gr. ugdytiniai kartu su priešmokyklinio ugdymo mokytojomis Ernesta Mikalauskiene, Oksana Gončarova – Šykšte, mokytojų padėjėja Tatjana Koroliova apsilankė miesto bibliotekoje ir susipažino su rašytojos E. Daciūtės kūryba. Skaitė knygelę „Laimė yra lapė”, pasidalino kūrinėlio mintimis ir įspūdžiais. Ugdytiniai atliko kūrybinį darbelį – aplikaciją, grupės ugdytinė pasiūlė atsinešti „Lapės“ kostiumą, jį pristatė grupės draugams ir vartydama knygelę atpasakojo kūrinėlį.


PLOKŠČIAPĖDYSTĖS PROFILAKTIKA. TAKELIU Į SVEIKATOS ŠALĮ.

Kasmet tradiciškai sausio mėnesį pravedami plokščiapėdystės profilaktikos užsiėmimai „Takeliu į sveikatos šalį“, stiprinant apatinių galūnių raumenis. Veiklos metu buvo mankštinamos pėdos, ugdytiniai vaikščiojo sveikatingumo takeliu, stiprinami kojų ir pėdų raumenys ant įvairaus nelygumo plokščiapėdystės profilaktikai skirtų paviršių. Sukurtas 13 metrų takelis su vaikučių pėdutėmis, kuris puošia įstaigos sporto salė.

Tikslas: didinti ikimokyklinio amžiaus vaikų fizinį aktyvumą, stiprinti kojų ir pėdų raumenis bei raiščius, laikyseną ir nugaros raumenis.

Uždaviniai:

 1. Siekti, kad vaikai didintų organizmo fizinį pajėgumą.
 2. Lavintų judesius ir fizines ypatybes.
 3. Supažindinti vaikus bei bendruomenę su plokščiapėdystės profilaktikos mankštų nauda.

Dalyviai: vaikai (1-7 metų).

Vykdytoja: VSS Anastasija Konstantinova


TRADICIJOS. ATSISVEIKINIMAS SU EGLUTE.

Kad ir kaip bebūtų gaila, ateina laikas, kai metas atsisveikinti su Kalėdiniu laikotarpiu, taip pat ir su gražiąja žaliaskare eglute. Tradiciškai „Drugelių” gr. vaikai išlydėjo gražiausias žiemos šventes palinkėdami vienas kitam šilumos, sveikatos, smagiai dainuodami, šokdami bei deklamuodami eilėraščius. Išlydėdami eglutę vaikai nuoširdžiai tarė jai padėkos žodžius ir atsisveikino iki kitų metų.


KONKURSAS. JOGA SU SVEIKATIADA.

„Lašiukų“, „Saulutės“, „Saulėgrąžos“, „Bitučių“, „Drugelių“ grupės vaikai naujus metus pradėjo be įtampos, atsipalaidavęs jogos pagalba. Jogos užsiėmimo metu vaikai mokėsi sutelkti dėmesį, kvėpuoti. Vaikai atliko jogos pratimus, atkartojo gyvūnų judesius, skleidžiamus garsus. Joga – jėga!

Veiklą organizavo: neformaliojo ugdymo mokytoja/VSS Anastasija Konstantinova.

Daugiau apie konkursą skaityti: https://fb.watch/ie0tulXjVi/


ŠVENTĖ. TRYS KARALIAI.

Šiandien mūsų darželį aplankė trys Karaliai vedami sužibusios ryškios žvaigdės bei avinėlių. Jie darželio bendruomenei atnešė dovanų: smilkalų, aukso ir miros. Ugdytiniai sužinojo kuo šios dovanos yra ypatingos. Trys Karaliai nešdami vaikams žinią, kad pasibaigė šventinis laikotarpis ir laikas nupuošti eglutes, taip pat ant kiekvienų durų užrašė tris kryželius ir „savo“ vardų pirmąsias raides †K†M†B (Kasparas, Merkelis, Baltazaras). Tai ir lotyniškos frazės „Telaimina Kristus šią buveinę“ pirmosios raidės. Pasidžiaukimė šios dienos akimirkomis!


PROJEKTAS. MAŽI IR DIDELI – SPORTUOJAME VISI.
„Lašiukų“ (3-4 m.) ir „Drugelių“ (6-7 m.) grupių vaikai dalyvavo Respublikiniame ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų projekte „Maži ir dideli – sportuojame visi!“. Sportuodami kartu priešmokyklinukai padėjo įveikti ruožus ikimokyklinio amžiaus vaikams, o mažieji parodė pavyzdį, kokie jie yra stiprūs ir ištvermingi. Nepaisant amžiaus skirtumo tarp ugdytinių, vaikams buvo įdomu ir linksma praleisti laiką kartu.
Priešmokyklinio ugdymo mokytojos: Ernesta Mikalauskienė ir Oksana Gončarova – Šykštė, ikimokyklinio ugdymo mokytoja Eugenija Merkelienė, neformaliojo ugdymo mokytoja/VSS Anastasija Konstantinova.

GRUODIS


ŠV. KALĖDOS IR NAUJIEJI METAI.
 
Kalėdos – stebuklų metas. Stebuklai nebūtinai turi būti dideli ar apčiuopiami… jie gali šalčiausią žiemos dieną širdyje uždegti šilumą, snigti tik laime ir parodyti tai, ko nėra kasdieniame gyvenime.
Kalėdinių švenčių akimirkos, kuriose buvo daug šypsenų, nepakartojamų akimirkų, nuoširdžių emocijų, dainų, šokių, Kalėdų senelio paslapčių ir dar daug, daug visko…
 

PROJEKTAS-INICIATYVA. NYKŠTUKŲ BĖGYNĖS 2022. PAGAUK KALĖDAS.
 
Šiandien įstaigos kieme įvyko smagus nykštukų subėgimas. Vaikai pasipuošę nykštukų kepurėlėmis dalyvavo Tarptautiniame ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus, vaikų fizinį aktyvumą skatinančiame projekte-iniciatyvoje „Nykštukų bėgynės 2022. Pagauk Kalėdas.“
Neišsigandę šaltuko „ Gėlyčių“, „Saulėgrąžų“, Saulučių“, „Drugelių“, „Bitučių“ grupių vaikai, jų mokytojos ir padėjėjos kartu su Seniu besmegeniu mankštinosi, grūdinosi, žaidė su sniegu, džiaugėsi saulės spinduliais bei tvyrančia Kalėdine nuotaika.
Sportinį renginį organizavo Anastasija Konstantinova.


E. BALSIO MENŲ GIMNAZIJOS MOKINIŲ KONCERTAS.
 
Mūsų įstaigą aplankė E. Balsio menų gimnazijos mokiniai ir padovanojo nuostabų koncertą! Supažindino bei įdomiai pristatė medinius pučiamuosius instrumentus: išilginę fleitą, skersinę fleitą, obojų, fagotą. Mūsų ugdytiniai buvo sužavėti pamatę šiuos instrumentus bei išgirdę kiekvieno jų skirtingą skambesį.
 

RESPUBLIKINIS PROJEKTAS. PELE, PELE, NEŠK MIEGELĮ.
 
Mūsų priešmokyklinukių tercetas, Kordelija, Emilija ir Amanda bei šokėja Ema iš „Drugelių” gr., dalyvavo Respublikiniame ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų lopšinių projekte „Pele, pele, nešk miegelį” ir atliko N. Lapinskienės dainą „Debesų laivai”.
Ugdytines paruošė meninio ugdymo mokytoja, Alina Miliauskaitė.
Video įrašą galima peržiūrėti Facebook puslapyje: https://www.facebook.com/profile.php?id=100087912942429
 

RESPUBLIKINIS PROJEKTAS. KURIAME ŠOKOLADINĮ STEBUKLĄ.

Klaipėdos miesto pedagogų švietimo ir kultūros centras bei Klaipėdos miesto mokyklų logopedų ir specialiųjų pedagogų metodinis būrelis organizavo Respublikinio projekto renginį ,,Kuriame šokoladinį stebuklą“.

Ikimokyklinio ugdymo „Saulutės“ grupės ugdytiniai kartu su ikimokyklinio ugdymo mokytoja R. Dambrauskiene bei logopede I. Austiene kūrė „Kalėdinį stebuklą“. Vaikai kepė šokoladinius sausainukus, kalbėjo apie prasidėjusį Adventą ir artėjančias Šv. Kalėdas.

           


FESTIVALIS. ANGELO SPARNAS.

„Drugelių” gupės ugdytiniai dalyvavo Respublikiniame Advento giesmių ir Kalėdinių dainų virtualiame festivalyje „Angelo sparnas” ir atliko N. Lapinskienės dainą „Balta, balta žiema”. Vaikams pasiruošti padėjo meninio ugdymo mokytoja, Alina Miliauskaitė.

LAPKRITIS


RESPUBLIKINIS PROJEKTAS. KELIONĖ Į EMOCIJŲ ŠALĮ.

“Raudonosios gėlytės” ir “Bitučių” grupių ugdytiniai dalyvavo Respublikiniame ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų projekte “Kelionė į emocijų šalį”. Projektas vyko trimis etapais:
1. Eksperimentai, bandymai su spalvomis: ,,Daugiau spalvų, daugiau šypsenų“.
2. ,,Muzikos ir spalvų žaismėje“ – šokis pagal muzikinį kūrinį.
3. Judrusis žaidimas ,,Emocijų pliūpsnis“.
Vaikai kartu susibūrę bendrai kūrybiškai veiklai, patyrė daug gerų emocijų: eksperimentavo, reiškė emocijas per muzikinę veiklą bei žaidė judrųjį žaidimą per fizinio aktyvumo veiklą.
Ugdytiniams padėjo:
Meninio ugdymo mokytoja – Alina Miliauskaitė;
Visuomenės sveikatos specialistė – Anastasija Konstantinova;
Ikimokyklinio ugdymo mokytoja – Liudmila Osipenko;
Priešmokyklinio ugdymo mokytoja – Alevtina Konstantinova.

RESPUBLIKINIS PROJEKTAS. SPORTIŠKAS RUDUO.
 
„Raudonosios gėlytės“ grupės ugdytiniai, sportuoja rudeniškai net jei lauke pasirodė pirmasis sniegas. Vaikai aktyviai juda, grūdinasi bei dalyvauja sporto projektuose. Vaikų judėjimas – svarbus vaikų poreikis!
Mokytoja Liudmila Osipenko, VSS Anastasija Konstantinova.
 

RENGINYS. RUDENĖLIO ŠVENTĖ.

 
Baigiantis rudens kelionei „Saulučių” gr. ugdytiniai, šiltai ir smagiai džiaugėsi rudenėlio rytmečiu. Šoko, dainavo bei deklamavo eilėraščius.
Vaikus paruošė:
Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Rima Dambrauskienė;
Meninio ugdymo mokytoja Alina Miliauskaitė.

PARODA. TOLERANCIJOS DIENA. 

Priešmokyklinio ugdymo „Drugelių” gr. ugdytiniai (5 – 6 m.) tėveliai, mokytojos Ernesta Mikalauskienė, Oksana Gončarova – Šykštė ir mokytojų padėjėja Tatjana Koroliova paminėjo Tolerancijos dieną. Vaikučiai statė, kūrė namelius, kuriuose visiems smagu, saugu ir gera gyventi.


EDUKACINIAI UŽSIĖMIMAI. SUSIPAŽINIMAS SU ROBOTAIS.

Įstaigos ugdytiniai turėjo galimybę susipažįsti su robotais „Photon Robot“ bei sraige-robotu „Robobloq Qobo“.

„Photon Robot“ interaktyvus mokomasis robotas, kuris padeda vaikams ugdyti pagrindinius programavimo ir elektronikos įgūdžius. Šis robotas padeda ugdyti kūrybiškumą, loginio mąstymo gebėjimus, programavimo pagrindus ir suprasti jutiklius, kuriais valdomas robotas. Photon veikimas pritaikytas pagal skirtingus vaikų raidos etapus ir jų suvokimo galimybes, valdomas per mobiliąją programėlę.

„Robobloq Qobo“ tai pirma programuojama edukacinė sraigė, kuri turi inovatyvią ir linksmą programavimo sistemą, išpildytą kortelių dėlionės forma. Pakanka išdėlioti korteles su komandomis norima tvarka, leisti Qobo jas nuskaityti ir stebėti, kaip sraigė atkartoja norimas komandas. Priklausomai nuo to, kas pavaizduota kortelėje, sraigė šoka, šviečia, dainuoja atlieka kitus veiksmus. Sraigės kiautas šviečia įvairiomis spalvomis, o atpažinti kortelių reikšmes leidžia specialus sensorius.

Su šiomis edukacinėmis naujovėmis vaikai išmoksta naujų dalykų tiesiog žaisdami, stebėdami, užkoduodami robotukus. Tokie netikėti svečiai nudžiugino vaikų kasdienybę ir užkrovė teigiama energija.

 

SPALIS


BENDRUOMENĖS PROJEKTAS. MOLIŪGŲ FIESTA.

Tikslas – ugdyti vaikų kūrybiškumo, meninės raiškos, tyrinėjimo gebėjimus, ugdyti sveikos gyvensenos įpročius.

Uždaviniai:

 • Skatinti ugdytinius aktyviai dalyvauti meninėje, kūrybinėje veikloje, suteikti kūrybinės sėkmės, pasitikėjimo, džiaugsmo pojūtį.
 • Sudaryti sąlygas atlikti užduotis ir dalyvauti veiklose.
 • Lavinti estetinio skonio pajautimą ir gebėjimą bendradarbiauti kūrybiniame procese.
 • Skatinti vaikų smalsumą stebint, analizuojant ir tyrinėjant kaip auginami, prižiūrimi ir panaudojami moliūgai.
 • Ugdyti supratimą apie maisto švaistymą.
 • Skatinti mokytojų, tėvų, vaikų kūrybiškumą, įgyvendinant projekto kūrybines idėjas, fantazijas.
 • Sukurtus darbus pristatyti darželio bendruomenei, surengiant parodą lauke darželio teritorijoje.

Renginį organizavo: ikimokyklinio ugdymo mokytoja Eugenija Merkelienė, visuomenės sveikatos specialistė Anastasija Konstantinova, muzikinę veiklą parengė meninio ugdymo mokytoja Alina Miliauskaitė.

2022.10.24 ORANŽINĖ VEIKLA

2022.10.25 MOLIŪGŲ ALĖJA

 

2022.10.26 SKANAUJAM SVEIKAI

2022.10.27 ŠOKIAI-POKIAI

2022.10.28 MOLIŪGAI IŠVAŽIAVO PAS GYVŪNUS

2022.10.29 Kaliausė kartu su išrinktais moliūgais išvažiavo į KLAIPĖDOS MOLIŪGŲ ŠVENTĘ 2022!


RYTMETIS. KELIONĖ PER METŲ LAIKUS.

Tikslas: supažindinti vaikus su metų laikais ir suteikti džiugią nuotaiką.

Uždaviniai:

 1. Įtvirtinti ugdytinių žinias apie 4 metų laikus.
 2. Puoselėti vaikų smalsumą apie sezoniškumo pasikeitimus mūsų supančiame pasaulyje.
 3. Sužadinti vaikų norą dainuoti daineles, šokti ratelius, žaisti žaidimus.
 4. Puoselėti vaikų bendravimą ir bendradarbiavimą.

Renginį organizavo: ikimokyklinio ugdymo mokytoja Liudmila Osipenko ir meninio ugdymo mokytoja Alina Miliauskaitė.

Dalyviai: „R. gėlytės“ grupės vaikai.


PROJEKTAS. ŽAIDŽIU IR RŪŠIUOJU – APLINKĄ TAUSOJU!

Projekto tikslas: Ugdyti vaikų sąmoningumą ir atsakingą elgesį susidariusių atliekų tvarkymo srityje žaidžiant skaitmeninius žaidimus, organizuojant konkursus.

Projektą kuravo: Anastasija Konstantinova

Priešmokyklinė grupė „Bitutės“ ir ikimokyklinė grupė „Saulutė“ dalyvavo projekte ir susipažino su įvairiomis galimybėmis, padedančiomis išvengti atliekų, ar mažinti jų kiekį, antrinio atliekų panaudojimo galimybėmis, tinkamu susidariusių atliekų tvarkymu.

Žaidė edukacinius skaitmeninius žaidimus ir sėkmingai praėjo visus lygius. Ši šviečiamoji veikla supažindino vaikus su rūšiavimo būdais, dalyvavo rūšiavimo estafetėje. Vaikai kūrybiškai prisidėjo papuošiant darželio konteinerius, surūšiavo atliekas.

Už ugdytinių pastangas individualių poreikių kūrybos studija “Plunksnelė” įteikė vaikams padėkos raštus bei dovanas.

#aplinkosauga 

 

              

v  


AKTYVI VEIKLA. RUDENS GIMTADIENIS.

„R. Gėlytės“ grupės vaikai paminėjo „Rudens gimtadienį”. Šventės metu vaikai patyrė teigiamas emocijas, naujus įspūdžius apie aplink juos supančio rudens grožį.

      


PRAKTINĖ PASKAITA. JAUSMŲ ABĖCĖLĖ. 

VSS kartu su „Bitutės“ grupės vaikais aiškinosi kokios būna emocijos. Vaikai susėdo ratu, rideno kiekvienas iš eilės kauliuką ir vaizdavo emociją, kuri iškrito. Buvo aptarta, kurią emociją buvo tą dieną ir kodėl, kokios būna tinkamos išeitys probleminėse situacijose. Paskaitos metu kiekvienas pasigamino savo „antistresą“ nusiraminimui, pavaizdavo norimą emociją.

        

RUGSĖJIS


ŠVENTĖ. RUGSĖJO 1-OJI

Rugsėjo 1-oji – tai diena, kuomet įprastai prasideda nauji mokslo metai, nauja pradžia, nauji lūkesčiai. Saulėtą rugsėjo 1-osios rytą mūsų darželyje vėl skambėjo linksma muzika, prie įėjimo vaikučiai ant Įstaigos simbolio „žemuogėlė“ paliko spalvotas savo pirštų anspaudą.

Šventės metu, darželio kieme, vaikučiai piešė spalvotomis kreidelėmis, šoko linksmuosius šokius, dalyvavo estafetėje, kilnojo žaismingą parašiutą.

Paskelbus mokslo metų pradžią į orą pakilo muilo burbulai.


AKTYVI VEIKLA. JUDUMO SAVAITĖ.

Nuotaikingai ir aktyviai įstaigos vaikai pradėjo rugsėjį. Prisidėjus prie akcijos „Judumo savaitė“ bendruomenė gyveno sportiniu ritmu. Pradedant nuo DISKOmankštų gryname ore ir net neužbaigiant įvairiais žaidimais bei sporto šakomis.

Veiklą organizavo: VSS Anastasija Konstantinova

Mažasis futboliukas:

Linksmasis parašiutas:

   


PRAKTINĖ PASKAITA. KVĖPAVIMAS. ORO SVARBA.

Priešmokyklinės „Bitutės“ grupės ugdytiniai, kartu su visuomenės sveikatos specialiste, diskutavo apie oro svarbą, reikšmę gamtoje ir žmogaus gyvenime. Aptarta koks yra oras kuriuo kvėpuojame, kas teršia orą ir kaip galime prisidėti prie taršos mažinimo. Praktinėje paskaitoje gamino plaučių modelį, sužinojo kaip veikia kvėpavimo sistema, atliko kvėpavimo pratimą su oro balionais.


KONKURSAS. KUO DAUGIAU IŠGELBĖTO MAISTO!

Konkursas „Kuo daugiau išgelbėto maisto!” skirtas supažindinti vaikus su maisto nešvaistymo ir maisto išsaugojimo sąvokomis, taip pat paskatinti ugdymo įstaigų bendruomenes prisidėti prie maisto švaistymo mažinimo bei namuose ir ugdymo įstaigoje išgelbėti „užsistovėjusį“, į galiojimo pabaigą artėjantį maistą ir perduoti Labdaros ir paramos fondui „Maisto bankas“.

Klaipėdos lopšelio-darželio „Žemuogėlė“ bendruomenė rugsėjo mėnesį priėmė iššūkį „Išgelbėti kuo daugiau maisto“.

Žinodami, kokią įtaką gamtai daro maisto švaistymas, pedagogai, tėvai ir vaikai nusprendė prisidėti  prie kilnaus tikslo ir sąmoningiau pradėti rinktis produktus ir juos vartoti.

Su ugdytiniais kalbėta apie maisto švaistymą, kaip būtų galima panaudoti užsigulėjusius, bet dar tinkamus vartoti maisto produktus namų buityje ar gaminant naują patiekalą. Iš nuvytusių,  užsigulėjusių vaisių ugdytiniai pasiūlė iškepti pyragą, virti kompotą, taip pat pasigaminti vaisių kokteilį.

Tėveliai, ugdytiniai, darbuotojai rinko maistui tinkamus produktus, kuriuos perdavė labdaros ir paramos fondui „Maisto bankas“. Vaikai priėmė šią temą ne tik atsakingai, bet ir kūrybiškai. Kiekviena dalyvavusi grupė stengėsi papuošti paramai skirtą dėžutę.

Iš viso buvo surinkta 123,732 kg įvairių produktų.

Dėkojame organizatoriams, visai įstaigos bendruomenei už dalyvavimą akcijoje ir džiaugiamės, kad galėjome prisidėti prie kilnaus tikslo!


PRAKTINĖ PASKAITA-ŽAIDIMAS. AŠ SKONIO KRITIKAS.

Tikslas – išmokyti vaikus (į)vertinti valgomą maistą – daržovę, vaisių ar kažkokį patiekalą – pasinaudojat keturiomis savo juslėmis: regėjimu, uosle, skoniu, lytėjimu.

Priemonių rezultatai padeda išsiaiškinti, kokias emocijas sukelia konkretus patiekalas / produktas, ar patinka / nepatinka visas produktas / patiekalas ar tik jo dalis (pvz., neskanus kvapas, bet patinka skonis, ir pan.). Vaikas, naudodamasis savo juslėmis, išmoks ne tik valgyti patiektą maistą, bet ir suvokti, ką jis / ji valgo: supras, kaip patiekalą pajausti ne tik skoniu, bet taip pat ir tekstūros, kvapo, išvaizdos suvokimu.

BIRŽELIS


INICIATYVA „JUDANTI KLASĖ 2022“

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras kartu su partneriu Lietuvos  mokinių neformaliojo  švietimo centru 2022 m. gegužės 3–23 dienomis pakvietė šalies mokyklas bei darželius įsitraukti į iniciatyvą „Judanti klasė 2022“ (toliau – iniciatyva). Trijų savaičių iniciatyva buvo vainikuota šūkiu „Judam už Ukrainos vaikus. Būkim sveiki ir saugūs kartu“.

Žaisti, šokti, bėgioti, mankštintis ar važinėti dviračiais, paspirtukais bei kitaip judėti už kitą žmogų atrodo neįmanoma. Visgi žinant, kad Ukrainos vaikai, gyvendami karo akivaizdoje, negali turėti tokio pasirinkimo, o padėti jiems yra didelis noras, šis noras peraugo į palaikymą ir iniciatyvą simboliškai judėti už tuos vaikus, kurie yra toli nuo Lietuvos ir išgyvena karą, taip pat judėti kartu su tais vaikais, kurie atvyko į mūsų šalį bėgdami nuo karo siaubo.

Šiandien daugelyje Lietuvos mokyklų ir darželių yra besimokančių ukrainiečių vaikų, kurie čia atrado svetingus namus bei globėjiškus mokytojus. Pasiūlyta iniciatyva visus apjungė bendrai idėjai –būti stipriais, aktyviais, sveikais ir draugiškais.

Paskelbtoje išankstinėje registracijoje užsiregistravo 339 dalyviai: pavienės klasės, darželių grupės arba ištisi lopšeliai-darželiai bei mokyklos.

Kaip sekėsi įgyvendinti trijų savaičių trukmės iniciatyvą,  papasakojo patys dalyviai:

„Mūsų įstaiga priėmė 28 vaikus iš Ukrainos į savo bendruomenę. Džiaugiamės, kad kartu galime palaikyti, padėti, judėti į priekį. Ši galinga iniciatyva išmoko džiaugtis mažais dalykais, būti dažniau kartu. Vaikai noriai dalyvauja su fiziniu aktyvumu susijusioje veikloje, ypač mėgsta diskomankštas, kurios iškart pakelia nuotaiką, judriausius žaidimus su kamuoliais gryname ore bei sporto salėje orientacinius žaidimus. Trijų savaičių inciatyvai pasibaigus įstaigos iniciatyva, palaikanti taiką, nesibaigia“, – rašo savo ataskaitoje Klaipėdos lopšelio-darželio „Žemuogėlė“ visuomenės sveikatos specialistė Anastasija Konstantinova (iniciatyvoje dalyvavo visos įstaigos ikimokyklinio ugdymo 165 vaikai).

Šiais metais iniciatyvos partneris Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras atrado lėšų apdovanoti keletą iniciatyvos dalyvių prizais. Atminimo prizais bus apdovanotos tos mokyklos, kurios įgyvendino daugiausiai aktyvių veiklų bei sudėliojo geriausiai temą atskleidžiantį koliažą.

Iniciatyvos „Judanti klasė 2022“ organizatoriai kartu su partneriais išrinko 10 mokyklų (klasių ar grupių), kurios judėjo visas tris gegužės savaites (2–23), įgyvendino pasiūlytas užduotis, taip pat nevengė improvizuoti ir judėti savaip, fiksavo aktyvias veiklas nuotraukose ir iš jų dėliojo originalius, temą atitinkančius koliažus. Šioms mokykloms bus įteikti Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro ir Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro įsteigti padėkos raštai ir prizai: krištolo statulėlės su iniciatyvos logotipu „Judanti klasė“.

Įsteigtais prizais apdovanojamos šios mokyklos:

 1. Elektrėnų lopšelis – darželis „Pasaka“, dalyvavo visos 12 grupių, 200 ugdytinių;
 2. Klaipėdos lopšelis-darželis „Žemuogėlė“, visos įstaigos ikimokyklinio ugdymo 165 vaikai;
 3. Plungės lopšelis-darželis „Raudonkepuraitė“, visų grupių 180 ugdytiniai;
 4. Šalčininkų lopšelis-darželis „Vyturėlis“, 158 ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo vaikai;
 5. Šiaulių lopšelis-darželis „Bangelė“, „Boružėlių“ ir „Peliukų“ grupių 40 vaikų;
 6. Alytaus r. Krokialaukio Tomo Noraus-Naruševičiaus gimnazija, 5-8 klasių 52 mokiniai;
 7. Joniškio r. Kriukų pagrindinė mokykla, 4 klasės 13 mokinių;
 8. Klaipėdos Sendvario progimnazija, 2A klasės 24 mokiniai;
 9. Prezidento Valdo Adamkaus gimnazija, 1-4, 5-11 klasės, 593 mokiniai;
 10. Vilniaus Martyno Mažvydo progimnazija, 2m klasė, 5c klasė, 5 klasės mergaičių kvadrato būrelis, 67 mokiniai.

Daugiau informacijos: Iniciatyva „Judanti klasė 2022“ baigėsi, bet inercija judėti išliko (ssus.lt)


KONKURSAS. JUDRIAUSIAIS DARŽELIS 2022.

Birželio 16 d. Klaipėdos „Versmės“ progimnazijos stadione šurmuliavo gausus būrys Klaipėdos miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigų ugdytinių ir juos lydinčių atstovų. Visi susirinko ypatingai progai – atšvęsti konkurso „Judriausias darželis“  uždarymą ir sužinoti šių metų laimėtojus. Viso šių metų konkurse dalyvavo 31 darželis.

Konkurso dalyviai laikotarpiu – vasario 15 d. – gegužės 31 d., organizavo su judėjimu susijusias veiklas, įstaigos bendruomenė, vaikai su tėvais pėsčiomis, dviračiais ar kitomis priemonėmis, išskyrus mechanines ir elektrines transporto priemones, fiksavo savo įveiktus kilometrus pačių pasirinktomis mobiliosiomis programėlėmis, kūrė pasivaikščiojimo maršruto žemėlapį ir organizavo žygius ,,10 000 žingsnių yra vieni juokai“.

Daugiau informacijos: https://www.sveikatosbiuras.lt/lt/naujienos/apdovanotas-judriausias-klaipedos-miesto-darzelis-37627.html#lightbox[eg_bw51zd]/4/

      


KŪRYBINIŲ DARBŲ PARODA. GERO VĖJO, KLAIPĖDA.

Klaipėdos miesto lopšelio-darželio ,,Žemuogėlė“ ikimokyklinių ir priešmokyklinių grupių vaikai su savo grupės pedagogais, tėveliais kūrė ir gamino laivelius, paveikslus panaudodami antrines žaliavas. Visi kūrybiniai darbeliai skirti Klaipėdos 770 m. jubiliejui.

Klaipėdos miesto bibliotekos Pempininkų filialo vaikų centre „Gerviukas“  (Taikos pr. 79-81A) surengta kūrybinių darbų paroda ,,Gero vėjo, Klaipėda!“. Darbai eksponuojami nuo birželio 8d. iki liepos mėn. pabaigos. Kviečiame apsilankyti ir pasidžiaugti jaunųjų menininkų darbais. Džiaugiamės ir dėkojame visai darniai lopšelio –darželio ,,Žemuogėlė“ bendruomenei,  prisidėjusiai organizuojant šią parodą.

  


RESPUBLIKINIS PROJEKTAS. LIETUVOS MAŽŲJŲ ŽAIDYNIŲ FESTIVALIS.

Birželio 5 d. Palangos sporto arenoje įvyko III-asis Lietuvos mažųjų žaidynių projekto etapas. 8-tasis žaidynių festivalis, šiemet įtraukęs 44 tūkst. dalyvių visoje Lietuvoje. Palangos sporto arenoje surengta paskutinė finalinio etapo sporto šventė.

Klaipėdos lopšelį-darželį „Žemuogėlė” atstovavo 6 vaikų komanda iš „Drugelių” grupės (Adrijus, Ąžuolas, Izabelė), „Bitutės” grupės (Sofija, Aleksandra), „Lašiukų” gupės (Nojus) kartu su mokytoja Eugenija bei sveikatos specialiste Anastasija.

Pagrindinis renginio svečias paralimpietis irkluotojas Augustas Navickas stebėjo sporto festivalį bei dalyvavo apdovanojimuose uždarymo metu.

Festivalio pagrindas: skirtingų estafečių varžybos. Specialios sportinės užduotys skirtos visapusiškam vaikų fizinių savybių lavinimui. Vaikai įveikė 10 užduočių ir už tai apdovanoti medaliais, padėka ir dovanomis.

Dėkojame komandos vaikams, organizatoriams, bei dalyvavusiems tėvams už palaikymą.

Projektą globoja pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė.

  


PRAKTINĖ PASKAITA. SAUGI VASARA.

Vasara – pats smagiausiais metų laikas. O, kad atostogauti būtu smagu, o svarbiausia saugu, verta prisiminti kokia svarbi žmogaus gyvybė ir kaip elgtis įvairiuose situacijose.

Prisiminti teko ir įstaigos bendruomenei sprendžiant „Vasaros“ kryžiažodį, o pirmam teisingai atsiakusiam buvo padovanota popierinė panama (saulėtą dieną nepamirškite lauke dėvėti galvos apdangalą).

VSS kartu su „Drugelių“ grupės vaikais aptarė kaip saugiai važiuoti dviračiu, kelio eismo ženklus, taisykles einant per perėją, kūrė savo eismo žemėlapius.

GEGUŽĖ


PARODA. TURIU LAIVELĮ MAŽĄ.

Klaipėdos lopšelyje-darželyje „Žemuogėlė“ gegužės 31 d. vyko laivų paroda „Turiu laivelį mažą“ skirta Klaipėdos miesto 770-ajam gimtadieniui paminėti. Ugdytiniai kartu su pedagogais ir tėvais iš įvairių medžiagų konstravo bei dekoravo laivus, burlaivius, jachtas, valtys. Įstaigos lauke pajūrio vėjas sukėlė „bangas“, o švytintis švyturys rodė kelia vaikų laiveliams, kad nepatektu į žvejų tinklus keliaujant per marias.

 

Vaikai sukūrė jūrinį 15 metrų paveikslą:


ŠVENTĖ. PASITINKAM VASARĄ.

Pasitinkant vasarą Įstaigoje buvo organizuojama šventė vaikams „Pasitinkam vasarą“, kuri buvo susieta su Tarptautine vaikų gynimo diena bei Pasauline be tabako diena „Pučiu ne dūmus, o muilo burbulus“. Šią dieną kieme organizuotos linksmybės, o svarbiausias akcentas buvo muilo burbulai, kurie vienu metu pakilo į orą virš įstaigos…

BALANDIS


KONKURSAS. ESU SAUGU, NES…

„Bitutės” grupės vaikai antrus metus dalyvauja priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos Klaipėdos priešgaisrinės gelbėjimo valdybos prevencinio pobūdžio konkurse „Esu saugus, nes…”, skirtame Šv. Florijono – ugnegesių gelbėtojų globėjo dienai paminėti.

Padėkoti už dalyvavimą į svečius atvažiavo vyriausioji specialistė Aurelija Maslauskienė. Vaikai padėkojo gelbėtojams ir perdavė savo darbą ugnegesiams.

Visi darbai publikuojami FB paskyroje. Nuoroda https://www.facebook.com/photo?fbid=1278124722675710&set=a.252487795239413


GRINDŲ RIEDULYS. 

Mūsų Įstaigą sulaukė svečių: HC Klaipėdos ledo ritulio mokyklos treneris Algis Poškis, kuris supažindino ugdytinius su grindų ir ledo rituliu. Vaikučiai mokėsi laikyti lazdą, mušti ritulį, saugoti vartus, susipažino ir su ledo ritulio inventoriumi. Po treniruotės treneris įteikė dovanas.

Dalyvavo: „Bitutė”, „Lašiukai”, „Saulutė”, „Drugeliai”.


KŪRYBINIŲ DARBŲ PARODA.

 „Lašiukų“ ir „Drugelių“ gr. STEAM kūrybinių darbų paroda iš antrinių žaliavų „Gamta mūsų namai“.  Į darbelių gamybą įsitraukė ne tik vaikai, bet ir tėveliai, ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo mokytojos. Iš kartoninių dėžučių, platikinių butelių, spalvotų popierėlių, virvelių, pakuočių, ritinėlių, kriauklyčių, akmenėlių, vazonėlių, lazdelių pagaminti įvairiausi darbeliai: robotas, mašinos, akvariumas, medūzos, laivelis, žuvys, paukščiai, pilys, voras, tinklas, kiškučiai, musmirės, gaideliai, margučių ridenimo lovelis, gėlės, vazelės, nameliai, vėjas, varpeliai, paveikslėliai skirti Klaipėdos 770 metų jubiliejaus progai.

Vaikams labai patiko gaminti darbelius. Paroda skatino vaikų kūrybiškumą, suvokimą apie gamtos išsaugojimą, darnos su aplinka ir ekologija svarbą, atliekų rūšiavimą bei tvarumo reikšmę. Dauguma suvokė, kad jau nebereikalingi daiktai gali būti panaudojami saviraiškai, grožio kūrimui.


SPORTO FESTIVALIS.

Mažūjų žaidynių II-ojo etapo festivalis.

Šio renginio tikslas – didinti ikimokyklinio amžiaus vaikų fizinį aktyvumą, tenkinant prigimtinį judėjimo poreikį. Festivalyje dalyvavo ir maži, ir dideli. Šventės dalyviai linksmai rungtyniavo, šoko, dainavo, skandavo skanduotę, palaikė savo komandos draugus pagamintais plakatais. Dalyvių laukė diplomai ir gera nuotaika.

         


VIKTORINA. TIESIU DRAUGUI ŠVARIĄ RANKĄ.

Gegužės 5 d. Pasaulinė rankų higienos diena. Pandemija suformavo naujas taisykles ir elgesį. Susiformavo ne vienas naujas įprotis, tarp kurių ir atidumas rankų higienai. Minint šią dieną buvo organizuota viktorina tarp Įstaigos darbuotojų. Pirmieji apdovanoti dovanomis.


TRADICIJOS. VELYKOS.

Pūsk, vėjeli iš pietų,
Žiemą išvaryki,
Laukiame šiltų dienų,
Laukiame Velykų.
Rido rido opapa, rido rido opapa,
Rido rido opapa, rido rido opa!
Jau pyragai paruošti,
Krosnys iškūrentos,
Bėgsim, bėgsime visi
Margučius ridenti.
 
    
        

VAIDYBA. RAIBA VIŠTELĖ.

Gyveno kartą senelis ir senelė. Jie turėjo raibą vištelę. Seneliai lesino vištelę grūdeliais. Vištelė dėjo
kiaušinius. Vieną kartą vištelė padėjo auksinį kiaušinį…

   


PROJEKTAS. KURIU SVAJONĘ.

Dalyvaujame kūrybiniame projekte „Kuriu svajonę”. Drugelių gr. vaikučiai kartu su tėveliais rinko gamtinę medžiagą, kuri padėjo įgyvendinti kūrybinius sumanymus panaudojant šią medžiagą. Taip skatinamas vaikų smulkiosios ir stambiosios motorikos lavinimas, plečiamas vaikų suvokimas apie svajones, jų įgyvendinimą.

 

Laivelis mano supas ant bangų-

Aš ateities keliais plaukiu.

Bet jei kely kliūtis išnyra

Ir mano laivas kiek pas vyrą,

Imu šturvalą: „Ei, drąsiau!

 Pats sunkumus įveikti privalau!”

 

Štai tokia vaikų svajonė „plaukti aplink pasaulį“.

  


STEAM VEIKLA.

Klaipėdos 770 metų jubiliejaus proga skirta „Drugelių gr.” vaikučių STEAM veikla „Jūra“. Bendras darbas panaudojant antrines žaliavas, skirtingas technikas ir menines priemones padedančias pažinti pasaulį, aplinką bei skatinančias kurti ir eksperimentuoti.


PRAKTINĖ PASKAITA. RŪŠIUOK ATSAKINGAI.

Kodėl rūšiuoti yra taip svarbu? Rūšiuodami šiukšlę paverčiame žaliava: perdirbtos atliekos tampa medžiagomis naujoms pakuotėms. Taip taupome senkančius neatsinaujinančius išteklius.

Šį klausimą aptarė ir diskutavo priešmokyklinė „Lašiukų“ grupė kartu su VSS A. Konstantinova. Vaikai rūšiavo savo nupieštas atliekas, teikė pasiūlymus, kaip pakartotinai galima pasinaudoti tam tikrą daiktą, pvz., kūrybinėje veikloje.

KOVAS


 

PROJEKTAS. DARŽAS ANT PALANGĖS.

Projektas vykdomas nuo 2022 m. kovo 11 d. iki 2022 m. rugpjūčio 31 d. www.etwinning.net, bei Facebook grupėje „Daržas ant palangės”.

Projekto dalyviai: „Nežiniukų” grupės ugdytiniai.


RENGINYS. PASAULINĖ VANDENS DIENA.

Kovo 22 dieną visas pasaulis minėja Pasaulinę vandens dieną. Ši diena skirta atkreipti dėmesį į svarbius planetoje vykstančius pokyčius.

Bendrovė „Klaipėdos vanduo“ pakvietė ugdomą jaunąją kartą užlieti Klaipėdą tvarumo banga.

„Lašiukų”, „Bitučių” grupių ugdytiniai prisijungė prie virtualios ekskursijos ir savo akimis pamatė, koks kasdien gyvenimas verda vandens laboratorijoje. Taipogi pamatė koks yra ilgas ir svarbus kasdieniniame gyvenime lašelio kelias.

Nuorodą į ekskursiją rasite čia: https://www.youtube.com/watch?v=oE1vvqM4ZWI

Renginio organizatorė: visuomenės sveikatos specialistė Anastasija Konstantinova


PROJEKTAS. LAŠELIO KELIONĖ.

Dalyviai: „Saulutės” grupės vaikai, ikimokyklinio ugdymo mokytoja R. Dambrauskienė, VSS A. Konstantinova.

I dalis. Grupės vaikai, grojant gamtos muzikai įėjo į salę ir sustojo aplink spalvotą parašiutą (skėtį). Prasidejo žaidimas su skėčiu „Saulė ir lietus“. Auklėtoja taria žodį „saulė“ vaikai eina ratu įsikibę į parašiutą. Išgirdus komandą „lietus“ – tūpdami pasislėpė po skėčiu. Žaidimas kartojosi kelis kartus. Auklėtoja keitė ėjimo kryptį (į kairę, į dešinę), ėjimo būdą (ant pirštų galų, ant kulnų, aukštai keliant kojas). Pabaigoje skėtis paleidžiamas ir vaikai jį „nupūtė“ (pakilo stiprus vėjas).

   

II dalis. Pakilęs vėjui, prasidėjo lietutis. Džiaugdamiesi lietumi atliko pratimus pagal V. Palčinskaitės eilėraštį „Lietučio pasaka“:

Kas ten trepsi, kas ten šoka – trepsi, šokinėja

Kas ten vaikščioja po stogą – žygiuoja vietoje

Ciku caku, tuku tuku – suploja priekyje ir už nugaros

Daug žydrų lietaus lašiukų – tupia, stoja

Ilgos plonos jų kojytės – kelia kojas pritraukiant

Žydro stiklo kepurytės – lenkiasi į šonus

Ciku caku, tuku tuku – suploja priekyje ir už nugaros

Žydro stiklo jų batukai – lenkiasi ir siekia pėdas

O kiekvienas rankoj neša – ištiesia rankas į viršų

Po apvalų žydrą lašą – rankos ant pečių ir suka

Ciku caku, tuku tuku – suploja priekyje ir už nugaros

Daug lietučio sviedinukų – šokinėja vietoje

Kuo greičiau į lysvę žalią – bėga vietoje

Pas plaštakę, pas gėlelę – plasnoja aukštyn žemyn

Ciku caku, tuku tuku – ploja

Skuba daug lietaus lašiukų – sukasi ratu.

III dalis. Prilijus didžiuliai balai (ant grindų išmetami spalvoti kamuoliukai). Vaikai surinko žydros spalvos kamuoliukus (lašelius) ir sudėjo į krepšį. Lyti sustojo, vaikai degindavosi saulėje ant skėčio (parašiuto).

     

Paskaita  „Vanduo mūsų pagalbininkas”.

 

 

Eksperimentas „Ir augalams reikalingas vanduo”.

       


PRAKTINĖ PASKAITA „NAUDINGŲ SĖKLŲ KOLEKCIJA”

Visuomenės sveikatos specialistė paruošė vaikams plakatus, kuriose pavaizduoti naudingi augalai (moliūgas, obelis, kriaušė, saldžioji paprika, avokado, saulėgrąža, pomidorai, kukurūzai, citrina). Vaikai diskutavo šių augalų naudą. O tam kad užauginti augalus, reikalingas sėklas. Parodyta vaikams kokios įvairios sėklos yra ir iš kur galima gauti, skatinant valgyti sveiką maistą. Užduotis: surinkti savo sėklų kolekciją, įforminti į plakatą.


DISKUSIJA „NEPAMESK GALVOS: SAUGUS IR SVEIKAS”

„Bitutės“ grupės vaikai dalyvauja projekte „Sveikata visus metus“. Kovo mėnesio iššūkis: nepamesk galvos: saugus ir sveikas (kaip elgtis įvairiose sveikatai pavojingose situacijose).

Diskusijos tikslas: padėti vaikams suprasti kaip elgtis įvairiuose sveikatai pavojingose situacijose, nepamesti galvos ir žinoti ką daryti bei kur kreiptis prireikus pagalbos.


PROJEKTAS. AŠ TIKRAI MYLIU LIETUVA.

Kovo 8 d. startavo miesto ikimokyklinių įstaigų ,,Puriena“ ir ,,Žemuogėlė“  bendradarbiavimo projektas ,,Aš tikrai myliu Lietuvą“, kurį organizuoja logopedės I. Austienė ir J. Ruškė . Projekte dalyvauja ,,Zuikučių“ ir ,,Lašiukų“ grupės vaikais ir pedagogai.

Renginys, skirtas Nepriklausomybės atkūrimo dienos minėjimui. Veiklos vyksta nuotoliniu būdu, naudojant Zoom komunikacijos platformą.  Veiklų metu vaikai susipažino ir prisistatė vieni kitiems, deklamavo eilėraščius, skirtus Lietuvai,  apsikeitė piešiniais.

Lopšelio – darželio ,,Žemuogėlė“ ,,Drugelių“ grupės vaikai skyrė muzikinį sveikinimą. Piešinių paroda ,,Aš tikrai myliu Lietuvą“ bus eksponuojama ,,Zuikučių“ ir ,,Drugelių“ grupių patalpose.

  


TRADICINĖ ŠVENTĖ. UŽGAVĖNĖS „ŽIEMA, ŽIEMA BĖK IŠ KIEMO…”

Nuo senų laikų „Užgavėnės“ buvo žiemos išvarymo šventė. Žmonės manė, kad žiemą reikia varyti iš mūsų krašto, nes kitaip ji neišeis.

Užgavėnių dieną Įstaigos bendruomenę susirinko lauko aikštelėje, tam kad išvaryti žiemą ir pasitikti pavasarį. Pasipuošus savo rankomis gamintomis kaukėmis, dainavo ir šoko ratelius, triukšmavo įvairiais instrumentais. O kiemelyje kartu su Kanapiniu ir Lašininiu vaikai ruošėsi kovai.

Vakarienei vaikai smaližiavo blynais ir karšta arbata.

Akimirka iš šventės:

   


TRADICINĖ ŠVENTĖ. KOVO 8 DIENA.

Kovo 8 dieną Įstaigos vaikai sveikino visas moteris su pavasariška švente – Tarptautine moters diena! Šia proga darželio auklėtiniai siuntė savo sveikinimus mamoms bei močiutėms.


 • VI LMŽ pamokėlė „Žaismingoji virvė”

Youtube ją galite rasti čia: https://www.youtube.com/watch?v=UMkbDPEha4s&ab_channel=LTOK%26LTeam

 


 • ŠOKIO PERTRAUKĖLĖ

Skatinti vaikų fizinį aktyvumą padeda ir informacinės technologijos.

Dalyviai: „Vaivorykštės”, „Bitutės” grupės vaikai ir ikimokyklinio ugdymo mokytojos.

Organizuoja VSS A. Konstantinova

VASARIS


RESPUBLIKINIS PROJEKTAS. NUPIEŠIU DAINĄ LIETUVAI.

„Drugelių” gr. dalyvavo respublikiniame ikimokyklinių ir priešmokyklinių ugdymo įstaigų muzikos ir dailės kūrybiniame projekte „Nupiešiu dainą Lietuvai”. Vaikučiai atliko S. Sinkevičienės dainą „Mylim savo Lietuvėlę” bei sukūrė piešinį, atspindintį dainos turinį. Pasiruošti padėjo neformalaus ugdymo mokytoja Alina Miliauskaitė ir ikimokyklinio ugdymo mokytoja Ernesta Mikalauskienė.

Nuoroda  dainelės vaizdo įrašo atsisiuntimui: ttps://we.tl/t-nwgYQEGxGJ

 


RESPUBLIKINIS PROJEKTAS. LIETUVOS MAŽŲJŲ ŽAIDYNĖS.

Mūsų darželyje startavo Respublikinis projektas „Lietuvos mažųjų žaidynės“, kurį organizuoja Respublikinė ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacija ir Lietuvos tautinis olimpinis komitetas iš dalies finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo mainų paramos fondas. Šis projektas Lietuvoje vyks 8-yą kartą, šiais metais užsiregistravo 426 ugdymo įstaigoje. Tai pirmieji metai kai dalyvausime šiame projekte ir jau noriai įsitraukėme į projekto organizatorių siūlomas veiklas.

Projekto tikslas: didinti (1-7 m.) vaikų fizinį aktyvumą, taikant inovatyvias fizinio ugdymo formas.

Projekto uždaviniai:

 1. Parengti ir vykdyti reguliarias virtualias fizinio aktyvumo pamokėles ikimokyklinio ugdymo įstaigose (ne mažiau 3 k/sav).
 2. Organizuoti ikimokyklinio ugdymo amžiaus vaikų fizinį aktyvumą ir pozityvias patirtis skatinančius renginius (festivalius).
 3. Susipažindinti Lietuvos ikimokyklinio ugdymo pedagogus su fizinį aktyvumą skatinančių veiklų organizavimo metodikomis.

I-asis etapas 02.01-03.31 – LTMŽ nuotolinės pamokėlės;

II-asis etapas 04.01-04.30 – LTMŽ festivaliai įstaigose;

III-asis etapas 05.01-06.15 – 10 finalinių festivalių didžiausiose Lietuvos arenose.

Detalesnė informacija: https://www.mazujuzaidynes.lt/

Veiklos koordinatorės: ikimokyklinio ugdymo mokytoja Eugenija Merkelienė, visuomenės sveikatos specialistė Anastasija Konstantinova

 • Pirmąją pamoką „Joga“ jau išbandė beveik visų darželio grupių ugdytiniai kartu su mokytojomis.

Youtube kanale ją matysite čia: https://www.youtube.com/watch?v=ZN5pThAIGEw       

 • Antra pamoka „Gimnastikos lankai“.

Pamokėlę youtube kanale rasite čia: https://www.youtube.com/watch?v=btF7d9IT4DM&ab_channel=LTOK%26LTeam

  

 • III pamoka ,,Varlytės svajonė- šėlionė“ kvietė mažuosius pasvajoti kartu su varlyte.

Pamokėlę youtube kanale rasite čia: https://www.youtube.com/watch?v=5vAxvzd32V0&ab_channel=LTOK%26LTeam

          

 • IV pamoka ,,Kamuolio savaitė“

Pamokėlę youtube kanale rasite čia: https://www.youtube.com/watch?v=rP36bcBVsxg&ab_channel=LTOK%26LTeam

 


PRAKTINĖ PASKAITA. MAISTO PRODUKTAI IR CUKRUS. SVEIKOS ŠYPSENOS PRIEŠAI.

Praktinės paskaitos metu „Bitutės“ grupės vaikams buvo pateikti maisto kortelės. Diskusijos metu buvo aptarta kiek jų manymu gali būti cukraus jų mėgstamiausiuose produktuose ir sužinojo kiek iš tikrųjų sudėtyje yra gryno cukraus, pasverdami cukrų. Sužinojo kaip cukrus veikia dantukus ir kaip reikia jos prižiūrėti. Paskaitos metu pažiūrėjo mokomuosius filmukus apie dantų valymo svarbą.

  

 


RENGINYS. SPALVOTA ŽIEMA.

Sausio 3 d. lopšelio-darželio „Žemuogėlė“ kieme, Senis Besmegenis kvietė vaikučius į aktyvias žiemos pramogas. Vaikai kartu su Įstaigos bendruomene atliko Senio Besmegenio šokį, dainavo, bėgo, šuoliavo, rinko ir dėliojo spalvotus vandens balionus, lipdė pilį, mėtydavosi sniego gniūžtėmis, kasė sniego kalnelius. Įstaigos kiemas buvo nuspalvintas ne tik vaikų ryškiomis emocijomis, bet ir spalvotų sniegų. Laimingi, sveiki ir stipri!


RESPUBLIKINIS PROJEKTAS. SKAIČIUOJU IR SPORTUOJU.

Sveikas vargšas turtingesnis už ligotą karalių posakis prilygsta Klaipėdos lopšelio-darželio posakiui: vienas lauke – ne karys.

„Bitutės“ grupės ugdytiniai, žingsnį į žingsni – kartu, apskaičiavo kiek žingsnių yra aplink Įstaigą. Susijungus sportinėmis lazdomis į vieną tvirtą grandinę apėjo darželį ir suskaičiavo 396 žingsnių.

396 vienybės žingsnių.

Tą progą, ant balto sniego vaikai linksmai pavaizdavo suskaičiuotų žingsnių skaičių iš spalvotų kamuoliukų bei kvadratėlių.

Nuostatai. Skaičiuoju ir sportuoju_2022

SAUSIS


PLOKŠČIAPĖDYSTĖS PROFILAKTIKA. TAKĖLIU Į SVEIKATOS ŠALĮ.

Kasmet tradiciškai pravedami plokščiapėdystės profilaktikos užsiėmimai „Takėliu į sveikatos šalį“, stiprinant apatinių galūnių raumenis.

Žmogaus pėda yra viso kūno ir judėjimo aparato dalis. Pėdų pažeidimai gali turėti įtakos visam kūnui – nuo kelių, klubų sąnarių ir stuburo pažeidimų, tarpslankstelinių diskų negalavimų iki galvos skausmų dėl netaisyklingos laikysenos pečių juostos srityje. Būtent ikimokykliniame amžiuje vyksta pėdos vystymosi pokyčiai. Svarbu laiku pastebėti bei imtis profilaktinių priemonių: laikytis higienos normų, stiprinti galūnių raumenis.

Tikslas: didinti ikimokyklinio amžiaus vaikų fizinį aktyvumą, stiprinti kojų ir pėdų raumenis bei raiščius, laikyseną ir nugaros raumenis.

Uždaviniai:

 1. Siekti, kad vaikai didintų organizmo fizinį pajėgumą.
 2. Lavintų judesius ir fizines ypatybes.
 3. Supažindinti vaikus bei bendruomenę su plokščiapėdystės profilaktikos mankštų nauda.

Dalyviai: vaikai (1-7 metų), pedagogai, auklėtojų padėjėjos, darbuotojai.

Vykdytoja: VSS Anastasija Konstantinova